Jak bardzo popularny jest Internet? W wielu częściach świata (w tym również w naszym kraju) jest w zasadzie nieodzowną częścią życia. Można powiedzieć, że współczesny biznes byłoby w praktyce niemożliwy bez udziału Internetu. W związku z tym ukuło się powiedzenie, że jeśli nie ma Cię w Internecie to nie istniejesz. Oczywiście wszystko to jest nieco przesadzone bo osobiście znam wiele biznesów, które radzą sobie bez tego medium, aczkolwiek sieć bez wątpienia jest niezwykle istotną płaszczyzną do działania współczesnego biznesu, której nie wolno ignorować. Co zatem zrobić, żeby nasza strona internetowa była udana i odniosła zamierzony cel?

Wybierz temat, wybierz niszę

Nie od dziś wiadomo, że nie wszystko sprzedaje się jednakowo dobrze i nie wszystkie treści są konsumowane tak samo chętnie. Różnice bywają ogromne. Jednak przy wyborze dziedziny, którą poruszać ma nasz serwis ważne jest nie tylko to czy tematyka ta nurtuje więcej lub mniej ludzi, lecz przede wszystkim to czy znamy się na tym o czym decydujemy się pisać. Czy znamy się na produktach jakie chcemy sprzedawać? Czy faktycznie znamy się na usługach jakie planujemy oferować? 

Nie warto zakładać strony dotyczącej finansów i pieniędzy (mimo iż to dość popularny temat), jeśli nie mamy o tym zielonego pojęcia, ale dość blade. Najlepiej pisać o sprawach w których posiadamy pewną, ugruntowaną wiedzę najlepiej podpartą długim doświadczeniem.

To czy jesteś dobry w tym co robisz często można łatwo zweryfikować analizując swoją konkurencję. Poszukaj i sprawdź ilość miejsc opisujących to o czym chcesz pisać. Przeanalizuj sklepy oferujące ten sam lub podobny asortyment. Sprawdź firmy usługowe działające w obszarze zainteresowań Twojej marki. Jak opisują to czym się zajmują, jak i co mówią o swoich produktach i usługach. Czy to wszystko jest dla Ciebie jasne? Jesteś w stanie zrobić to lepiej? Jeśli tak to zrób to!

Pisz ciekawie

Zaintrygowanie Czytelnika takim czy innym artykułem, usługą lub produktem jest bardzo ważne. Bądź innowacyjny, wprowadzaj coś nowego, zachęcaj, zaciekawiaj nagłówkami i tytułami. Nudna strona nie przykuje niczyjej uwagi na dłużej nie mówiąc od wywołaniu decyzji zakupowej lub innej na jakiej Ci zależy. Często aktualizuj swoje strony i nie zapominaj o starych artykułach na blogu. Przede wszystkim go prowadź! Wracaj do nich i aktualizuj raz na jakiś czas. Wpłynie to pozytywnie na rankingi w wyszukiwarkach.

Układ graficzny strony

On również ma niezwykle istotne znaczenie. Wygląd, tak jak i w życiu codziennym, może pomagać, lecz również przeszkadzać. Może wzbudzać zainteresowanie, czy zaufanie, ale też odstraszać. Klasyczna prostota, to coś co zawsze jest w cenie. Pamiętaj także o prostym, intuicyjnym menu i dobrze zaprojektowanej architekturze informacji.

Nie z kolorami (trzy to maksimum, inaczej strona zaczyna męczyć wzrok i wyglądać tandetnie). Dobierz odpowiednią czcionkę i ciekawe ilustracje. To co istotne, to to, że wcale nie musisz być grafikiem. Dziś możesz sięgnąć po narzędzia, które pomogą Ci uatrakcyjnić swoja stronę. Zerknij na artykuł “Kreator Ilustracji” gdzie pokazuję jedno z takich rozwiązań. Jest ich znacznie więcej 🙂

Gdy praca nad stroną/sklepem będzie skończona nie wrzucaj jej od razu do sieci. Podpytaj znajomych (ale takich, którzy powiedzą prawdę i nie będą mydlić Ci oczu) jak podoba im się serwis. Czy nie mają kłopotu przy poruszaniu się po nim? Czy widzą jakieś niespójności, które mógłbyś poprawić? A może coś im się zwyczajnie nie podoba? Warto niekiedy uwzględniać takie opinie, ale staraj się to robić rozważnie. Nie wprowadzaj każdej zmiany jaką Ci podrzucą. Przeanalizuj wszystkie za i przeciw i dopiero na tej podstawie zdecyduj o słuszności takiej lub innej modyfikacji.

Jeśli chodzi o aspekt graficzny nie oszczędzaj na nim i zaopatrz się w cierpliwość. Rozejrzyj się jakie są aktualnie trendy w tej dziedzinie. Warto by strona nie wyglądała jak robiona przez początkującego twórcę. To ma być w końcu Twoja wizytówka.

Jeśli masz problemy z opanowaniem narzędzi zainwestuj w kursy. Polecam Ci swój Kurs WordPress, który przeprowadzi Cię przez całe zagadnienie krok po kroku odkrywając przez Tobą wiele nieznanych dotąd obszarów i nowych możliwości.

Zadbaj o reklamę i daj się znaleźć

Tak naprawdę najlepszą zachętą do odwiedzania miejsca w sieci, które stworzyłeś jest Twoja rzetelność, uczciwość i pracowitość, ale w praktyce jest to zdecydowanie za mało.

Z roku na rok przybywa coraz więcej firm, powstaje coraz więcej stron, sklepów internetowych i innych projektów. Oznacza to, że konkurencja praktycznie w większości branż jest coraz silniejsza. nie wystarczy więc już tylko być, trzeba aktywnie zacząć docierać do Klientów. To warunek jeśli nie chcesz skończyć jak spora część niedoświadczonych osób, które uruchamiają stronę, a po kilku miesiącach ją zwijają, bo jak uważają ich pomysł nie wypalił. Często nie wypalił nie dlatego, że sam w sobie buł nietrafiony, ale dlatego, że właściciel poza uruchomieniem strony nie zrobił nic więcej! Nie zadbał o marketing. Nie popełnij tego błędu.

Udostępnij

Zobacz również

Hosting wideo

Hosting Wideo – Jaki wybrać?

Wideo to wciąż rosnący rynek i rosnący popyt na tę formę konsumpcji treści. W 2020 roku wartość rynku wideo online szacowana była na ponad 6

Bezpłatne informacje o nowościach JZS

Zapraszam Cię do grona Subskrybentów! Tysiące Czytelników już subskrybuje wiadomości z JZS.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest tu bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

WooFunnels ltd
WooFunnels

Kreator lejków sprzedażowych dla WooCommerce i procesów automatyzacji w jednym.

Labrika

Optymalizacja treści w oparciu o konkurencję w TOP10, monitoring pozycji,...

ADYOUNEED LTD
ADYOUNEED

Tworzenie, zarządzanie i optymalizacja reklamami Google, Facebook, TikTok czy LinkedIn...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *