Procedura zakładania konta hostingowego nie jest skomplikowana. W zasadzie nie różni się niczym od jakiegokolwiek innego zakupu dokonywanego w Internecie. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że jeśli nigdy wcześniej takiej usługi nie uruchamiałeś, to możesz czuć się odrobinę zagubiony. Dlatego poniżej przygotowałem szczegółowy opis jak założyć konto hostingowe na naszej platformie krok po kroku.

Zobacz procedurę uruchamiania konta hostingowego i strony na filmie

Pod filmem znajdziesz także opis krok po kroku

Hosting GREEN PRO

Tylko dla Czytelników Jak Zrobić Stronę -50%
z kodem promocyjnym JZS

6,25 zł/mc

7,69 zł z VAT

w abonamencie rocznym
Istnieje także możliwość rozliczeń w abonamencie miesięcznym

Niezrównana wydajność i szybkość

Podstawowe parametry konta GREEN

technologia

Hosting BLUE PRO

Tylko dla Czytelników Jak Zrobić Stronę – 50%
z kodem rabatowym JZS

8,33 zł/mc

10,25 zł z VAT

w abonamencie rocznym
Istnieje także możliwość rozliczeń w abonamencie miesięcznym

Niezrównana wydajność i szybkość:

Podstawowe parametry konta BLUE

technologia

Większe bezpieczeństwo Twojej strony i lepszy ranking w Google

Na każdym z kont hostingowych dostaniesz bezpłatnie certyfikat SSL dla swojej domeny. Dzięki niemu wymiana danych pomiędzy przeglądarką, a serwerem będzie szyfrowana, co znacząco podniesie bezpieczeństwo Twojego projektu. Również dla Google będzie to wyraźny sygnał, że dbasz o bezpieczeństwo, co poskutkuje lepszym rankingiem w wyszukiwarce, a Twoja strona będzie oznaczona jako bezpieczna. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule “Certyfikat SSL – zmiany w Chrome“.

Krok po Kroku - Hosting aktywacja

Zaczynamy od rejestracji domeny

Pierwsze co zobaczysz po kliknięciu w przycisk aktywacji dostępu, to pytanie dotyczące domeny. Możesz ją zarejestrować, przenieść już posiadaną (tzw. transfer domeny) lub w sytuacji gdy takową masz, ale nie chcesz jej przenosić po prostu wpisać nazwę zaznaczając trzecią opcję w formularzu.

01

Aby zarejestrować domenę wpisz jej nazwę np. “nazwamojejfirmy” i kliknij w przycisk “Sprawdź”. W efekcie system przeanalizuje czy podana nazwa domeny jest wolna i możliwa do rejestracji. Wygląda to mniej więcej tak:

02

W sytuacji gdy domena jest zajęta pojawi się stosowna informacja i musisz szukać dalej. Sugeruję, żebyś celował w domeny z rozszerzeniem .pl, zwłaszcza jeśli Twoja strona jest kierowana na nasz rynek. Dopiero jeśli wyczerpiesz wszelkie możliwe warianty nazwy, rozważ inne rozszerzenia. Ważne: Nie ma większego sensu rejestrować kilku nazw typu: nazwamojejfirmy.pl, nazwamojejfirmu.eu, nazwamojejfirmy.com itd… chyba że ma to uzasadnienie w twoim planie biznesowym. Jeśli nie, odpuść. Wystarczy Ci jeden adres.

Nazwa dobrze żeby nawiązywała do tego co robisz. Idealnie jeśli to będzie nazwa Twojej firmy, albo usługi jaką świadczysz. Chodzi o to aby Twoi Klienci mogli potem łatwo zapamiętać adres i żeby mieli jak najmniej problemów z jego pisownią.

