Gdy wspomniałem w jednym z poprzednich wpisów o przejęciu motywu Kadence przez iThemes, pojawiła się również krótka informacja na temat Kadence Cloud. Co prawda jeszcze usługa nie jest udostępniona, ale pojawiła się jej zapowiedź 🙂

Gdy zaktualizujecie wtyczkę Kadence Blocks do najnowszej wersji i zaczniecie dodawać nowy wpis lub wejdziecie w edycję już istniejącego, zobaczycie dodatkowy przycisk: „Design Library”.

Nowy przycisk uruchomienia biblioteki szablonów

W zasadzie nowością jest fakt, że przycisk mamy teraz pod ręką i nie trzeba zagłębiać się w bloki Gutenberga jak miało to miejsce do tej pory, a to znaczne ułatwienie. Całość jest także nieco lepiej zaprojektowana wizualnie.

Po kliknięciu w przycisk pojawi się biblioteka przykładowych sekcji, a także całych stron z jakich można skorzystać. Te drugie, to po prostu zestawy stron startowych motywu.

Biblioteka zaaranżowanych sekcji motywu Kadence

Jak widać została wprowadzona kategoryzacja i możliwość przeszukiwania po słowach kluczowych. W tej chwili biblioteka nie jest jeszcze szczególnie pokaźna, ale pamiętajcie, że wkrótce w tym miejscu może być setki, a może nawet tysiące gotowych templatek do wykorzystania o ile ich autorzy chętnie będą udostępniać swoje projekty.

U góry widać ikonkę +. W momencie gdy klikam na niej pojawia się formularz pozwalający połączyć się z nadchodzącą usługą Kadence Cloud.

Formularz integracji z Kadence Cloud

Póki co niewiele z tym zrobicie, ponieważ usługa nie jest jeszcze oficjalnie udostępniona. Na stronie Kadence Cloud pojawia się jedynie informacja, że nowości można spodziewać się wkrótce plus jedno zdanie na jej temat i nic więcej.

Kadence Cloud może okazać się krokiem, którym podążą także autorzy innych motywów. Jeśli pomysł wypali wydaje się to praktycznie pewne, ponieważ nikt z twórców popularnych motywów nie będzie chciał ryzykować odpływem Klientów na rzecz Kadence, gdzie prawdopodobnie znaleźć można będzie bogate biblioteki gotowych szablonów dla Gutenberga.

Trudno powiedzieć na ile w rzeczywistości okaże się to trafiony pomysł, ponieważ jak być może pamiętacie pisałem o tym, że również sam WordPress szykuje nam dostęp do bazy tego typu templatek dla Gutenberga i zapewne będzie to docelowo największa biblioteka gotowych aranżacji do wykorzystania. Zajrzyj do artykułu: Katalog wzorców WordPress.

Myślę, że w dużej mierze decydująca będzie jakość szablonów jakie znajdziemy w obu tych miejscach. Na pewno na starcie batalię wygrywać będzie motyw Kadence, ponieważ szablony będą wykorzystywały wtyczkę Kadence Blocks, która dodaje sporo interesujących bloków do Gutenberga. Z kolei biblioteka WordPressa zapewne będzie bazowała na standardowych blokach, co ograniczy projektantom swobodę twórczą. Pamiętajmy jednak, że natywne bloki edytora są nieustannie ulepszane i pojawiają się nowe, co oznacza, że prędzej czy poźniej pozwolą na szybkie tworzenie atrakcyjnych projektów nawet początkującym webmasterom.

Udostępnij

Zobacz również

Kadence i iThemes

Motyw Kadence pod parasolem iThemes

Trzy tygodnie temu zarówno twórcy motywu Kadence jak również iThemes ogłosili oficjalnie połączenie sił. W praktyce jest to przejęcie projektu Kadence przez iThemes, ale myślę,

Motyw dobrze zoptymalizowany pod kątem SEO

Pierwszym krokiem przy zakładaniu bloga, strony lub sklepu internetowego jest wybór motywu. Ma wyglądać rewelacyjnie i na tym najczęściej koncentrujemy się w pierwszej kolejności. Chociaż

Bezpłatne informacje o nowościach JZS

Zapraszam Cię do grona Subskrybentów! Tysiące Czytelników już subskrybuje wiadomości z JZS.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest tu bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

GetLead.page w ofercie lifetime
GetLead.page

Czat tekstowy, audio i wideo. Zwiększ sprzedaż dzięki lepszym interakcjom...

Squirrly SEO

Zestaw narzędzi do optymalizacji SEO, wyszukiwania fraz i śledzenia rankingów...

Labrika

Optymalizacja treści w oparciu o konkurencję w TOP10, monitoring pozycji,...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *