Proste metody, instrukcje krok po kroku, porady i filmy...

Doskonały slider dla WordPress’a

Krzysztof Wojteczko
Krzysztof Wojteczko
Ostatnia aktualizacja: 6 października 2014

Slajdery spotykamy na coraz większej ilości stron WWW. Niekiedy są to duże slajdy serwowane na stronie frontowej, a innym razem malutkie ozdobniki uatrakcyjniające poszczególne podstrony, wybrane sekcje lub artykuły serwisu.

W przeszłości mieliśmy do czynienia z prostymi slajderami, gdzie każdy pojedynczy slajd składał się tylko z jednego obiektu (obrazu) i choć wciąż ten rodzaj slajdów cieszy się sporą popularnością, to coraz więcej zwolenników mają slajdery pozwalające na tworzenia dynamicznych prezentacji. W konsekwencji pojedynczy slajd składa się nie z jednego obiektu ale z dowolnej ich ilości, a każdy z obiektów może mieć przypisane parametry pozwalające np. na tworzenie prostych animacji.

W sieci znajdziemy już całkiem pokaźną ilość tego typu slajderów , które możemy wdrożyć na swojej stronie. Jest kilka ciekawych darmowych skryptów do wykorzystania i nieco rozwiązań komercyjnych. Osobiście moim ulubieńcem jest komercyjny skrypt LayerSlider – obecnie w wersji 5 – serwujący rewelacyjne możliwości kreacji responsywnych, wielowarstwowych slajdów w technologii HTML5. Wykorzystuję go przede wszystkim na wdrożeniach WordPress’a z uwagi na fakt, że autor opracował także wtyczkę do WP przy pomocy której błyskawicznie można wyklikać niesamowite slajdy, a poźniej swobodnie nimi zarządzać. Wygoda dla Klienta końcowego oraz szybkość pracy w tym wypadku są dla mnie kluczowe, stąd ten wybór.

ls-02

Potężna ilość opcji konfiguracyjnych, możliwość tworzenia wielu slajderów i wstawianie ich w dowolne miejsce strony przy wykorzystaniu short code’ów pozwala mi, a docelowo także moim Klientom na tworzenie i wykorzystanie slajderów w bardzo ekonomiczny i efektywny sposób.

Skrypt aktualnie kosztuje 17 dolarów więc około 55 zł. W tej cenie mamy funkcjonalną wtyczkę dla WordPress’a do wykorzystania na pojedynczej instalacji. Strona wtyczki: http://codecanyon.net/item/layerslider1
Jeśli nie korzystamy z WordPress’a, to skrypt do indywidualnego wdrożenia kosztuje 11 dolarów, a szczegóły na jego temat znaleźć można na stronie: http://codecanyon.net/item/layerslider2

Zachęcam do przyjrzenia się temu rozwiązaniu, a także jego głównemu konkurentowi o nazwie Slider Revolution http://codecanyon.net/item/slider-revolution który oferuje podobne, jeśli nie większe możliwości, aczkolwiek z tym skryptem nie miałem jeszcze wiele styczności.

PODAJ DALEJ!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Autor

Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Szkoleniowiec, miłośnik nowych technologii, WordPress'a i wszystkiego co ma związek z marketingiem internetowym. Swoją pierwszą stronę stworzył w 1996 roku, a od 2003 roku prowadzi agencje marketingowe i hostingowe.

Może Cię zainteresować także

2 komentarzy na temat “Doskonały slider dla WordPress’a”

Twój Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry

Zaczekaj!

Planujesz uruchomienie strony, bloga, a może sklepu internetowego?

Jeśli tak, to nie możesz tego przegapić! Zapraszam Cię na bezpłatny Kurs WordPress z nagrodami, który pomoże Ci zrobić pierwszy, ważny krok na drodze do własnej strony internetowej.

Zapisując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

ODBIERZ prezent!

KURS wordpress!