Proces instalacji jest tak szybki, że ten opis może wydawać się wręcz zbędny. Ale zależy mi na Twojej wygodzie dlatego poniżej znajdziesz instrukcję.

W przypadku klasycznych kont hostingowych automatyczna instalacja to minimum zaangażowania z Twojej strony. Aby stać się właścicielem witryny WordPress wykonaj poniższe czynności.

Instalacja Ekspresowa

Zaloguj się do Panelu konta hostingowego. Dane dostępowe znajdziesz w mailu jaki otrzymałeś po aktywacji usługi. Możesz także zalogować się bezpośrednio z poziomu Strefy Klienta wchodząc kolejno w Usługi > Moje Usługi > Klikając na nazwie swojego konta hostingowego np: GREEN, BLUE … > i dalej w przycisk “Zaloguj do Panelu Konta“.

instalacja01
instalacja02

Po wejściu do panelu zarządzania usługami konta hostingowego najpierw aktywuj bezpłatny certyfikat SSL. Instrukcję wideo na ten temat znajdziesz w naszej bazie wiedzy. Link będzie także w mailu z danymi konta hostingowego. Gdy certyfikat jest już aktywny pozostaje uruchomienie procesu instalacji WordPressa.

Przejdź do działu “Aplikacje”.

instalacja03

Odszukaj aplikację WordPress i kliknij w przycisk instalacji.

instalacja04

Poczekaj chwilę aż proces instalacji się zakończy i po chwili możesz zacząć korzystać z WordPress’a. Jeśli sam proces instalacji chcesz spersonalizować możesz rozwinąć przycisk instalacji i wybrać opcję instalacji spersonalizowanej.

instalacja05

To wszystko! Jak widzisz instalacja jest niezwykle prosta i dosłownie w ciągu kilku minut możesz cieszyć się własną stroną, blogiem lub sklepem internetowym. Żeby lepiej zobrazować cały proces poniżej jeszcze raz film, na którym możesz zobaczyć w pigułce cały proces począwszy od zamówienia konta hostingowego, poprzez instalację WordPressa i edycję strony.

Wybierz konto hostingowe