Klasyczne Konto Hostingowe, Domena i Certyfikat SSL

Procedura zakładania konta hostingowego nie jest skomplikowana. W zasadzie nie różni się niczym od jakiegokolwiek innego zakupu dokonywanego w Internecie. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że jeśli nigdy wcześniej takiej usługi nie uruchamiałeś, to możesz czuć się odrobinę zagubiony. Dlatego poniżej przygotowałem szczegółowy opis jak założyć konto hostingowe na naszej platformie krok po kroku.

Zobacz procedurę uruchamiania konta hostingowego i strony na filmie

Pod filmem procedurę opisałem krok po kroku, aby nie umknęły Ci istotne elementy.

Hosting GREEN PRO

Tylko dla Czytelników Jak Zrobić Stronę!

8,33 zł/mc

10,25 zł z VAT

w abonamencie rocznym
Istnieje także możliwość rozliczeń w abonamencie miesięcznym

Niezrównana wydajność i szybkość:

Podstawowe parametry konta GREEN

 • 10 GB pojemności na szybkich dyskach
 • nielimitowany transfer danych
 • rejestracja domeny .pl 0 zł
 • dowolna ilość kont email
 • 2 bazy danych MySQL/MariaDB
 • PHP w wersji 7.2
 • Bezpłatny Certyfikat SSL
 • Autoinstalator WordPress'a
 • Kreator Stron WWW jako alternatywa do budowy strony
 • Dostęp do kopii bezpieczeństwa
 • Zgodność z RODO i serwery w Polsce

Hosting BLUE PRO

Tylko dla Czytelników Jak Zrobić Stronę!

16,67 zł/mc

20,50 zł z VAT

w abonamencie rocznym
Istnieje także możliwość rozliczeń w abonamencie miesięcznym

Niezrównana wydajność i szybkość:

Podstawowe parametry konta BLUE

 • 25 GB pojemności na szybkich dyskach
 • nielimitowany transfer danych
 • rejestracja domeny .pl 0 zł
 • dowolna ilość kont email
 • 5 baz danych MySQL/MariaDB
 • PHP w wersji 7.2
 • Bezpłatny Certyfikat SSL
 • Autoinstalator WordPress'a
 • Kreator Stron WWW jako alternatywa do budowy strony
 • Dostęp do kopii bezpieczeństwa
 • Zgodność z RODO i serwery w Polsce

Większe bezpieczeństwo Twojej strony i lepszy ranking w Google

Na każdym z kont hostingowych dostaniesz bezpłatnie certyfikat SSL dla swojej domeny. Dzięki niemu wymiana danych pomiędzy przeglądarką, a serwerem będzie szyfrowana, co znacząco podniesie bezpieczeństwo Twojego projektu. Również dla Google będzie to wyraźny sygnał, że dbasz o bezpieczeństwo, co poskutkuje lepszym rankingiem w wyszukiwarce, a Twoja strona będzie oznaczona jako bezpieczna. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule „Certyfikat SSL – zmiany w Chrome„.

Krok po Kroku - Hosting aktywacja

Zaczynamy od rejestracji domeny

Pierwsze co zobaczysz po kliknięciu w przycisk aktywacji dostępu, to pytanie dotyczące domeny. Możesz ją zarejestrować, przenieść już posiadaną (tzw. transfer domeny) lub w sytuacji gdy takową masz, ale nie chcesz jej przenosić po prostu wpisać nazwę zaznaczając trzecią opcję w formularzu.

domena

Aby zarejestrować domenę wpisz jej nazwę np. „nazwamojejfirmy” i kliknij w przycisk „Sprawdź”. W efekcie system przeanalizuje czy podana nazwa domeny jest wolna i możliwa do rejestracji. Wygląda to mniej więcej tak:

dostępność

W sytuacji gdy domena jest zajęta pojawi się stosowna informacja i musisz szukać dalej. Sugeruję, żebyś celował w domeny z rozszerzeniem .pl, zwłaszcza jeśli Twoja strona jest kierowana na nasz rynek. Dopiero jeśli wyczerpiesz wszelkie możliwe warianty nazwy, rozważ inne rozszerzenia. Ważne: Nie ma większego sensu rejestrować kilku nazw typu: nazwamojejfirmy.pl, nazwamojejfirmu.eu, nazwamojejfirmy.com itd… chyba że ma to uzasadnienie w twoim planie biznesowym. Jeśli nie, odpuść. Wystarczy Ci jeden adres.

Nazwa dobrze żeby nawiązywała do tego co robisz. Idealnie jeśli to będzie nazwa Twojej firmy albo usługi jaką świadczysz. Chodzi o to aby Twoi Klienci mogli potem łatwo zapamiętać adres i żeby mieli jak najmniej problemów z jego pisownią.

