Proste metody, instrukcje krok po kroku, porady i filmy...

Elementor 2.6 :: Co nowego?

Krzysztof Wojteczko
Krzysztof Wojteczko
Ostatnia aktualizacja: 17 lipca 2019
Elementor 2.6

Elementor 2.6 w wersji bezpłatnej nie niesie ze sobą rewolucyjnych zmian, ale bez wątpienia należą one do grona użytecznych.

Nowa biblioteka ikon

Pierwszą i jednocześnie najważniejszą zmianą, to całkowita przebudowa biblioteki ikon, która aktualnie bazuje na Font Awesome w wersji 5.

W końcu doczekaliśmy się wygodnego przeglądania bazy ikon, gdy chcemy wykorzystać je na swojej stronie.  Warto z nich korzystać ponieważ są lżejsze od klasycznych ikon graficznych w takich formatach jak png, jpg, czy gif, co przekłada się na większą wydajność witryny i może przyczynić się do jej lepszej optymalizacji SEO.

Jak to wyglądało do tej pory? A no tak:

Biblioteka ikon w Elementorze 2.5

Znalezienie interesującej ikonki i przewijanie listy nie raz doprowadzało mnie do furii. Tym bardziej cieszę się widząc zupełnie inny, nieporównywalnie wygodniejszy interfejs. Sami zobaczcie i porównajcie o jakim skoku jakościowym mowa:

Elementor 2.6 i nowa biblioteka ikon

Biblioteka jest całkiem spora i w większości przypadków w zupełności wystarcza, ale już mogę zapowiedzieć, że użytkownicy Elementora w wersji PRO https://jak-zrobic-strone.pl/go/elementor już niebawem otrzymają aktualizację także do wersji 2.6, która umożliwi integrację z wersją komercyjną Font Awesome. W praktyce oznacza to zwiększenie ilości ikon w bibliotece z kilkuset do ponad 5300+. Ci których nie interesuje płatna wersja Font Awesome będą mogli dodawać ikony także z kilku innych serwisów.

Grafika wektorowa

Drugi i ostatni w nowej wersji Elementora dodatek, to możliwość wykorzystania grafik w wersji wektorowej (format SVG). Podobnie jak w przypadku standardowych ikon z biblioteki, tego typu grafika jest odporna na rozciąganie, zgniatanie i wszelkie tarmoszenie.

Bez względu na to jak byś nie skalował takiej grafiki zawsze zachowa swoją pierwotną jakość i nie będzie to miało wpływu na jej ciężar.

pizza
pizza
pizza

Pozostałe zmiany na filmie

To nie wszystko jak chodzi o nowości, choć kolejne to już bardziej zagadnienia kosmetyczne. Dlatego nie będę ich już opisywał. Jeśli interesują Cię wszystkie nowości obejrzyj poniższy film.

I na koniec pytanie 🙂 Co sądzisz o nowościach jakie zaserwował nam Elementor 2.6? Napisz w komentarzach poniżej.

PODAJ DALEJ!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Autor

Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Szkoleniowiec, miłośnik nowych technologii, WordPress'a i wszystkiego co ma związek z marketingiem internetowym. Swoją pierwszą stronę stworzył w 1996 roku, a od 2003 roku prowadzi agencje marketingowe i hostingowe.

Może Cię zainteresować także

3 komentarzy na temat “Elementor 2.6 :: Co nowego?”

Twój Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry

Zaczekaj!

Planujesz uruchomienie strony, bloga, a może sklepu internetowego?

Jeśli tak, to nie możesz tego przegapić! Zapraszam Cię na bezpłatny Kurs WordPress z nagrodami, który pomoże Ci zrobić pierwszy, ważny krok na drodze do własnej strony internetowej.

Zapisując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

ODBIERZ prezent!

KURS wordpress!