BEZPŁATNY KURS WORDPRESS

Proste metody, instrukcje krok po kroku, porady i filmy...

Jak naprawić błąd 403 – Elementor + Wordfence

Krzysztof Wojteczko
Krzysztof Wojteczko
Ostatnia aktualizacja: 25 maja 2020

Edytując stronę przy wykorzystaniu widgetów, w tym także widgetów Elementora może się zdarzyć, że będziesz mieć problem z zapisaniem zmian jakie wprowadzasz. Pojawia się błąd 403.

Jeśli na pokładzie masz zainstalowaną wtyczkę WordFence, to taka sytuacja zazwyczaj ma związek z ochroną jaką to rozszerzenie zapewnia. Ochrona jest dość agresywna, co wcale nie jest złe. Pamiętaj, że głównym zadaniem rozszerzenia WordFence jest ochrona Twojej witryny przed atakami z zewnątrz. Może się jednak zdarzyć, że firewall wtyczki przyblokuje również Twoją aktywność. Co w takiej sytuacji zrobić, gdy zobaczysz taki komunikat?

błąd 403

Błąd 403

Zacznijmy od tego, co oznacza błąd 403. Kod błędu 403 nic innego jak odmowa/zakaz dostępu do określonych zasobów na Twoim koncie hostingowych. Powodów jego wystąpienia może być wiele. Te najczęściej występujące, to wspomniany firewall, prawa dostępu do katalogu lub pliku czy reguły w pliku .htaccess

W naszym przykładzie .koncentrujemy się na sytuacji, w której firewall rozszerzenia WordFence odmawia nam dostępu do określonych zasobów.

WordFence

Żeby mieć pewność, że dostęp blokuje wtyczka WordFence możesz ją na chwilę wyłączyć i ponowić próbę zapisania zmian. Jeśli się powiedzie to znak, że aktywność była blokowana przez WordFence.

Sposób 1

Możesz także zerknąć na listę zdarzeń rejestrowanych przez ten dodatek. Przejdź do WordFence > Live Traffic i odszukaj rekord związany ze swoją aktywnością. Może to wyglądać mniej więcej tak:

blokada przez wordfence

Jak być może już się domyślasz możesz z tego poziomu dodać zdarzenie na białą listę klikając w przycisk “WHITELIST PARAM FIREWALL“. I to w zasadzie wszystko. W momencie gdy w kolejnym kroku ponowisz próbę zapisania zmian w Elementorze nie powinien już pojawić się błąd 403.

Sposób 2

Innym sposobem, to dodanie swojego adresu IP na białą listę. Tu jednak ważne jest to aby Twój adres IP był stały. W innym wypadku ta metoda poskutkuje tylko do czasu zmiany adresu IP przez Twojego operatora. Poprzedni adres zostanie przypisany komuś innemu i ten ktoś będzie ulgowo traktowany przez WordFence czego zapewne nie chcesz.

Jeśli masz stałe IP przejdź do: WordFence > All Options. Przejdź do sekcji ustawień zaawansowanych i w polu “Whitelisted IP addresses that bypass all rules” wpisz swój adres IP.

Zapisz zmiany, wróć do edycji w Elementorze i ponów próbę zapisu. Błąd 403 nie powinien się pojawić. 

Sposób 3

Kolejny sposób to dodanie na białą listę adresu /wp-admin/admin-ajax.php. Aby to zrobić wykonaj poniższe czynności:

W analogiczny sposób możesz wyeliminować błąd 403 wywoływany przez firewall WordFence nie tylko wtedy gdy korzystasz z Elementora, ale także dowolnego innego buildera i wtyczek.

PODAJ DALEJ!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Autor

Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Szkoleniowiec, miłośnik nowych technologii, WordPress'a i wszystkiego co ma związek z marketingiem internetowym. Swoją pierwszą stronę stworzył w 1996 roku, a od 2003 roku prowadzi agencje marketingowe i hostingowe.

Może Cię zainteresować także

2 komentarzy na temat “Jak naprawić błąd 403 – Elementor + Wordfence”

Twój Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry

Zaczekaj!

Planujesz uruchomienie strony, bloga, a może sklepu internetowego?

Jeśli tak, to nie możesz tego przegapić! Zapraszam Cię na bezpłatny Kurs WordPress z nagrodami, który pomoże Ci zrobić pierwszy, ważny krok na drodze do własnej strony.

Możesz się wypisać w każdej chwili. Zapisując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

ODBIERZ prezent!
KURS wordpress!