Proste metody, instrukcje krok po kroku, porady i filmy...

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
planowanie automatycznej aktualizacji treści
Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Jak automatycznie zaktualizować treść na stronie

Ostatnia aktualizacja:

Czy zdarzyło Ci się szukać sposobu na automatyczną aktualizację treści swojej witryny? Jeśli tak, to prawdopodobnie ciężko było znaleźć rozwiązanie o ile w ogóle się udało.

WordPress w standardzie umożliwia zaplanowanie publikacji nowych artykułów, ale jak chodzi o zaplanowanie aktualizacji już istniejących, to niestety takiej funkcjonalności póki co nie ma. Trzeba sobie radzić.

Do czego automatyczna aktualizacja może przydać? Taką funkcjonalność wykorzystasz na wiele sposobów, np. możesz opublikować automatycznie życzenia świąteczne, a potem również automatycznie usunąć je ze strony. Najczęściej jednak tego typu mechanizm wykorzystasz przy prowadzonych działaniach marketingowych.

Akurat w tej chwili mamy jeszcze okres świąteczny, więc gdzie nie wejdziesz znajdziesz albo akcenty świąteczne, albo oferty obniżek cenowych. W tym okresie możliwość zaplanowania automatycznej aktualizacji treści na stronie, znacząco ułatwiłoby Ci życie. Mógłbyś zaplanować i wprowadzić zmiany dużo wcześniej, a teraz po prostu odpoczywać.

Automatyczna aktualizacja treści

To, że takiej czy innej funkcjonalności WordPress natywnie nie posiada, wcale nie oznacza, że nie można jej wdrożyć. Wystarczy trochę poszukać i zazwyczaj okazuje się, że jest już gotowe rozwiązanie naszego problemu i czeka by po nie sięgnąć. Tak jest też w przypadku opcji umożliwiającej planowanie automatycznej aktualizacji treści na stronie.

Żeby taką automatyzację wdrożyć możemy wykorzystać bezpłatną wtyczkę tao-schedule-update. Jeśli nie wiesz jak ją zainstalować zerknij do tekstu “Jak zainstalować wtyczkę“.

Po instalacji i aktywacji wtyczki przejdź na listę stron lub wpisów (w zależności od tego co dokładnie chcesz zaplanować do aktualizacji). Odszukaj stronę, którą chcesz zmienić, najedź na nią kursorem myszki i wybierz link “Scheduled Update“:

lista stron

Operacja ta spowoduje utworzenie dodatkowego szkicu strony, który możemy dowolnie zmodyfikować i zaplanować jego publikację.

W naszym prostym przykładzie mamy promocję X, która wciąż trwa, ale w określonym momencie chcemy zmienić opis na jej temat informując oglądających stronę, że została zakończona. Aktualna treść jaką widzą internauci to:

treść przed aktualizacją

OK. Wygenerowaliśmy szkic do planowanej aktualizacji i wprowadziliśmy w nim zmiany. To co w tej chwili nam pozostaje, to zaplanowanie publikacji szkicu, co odbywa się dokładnie tak samo jak w sytuacji gdy planujemy standardową publikację nowych treści. Musimy wybrać datę publikacji w przyszłości, a następnie kliknąć w przycisk “Zaplanowania”:

To w zasadzie wszystko. Na liście stron lub wpisów pojawi się dodatkowo nasz zaplanowany wpis lub strona, co wyglądać będzie mniej więcej tak:

widok listy wpisów do aktualizacji

W razie potrzeby możesz tutaj usunąć, edytować albo ręcznie opublikować zaplanowane zmiany. 

W momencie gdy nadejdzie termin automatycznej publikacji zmienionej wersji strony lub wpisu zastąpi ona dotychczasową znikając tym samym z powyższej listy.

Mam nadzieję, że ten przykład wdrożenia automatycznych aktualizacji treści na stronie, okaże się dla Ciebie w praktyce przydatny. W razie pytań śmiało pisz w komentarzach poniżej.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Zdobądź kompletną wiedzę lub uporządkuj i poszerz ją o wiele cennych umiejętności, które pozwolą Ci zbudować i prowadzić stronę, sklep, co zechcesz. Dołącz do Kursu WordPress 2019 dla początkujących!

Zapraszam Cię także do grona Subskrybentów JZS! Raz w tygodniu otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach na temat pracy z WordPressem, sklepem, blogiem i wiele więcej. Pierwszy dowiesz się o webinarach oraz będziesz mógł korzystać ze specjalnych ofert tylko dla Subskrybentów!

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze

UDOSTĘPNIJ TEŻ W INNYCH MIEJSCACH

Share on linkedin
Share on google
Share on whatsapp
Share on reddit
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Autor

Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Szkoleniowiec, miłośnik nowych technologii, WordPress'a i wszystkiego co ma związek z marketingiem internetowym. Swoją pierwszą stronę stworzył w 1996 roku.

Może Cię zainteresować także

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona używa plików cookies aby zapewnić Ci najlepszą jakość korzystania tej witryny. Zgadzając się, akceptujesz użycie plików cookie zgodnie z naszą polityką.

Przewiń do góry
Zagraj i Wygraj Kurs onLine lub MEGA PAKIET!

Zdobywaj punkty i odbierz praktyczne nagrody w postaci wybranego kursu online, np. budowy strony, sklepu czy SEO lub dostęp do WSZYSTKICH KURSÓW!