Slajdery spotykamy na coraz większej ilości stron WWW. Niekiedy są to duże slajdy serwowane na stronie frontowej, a innym razem malutkie ozdobniki uatrakcyjniające poszczególne podstrony, wybrane sekcje lub artykuły serwisu.

W przeszłości mieliśmy do czynienia z prostymi slajderami, gdzie każdy pojedynczy slajd składał się tylko z jednego obiektu (obrazu) i choć wciąż ten rodzaj slajdów cieszy się sporą popularnością, to coraz więcej zwolenników mają slajdery pozwalające na tworzenia dynamicznych prezentacji. W konsekwencji pojedynczy slajd składa się nie z jednego obiektu ale z dowolnej ich ilości, a każdy z obiektów może mieć przypisane parametry pozwalające np. na tworzenie prostych animacji.

W sieci znajdziemy już całkiem pokaźną ilość tego typu slajderów , które możemy wdrożyć na swojej stronie. Jest kilka ciekawych darmowych skryptów do wykorzystania i nieco rozwiązań komercyjnych. Osobiście moim ulubieńcem jest komercyjny skrypt LayerSlider – obecnie w wersji 5 – serwujący rewelacyjne możliwości kreacji responsywnych, wielowarstwowych slajdów w technologii HTML5. Wykorzystuję go przede wszystkim na wdrożeniach WordPress’a z uwagi na fakt, że autor opracował także wtyczkę do WP przy pomocy której błyskawicznie można wyklikać niesamowite slajdy, a poźniej swobodnie nimi zarządzać. Wygoda dla Klienta końcowego oraz szybkość pracy w tym wypadku są dla mnie kluczowe, stąd ten wybór.

ls-02

Potężna ilość opcji konfiguracyjnych, możliwość tworzenia wielu slajderów i wstawianie ich w dowolne miejsce strony przy wykorzystaniu short code’ów pozwala mi, a docelowo także moim Klientom na tworzenie i wykorzystanie slajderów w bardzo ekonomiczny i efektywny sposób.

Skrypt aktualnie kosztuje 17 dolarów więc około 55 zł. W tej cenie mamy funkcjonalną wtyczkę dla WordPress’a do wykorzystania na pojedynczej instalacji. Strona wtyczki: http://codecanyon.net/item/layerslider1
Jeśli nie korzystamy z WordPress’a, to skrypt do indywidualnego wdrożenia kosztuje 11 dolarów, a szczegóły na jego temat znaleźć można na stronie: http://codecanyon.net/item/layerslider2

Zachęcam do przyjrzenia się temu rozwiązaniu, a także jego głównemu konkurentowi o nazwie Slider Revolution http://codecanyon.net/item/slider-revolution który oferuje podobne, jeśli nie większe możliwości, aczkolwiek z tym skryptem nie miałem jeszcze wiele styczności.

Udostępnij

Zobacz również

Bezpłatne informacje o nowościach JZS

Zapraszam Cię do grona Subskrybentów! Tysiące Czytelników już subskrybuje wiadomości z JZS.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest tu bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

Play.ht lifetime
Play.ht

Przekształć swoje publikacje na stronie w nagrania audio wysokiej jakości.

Now4real

Zbuduj społeczność i zwiększ zaangażowanie na swojej stronie wykorzystując Now4real.

JivoChat oferta lifetime
JivoChat

Jeden z najlepszych czatów dla stron internetowych. Dojrzały z mnóstwem...

Komentarzy: 2

  1. Pola pisze:

    Podobają mi się slidery na stronach i dobrze, że jest ich coraz więcej. Wyróżniają nieco stronę od innych

  2. Łukasz Wilczyński pisze:

    Sprawdzałem demo tego slider’a i jest po prostu świetny! Trzeba będzie pomyśleć nad zakupem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *