BEZPŁATNY KURS WORDPRESS

Proste metody, instrukcje krok po kroku, porady i filmy...

Hello Elementor – motyw dla Elementora

Krzysztof Wojteczko
Krzysztof Wojteczko
Ostatnia aktualizacja: 4 czerwca 2019
hello elementor

W repozytorium WordPress’a oficjalnie pojawił się motyw stworzony przez twórców Elementora. Nazywa się po prostu Hello Elementor.

Rozwijany już od dłuższego czasu do tej pory dostępny był w zasadzie tylko dla bardziej dociekliwych użytkowników, którzy szukali dla swojej strony i Elementora Pro możliwie lekkiego i minimalistycznego motywu. Od teraz ten motyw znajdzie bez problemu każdy fan Elementora. Wystarczy w repozytorium wpisać “Hello Elementor” aby w ciągu minuty mieć ten motyw na pokładzie swojej strony.

Hello Elementor i jego minimalizm

Głównym założeniem przy projektowaniu tego motywu był minimalizm. Nie znajdziemy tu dziesiątek ustawień i predefiniowanych styli dla nagłówków, stopek, listy artykułów, itd.. To typowy starter do samodzielnego kreowania wyglądu naszej strony.

Kiedyś tego typu motywy bazowe były wykorzystywane przez programistów, którzy dzięki nim tworzyli coś z niczego, kodując najdrobniejsze elementy witryny od podstaw. Użytkownicy, którzy nie znali języków programowania byli zmuszeni korzystać z gotowców, które mogli mniej lub bardziej dostosowywać do specyficznych potrzeb swojego projektu. Dziś z tego typu starterów mogą korzystać z powodzeniem zarówno programiści jak i zwykli śmiertelnicy, bez względu na swoje wykształcenie i doświadczenie.

Co dokładnie mam na myśli pisząc o minimalizmie? Nic innego jak to, że motyw jest “pusty”. Dosłownie. Przyzwyczailiśmy się do tego, że gdy instalujemy motyw X lub Y, to po jego instalacji nasza strona “jakoś wygląda”, coś na niej się dzieje, są jakieś kolory, jest jakieś rozmieszczenie poszczególnych elementów. Natomiast po instalacji Hello Elementor nie ma nic 🙂 Wygląda to tak:

Nie przestrasz się, wszystko jest OK dokładnie tak ma być 🙂 

Ten minimalizm niesie jak zawsze zalety i wady – w zależności od tego z której strony spojrzymy. Do zalet zaliczyć można szybkość działania, teoretyczne wyeliminowanie, czy może lepiej byłoby napisać zminimalizowanie potencjalnych konfliktów jakie niekiedy pojawiają się z innymi wtyczkami i oczywiście 100% kompatybilności z Elementorem (wszystkie testy Elementora przed wydaniem aktualizacji odbywają się na tym motywie). 

A jakie są wady? No cóż, wszystko musimy układać i aranżować samodzielnie pod warunkiem, że jesteśmy posiadaczem Elementora w wersji Pro 🙂 

Jak szybko można wykreować własny layout? To właśnie jedna z wielu zalet Elementora Pro. Nawet osoby bez umiejętności na tym polu są w stanie bardzo szybko stworzyć własny nagłówek, stopkę, schemat dla stron, wpisów, produktów czy archiwów.

Wspomniałem, że to golas bez żadnych gotowców, ale w rzeczywistości nie jest to do końca prawdą. Wystarczy zajrzeć do biblioteki templatek Elementora, aby błyskawicznie stworzyć dowolny obiekt i dalej go edytować. Jeśli połączysz do tego swoją stronę z Envato Elements, o czym przeczytasz w artykule “2000 bezpłatnych szablonów dla Elementora“, dostajesz tyle gotowców, że na bank będziesz w stanie uruchomić atrakcyjną stronę w bardzo krótkim czasie.

Dla jakich stron? W zasadzie bazując na Hello Elementor uruchomisz dowolną stronę, ale bez wątpienia świetnie sprawdza się w przypadku tworzenia stron lądowania pod konkretne kampanie reklamowe. Szybkość działania strony, zwłaszcza w tym kontekście ma znaczenie, a Hello Elementor z racji swojego minimalizmu jest w stanie szybciej obsługiwać tego typu projekty niż gdybyśmy uruchamiali je bazując na innych, bardziej rozbudowanych motywach.

Czy uruchomisz na tym motywie sklep? Owszem. Elementor Pro pozwala na tworzenia szablonów także dla stron produktowych, kwestia poeksperymentowania 🙂

Motyw znajdziesz pod adresem:
https://pl.wordpress.org/themes/hello-elementor 
lub
https://github.com/elementor/hello-theme 

Test wydajności

Kilka testów dotyczących wydajności tego motywu znajdziesz na poniższym filmie. Porównałem jego szybkość z trzema innymi szybkimi motywami: Astra, GeneratePress i OceanWP. Czy faktycznie Hello Elementor jest od nich wyraźnie wydajniejszy? Nie ukrywam, że gdy pracowałem z tym motywem jakieś 4 miesiące temu nie widziałem zatrważającej różnicy, ale wynikało to prawdopodobnie ze specyficznej konfiguracji i zestawu dodatków. Zobacz co udało się zmierzyć tym razem. 

Podsumowując. Jeśli szukasz lekkiego motywu dla Elementora Pro. Motywu, który nie narzuca Ci żadnej określonej stylistyki, przetestuj Hello Elementor i daj znać w komentarzach jakie są Twoje odczucia. Pamiętaj tylko, że bez Elementora w wersji Pro wiele nie zdziałasz.

Idź do: Strona producenta Elementora

PODAJ DALEJ!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Autor

Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Szkoleniowiec, miłośnik nowych technologii, WordPress'a i wszystkiego co ma związek z marketingiem internetowym. Swoją pierwszą stronę stworzył w 1996 roku, a od 2003 roku prowadzi agencje marketingowe i hostingowe.

Może Cię zainteresować także

Twój Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry

Zaczekaj!

Planujesz uruchomienie strony, bloga, a może sklepu internetowego?

Jeśli tak, to nie możesz tego przegapić! Zapraszam Cię na bezpłatny Kurs WordPress z nagrodami, który pomoże Ci zrobić pierwszy, ważny krok na drodze do własnej strony.

Możesz się wypisać w każdej chwili. Zapisując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

ODBIERZ prezent!
KURS wordpress!