Jeśli znalazłeś swoją domenę zjedź na sam dół strony i kliknij w przycisk Kontynuuj. Przycisk wygląda tak jak ten:

kontynuuj

Zobaczysz podsumowanie zamówienia. W naszym przykładzie mamy usługę GREEN w abonamencie miesięcznym z możliwością bezpłatnej rejestracji domeny .pl. W tym miejscu możesz zdecydować czy chcesz rozliczać się miesięcznie czy rocznie.

konto hostingowe green

System zaproponuje Ci także opcjonalne dodatki, które możesz dobrać lub pominąć jeśli po prostu chcesz po prostu przetestować siebie w roli webmastera.

Polecane dodatki to

spamexperts

Decydując się na ten dodatek aktywujesz dla swojego konta jeden z najbardziej zaawansowanych na świecie systemów antyspamowych. Eliminuje blisko 100% spamu i maili z rozmaitymi zagrożeniami. Do dyspozycji masz specjalny panel, gdzie kontrolujesz cały ruch na Twojej poczcie. System działa w chmurze filtrując pocztę zanim dotrze na Twoje konto hostingowe, co poza ochroną dodatkowo minimalizuje obciążenie Twojego konta. Możesz aktywować ochronę dla poczty przychodzącej, ale także ochronę poczty wychodzącej. Dodatkowo możliwa jest także jej archiwizacja.

sitelock

Kolejne narzędzie dbające o bezpieczeństwo i reputację Twojej strony w tym Twojej firmy w Internecie. SiteLock monitoruje Twoją stronę skanując ją pod kątem potencjalnych zagrożeń. Potrafi nie tylko je wykryć, ale także automatycznie wyeliminować. To także jedno z najlepszych na rynku narzędzi do kontroli bezpieczeństwa strony i szybkiego reagowania na wykryte zagrożenia. Jeśli prowadzisz stronę firmową lub sklep internetowy warto rozważyć tę opcję. Standardowo SiteLock jest aktywowany na koncie hostingowym w wersji darmowej. W przypadku gdy zależy Ci na pełnym, zautomatyzowanym bezpieczeństwie warto aktywować jedną z wersji komercyjnych w zależności od wielkości Twojej witryny i możliwości.

Wybierz wedle uznania, a następnie kliknij w przycisk kontynuacji składania zamówienia.

W kolejnym kroku jeśli wybrałeś rejestrację domeny .pl możesz zostać poproszony o decyzję związaną z publikacją Twoich danych w bazie whois (publiczne rejestry domen). Wybierz nie (no).

domena whois

Przechodząc dalej pojawi się pełne podsumowanie zamówienia. Będzie to wyglądało mniej więcej tak jak na poniższym zrzucie.

do kasy

Jeśli posiadasz kod rabatowy możesz go wprowadzić w polu kodu promocyjnego. Wpisz go i sprawdź jego poprawność.

kod promocyjny

Możesz jeszcze dokonać zmian w zamówieniu, a więc edytować wybrane opcje, usunąć lub dodać do zamówienia dodatki.
Gdy wszystko jest OK klikasz w przycisk „Zamówienie” i na kolejnej stronie wprowadzasz dane Abonenta, akceptujesz regulamin itd..

dane

Na tym etapie ustalasz również swoje hasło do Panelu. Tu moja sugestia. Nie stosuj prostego hasła, zresztą prawdopodobnie zbyt proste i tak nie przejdzie, natomiast jest to jeden z niezwykle istotnych czynników bezpieczeństwa w sieci. Dotyczy tak naprawdę wszystkiego do czego masz dostęp w Internecie nie tylko naszego przykładu. Użyj hasła, które będzie kombinacją małych, dużych liter, cyfr i super jeśli przemycisz też jakiś znak specjalny. Dwukrotnie wpisz hasło. Jeśli będzie OK zobaczysz kojący zielony kolor paska wskazującego jego odpowiednią siłę.

Poniżej wybierz metodę płatności. Masz do dyspozycji Przelewy24, a więc w zasadzie wszystkie popularne polskie kanały bankowości elektronicznej, np. mBank itd… oraz płatność za pośrednictwem PayPal, gdzie także zapłacisz kartą i w końcu standardowy przelew bankowy.
Wszystko wypełniłeś i pozaznaczałeś? Kliknij na przycisk zamówienia.

płatności

Zostaniesz automatycznie przekierowany do wybranego systemu płatności. Opłać usługę i czekaj na informacje zwrotne na swój email.

Możesz od razu zrobić pierwszy krok i zainstalować WordPress’a.

Instalacja WordPress’a

Są dwa sposoby na instalację. Jeden to sposób automatyczny, który jest najprostszą metodą instalacji i zapewne tę ścieżkę wybierzesz. Drugi sposób to instalacja ręczna, która wymaga nieco większego zaangażowania, ale nie jest trudna. Jaką metodę wybierasz?

Chcesz sobie ułatwić życie i zaoszczędzić swój czas?

Nie masz czasu na robienie wszystkiego samodzielnie?
Sprawdź gotowe pakiety usług zawierające hosting na rok i usługę pracy z Twoja stroną.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze

Co nowego na blogu?