Jeśli znalazłeś swoją domenę zjedź na sam dół strony i kliknij w przycisk Kontynuuj. Przycisk wygląda tak jak ten:

03

Zobaczysz podsumowanie zamówienia. W naszym przykładzie mamy usługę GREEN w abonamencie rocznym, jeszcze bez uwzględnionej promocji dla Czytelników JZS. W tym miejscu możesz zdecydować czy chcesz rozliczać się miesięcznie czy rocznie, a nawet możesz wybrać okres dwu lub trzyletni. Rabat 50% otrzymasz tylko w przypadku abonamentu miesięcznego lub rocznego.

wybor czasu

Wybierz wedle uznania, a następnie kliknij w przycisk kontynuacji składania zamówienia.

W kolejnym kroku jeśli wybrałeś rejestrację domeny .pl możesz zostać poproszony o decyzję związaną z publikacją Twoich danych w bazie whois (publiczne rejestry domen). Jeśli rejestrujesz domenę jako osoba prywatna (nie firma) wybierz nie (no).

domena whois

Przechodząc dalej pojawi się pełne podsumowanie zamówienia. Będzie to wyglądało mniej więcej tak jak na poniższym zrzucie. Jak widzisz został uwzględniony kod rabatowy dla Czytelników JZSi cena konta hostingowego w pierwszym roku została obniżona o 50%!

 

Podsumowanie koszyka i uwzględniony rabat

Jeśli kod rabatowy JZS nie został automatycznie uwzględniony, możesz go wprowadzić ręcznie. Wpisz JZS i sprawdź jego poprawność.

kod promocyjny

Możesz jeszcze dokonać zmian w zamówieniu, a więc edytować wybrane opcje, usunąć lub dodać do zamówienia dodatki.
Gdy wszystko jest OK klikasz w przycisk “Zamówienie” i na kolejnej stronie wprowadzasz dane Abonenta, akceptujesz regulamin itd..

06

Na tym etapie ustalasz również swoje hasło do Panelu. Tu moja sugestia. Nie stosuj prostego hasła, zresztą prawdopodobnie zbyt proste i tak nie przejdzie, natomiast jest to jeden z niezwykle istotnych czynników bezpieczeństwa w sieci. Dotyczy tak naprawdę wszystkiego do czego masz dostęp w Internecie nie tylko naszego przykładu. Użyj hasła, które będzie kombinacją małych, dużych liter, cyfr i super jeśli przemycisz też jakiś znak specjalny. Dwukrotnie wpisz hasło. Jeśli będzie OK zobaczysz kojący zielony kolor paska wskazującego jego odpowiednią siłę.

07

Do utworzenia silnego hasła sugeruję użyć Genetartora.

generator

Poniżej wybierz metodę płatności. Masz do dyspozycji tPay, a więc w zasadzie wszystkie popularne polskie kanały bankowości elektronicznej, np. BLIK, mBank itd… oraz płatność za pośrednictwem PayPal, gdzie także zapłacisz kartą i w końcu standardowy przelew bankowy.
Wszystko wypełniłeś i pozaznaczałeś? Kliknij na przycisk zamówienia.

platnosci

Zostaniesz automatycznie przekierowany do wybranego systemu płatności. Opłać usługę i czekaj na informacje zwrotne na swój adres email.

Możesz od razu zrobić pierwszy krok i zainstalować WordPress’a, choć sugeruję zacząć zabawę po upływie około 24 godzin z uwagi na czas propagacji domeny w sieci. 

Instalacja WordPress’a

Są dwa sposoby na instalację. Jeden to sposób automatyczny, który jest najprostszą metodą instalacji i zapewne tę ścieżkę wybierzesz. Drugi sposób to instalacja ręczna, która wymaga nieco większego zaangażowania, ale nie jest trudna. Jaką metodę wybierasz?

Ułatw sobie pracę, zaoszczędź czas i pieniądze!

Wybierz Najlepszy Kurs Tworzenia Stron onLine dla Początkujących.
 Stwórz funkcjonalną witrynę, bloga lub sklep internetowy.