ls 00
Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Doskonały slider dla WordPress’a

Ostatnia aktualizacja

#ZOSTANWDOMU

Szybki Kurs WordPress

Odbierz Bezpłatnie Kurs WordPress’a
Przez 4 dni, codziennie nowe lekcje wideo plus specjalny bonus!

Slajdery spotykamy na coraz większej ilości stron WWW. Niekiedy są to duże slajdy serwowane na stronie frontowej, a innym razem malutkie ozdobniki uatrakcyjniające poszczególne podstrony, wybrane sekcje lub artykuły serwisu.

W przeszłości mieliśmy do czynienia z prostymi slajderami, gdzie każdy pojedynczy slajd składał się tylko z jednego obiektu (obrazu) i choć wciąż ten rodzaj slajdów cieszy się sporą popularnością, to coraz więcej zwolenników mają slajdery pozwalające na tworzenia dynamicznych prezentacji. W konsekwencji pojedynczy slajd składa się nie z jednego obiektu ale z dowolnej ich ilości, a każdy z obiektów może mieć przypisane parametry pozwalające np. na tworzenie prostych animacji.

W sieci znajdziemy już całkiem pokaźną ilość tego typu slajderów , które możemy wdrożyć na swojej stronie. Jest kilka ciekawych darmowych skryptów do wykorzystania i nieco rozwiązań komercyjnych. Osobiście moim ulubieńcem jest komercyjny skrypt LayerSlider – obecnie w wersji 5 – serwujący rewelacyjne możliwości kreacji responsywnych, wielowarstwowych slajdów w technologii HTML5. Wykorzystuję go przede wszystkim na wdrożeniach WordPress’a z uwagi na fakt, że autor opracował także wtyczkę do WP przy pomocy której błyskawicznie można wyklikać niesamowite slajdy, a poźniej swobodnie nimi zarządzać. Wygoda dla Klienta końcowego oraz szybkość pracy w tym wypadku są dla mnie kluczowe, stąd ten wybór.

ls-02

Potężna ilość opcji konfiguracyjnych, możliwość tworzenia wielu slajderów i wstawianie ich w dowolne miejsce strony przy wykorzystaniu short code’ów pozwala mi, a docelowo także moim Klientom na tworzenie i wykorzystanie slajderów w bardzo ekonomiczny i efektywny sposób.

Skrypt aktualnie kosztuje 17 dolarów więc około 55 zł. W tej cenie mamy funkcjonalną wtyczkę dla WordPress’a do wykorzystania na pojedynczej instalacji. Strona wtyczki: http://codecanyon.net/item/layerslider1
Jeśli nie korzystamy z WordPress’a, to skrypt do indywidualnego wdrożenia kosztuje 11 dolarów, a szczegóły na jego temat znaleźć można na stronie: http://codecanyon.net/item/layerslider2

Zachęcam do przyjrzenia się temu rozwiązaniu, a także jego głównemu konkurentowi o nazwie Slider Revolution http://codecanyon.net/item/slider-revolution który oferuje podobne, jeśli nie większe możliwości, aczkolwiek z tym skryptem nie miałem jeszcze wiele styczności.

PODAJ DALEJ!

Spodobał Ci się ten artykuł?

Zdobądź kompletną wiedzę lub uporządkuj i poszerz ją o wiele cennych umiejętności, które pozwolą Ci zbudować i prowadzić stronę, sklep, co zechcesz. Dołącz do Kursu WordPress 2020 dla początkujących!

Zapraszam Cię także do grona Subskrybentów JZS! Raz w tygodniu otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach na temat pracy z WordPressem, sklepem, blogiem i wiele więcej. Pierwszy dowiesz się o webinarach oraz będziesz mógł korzystać ze specjalnych ofert tylko dla Subskrybentów!

Autor

Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Szkoleniowiec, miłośnik nowych technologii, WordPress'a i wszystkiego co ma związek z marketingiem internetowym. Swoją pierwszą stronę stworzył w 1996 roku, a od 2003 roku prowadzi agencje marketingowe i hostingowe.

Może Cię zainteresować także

2 komentarzy na temat “Doskonały slider dla WordPress’a”

Twój Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostanio opublikowane

Przewiń do góry

ZACZEKAJ!

oDBIERZ KURS

WordPress Pierwsze Kroki Całkowicie Bezpłatnie!

Prezent antykryzysowy dla Ciebie

Udostępnij na
Skopiuj link