Elementor 2.6 w wersji bezpłatnej nie niesie ze sobą rewolucyjnych zmian, ale bez wątpienia należą one do grona użytecznych.

Nowa biblioteka ikon

Pierwszą i jednocześnie najważniejszą zmianą, to całkowita przebudowa biblioteki ikon, która aktualnie bazuje na Font Awesome w wersji 5.

W końcu doczekaliśmy się wygodnego przeglądania bazy ikon, gdy chcemy wykorzystać je na swojej stronie.  Warto z nich korzystać ponieważ są lżejsze od klasycznych ikon graficznych w takich formatach jak png, jpg, czy gif, co przekłada się na większą wydajność witryny i może przyczynić się do jej lepszej optymalizacji SEO.

Jak to wyglądało do tej pory? A no tak:

Biblioteka ikon w Elementorze 2.5

Znalezienie interesującej ikonki i przewijanie listy nie raz doprowadzało mnie do furii. Tym bardziej cieszę się widząc zupełnie inny, nieporównywalnie wygodniejszy interfejs. Sami zobaczcie i porównajcie o jakim skoku jakościowym mowa:

Elementor 2.6 i nowa biblioteka ikon

Biblioteka jest całkiem spora i w większości przypadków w zupełności wystarcza, ale już mogę zapowiedzieć, że użytkownicy Elementora w wersji PRO https://skocz.do/elementor już niebawem otrzymają aktualizację także do wersji 2.6, która umożliwi integrację z wersją komercyjną Font Awesome. W praktyce oznacza to zwiększenie ilości ikon w bibliotece z kilkuset do ponad 5300+. Ci których nie interesuje płatna wersja Font Awesome będą mogli dodawać ikony także z kilku innych serwisów.

Grafika wektorowa

Drugi i ostatni w nowej wersji Elementora dodatek, to możliwość wykorzystania grafik w wersji wektorowej (format SVG). Podobnie jak w przypadku standardowych ikon z biblioteki, tego typu grafika jest odporna na rozciąganie, zgniatanie i wszelkie tarmoszenie.

Bez względu na to jak byś nie skalował takiej grafiki zawsze zachowa swoją pierwotną jakość i nie będzie to miało wpływu na jej ciężar.

pizza
pizza
pizza

Pozostałe zmiany na filmie

To nie wszystko jak chodzi o nowości, choć kolejne to już bardziej zagadnienia kosmetyczne. Dlatego nie będę ich już opisywał. Jeśli interesują Cię wszystkie nowości obejrzyj poniższy film.

I na koniec pytanie 🙂 Co sądzisz o nowościach jakie zaserwował nam Elementor 2.6? Napisz w komentarzach poniżej.

Udostępnij

Zobacz również

Bezpłatne informacje o nowościach JZS

Zapraszam Cię do grona Subskrybentów! Tysiące Czytelników już subskrybuje wiadomości z JZS.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest tu bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

AppMySite

Stwórz natywną aplikację mobilną dla swojego sklepu WooCommerce

Studiocart

Kreator lejków sprzedażowych pozwalający skutecznie skalować Twój biznes online.

Stackable lifetime
Stackable

Zestaw świetnych bloków dla Gutenberga plus biblioteka gotowych szablonów.

Komentarzy: 3

  1. Janusz Kamiński pisze:

    Elementor to na prawa świetny edytor. Według mnie jest najlepszy. 😉

  2. krystynabozenna pisze:

    Coraz bardzie się skłaniam do wersji PRO, daje bardzo duże możliwości, jak czytam tutaj …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *