Kreator Stron Internetowych, to narzędzie przy pomocy którego dosłownie w kilka minut jesteś w stanie uruchomić własną stronę internetową. Tak zazwyczaj reklamują się producenci. Oczywiście 5 minut to gruba przesada. Stronę możesz stworzyć w pół godziny – godzinę, pod warunkiem, że w wybranym szablonie graficznym nie będziesz wprowadzał większych zmian, a strona będzie typową wizytówką. W każdym innym wypadku praca nad stroną obojętnie w jakim kreatorze, zajmie Ci znacznie więcej czasu – dwie godziny, dzień, tydzień… Traktuj więc ten marketingowy slogan z przymrużeniem oka mając jednak na uwadze, że faktycznie można szybko.

Kreator stron www jest niczym innym jak aplikacją, której zadaniem jest dać Ci narzędzia, przy pomocy których bez znajomości kodowania będziesz w stanie stworzyć swoją pierwszą stronę internetową. Współczesne kreatory oferują w tym zakresie naprawdę wiele.

Kreator Stron Internetowych – dla kogo?

Kreator Stron Internetowych to, jak sama nazwa mówi, pewien mechanizm umożliwiający kreację strony internetowej w sposób możliwie łatwy i przyjemny, a co najważniejsze w sposób nie wymagający od twórcy znajomości zagadnień informatycznych z zakresu tworzenia stron internetowych. W zasadzie to zdanie wyczerpuje temat grupy docelowej. Czy kreator stron internetowych jest właśnie dla Ciebie? Jeśli choć jeden z poniższych punktów jest Ci bliski, to prawdopodobnie będzie dobrym wyborem.

  • szukasz szybkiego sposobu na uruchomienie strony internetowej . Nie chcesz czekać tygodniami czy nawet miesiącami na to aż ktoś inny zbuduje ją dla Ciebie,
  • swoją stronę internetową chcesz uruchomić możliwie niskim nakładem finansowym lub wręcz zerowym aczkolwiek w tym drugim przypadku musisz się liczyć zazwyczaj z emisją reklam na Twojej stronie, co w przypadku witryny o charakterze biznesowym odpada,
  • nie masz wystarczającej wiedzy i doświadczenia by stworzyć stronę w inny sposób i na razie chcesz wystartować, a z czasem “się zobaczy”…,
  • nie masz zdolności projektowania graficznego (to żaden wstyd), więc chcesz skorzystać z gotowych kompozycji, które zaprezentują Twoją ofertę w sposób atrakcyjny i profesjonalny.
  • Twoi znajomi lub Ty sam miałeś wcześniej złe doświadczenia z webmasterami, którym zlecałeś budowę strony internetowej. Nie dotrzymywali terminów, albo po zrobionej robocie zapadali się pod ziemię i nie byłeś w stanie poradzić sobie z rozbudową strony czy nawet z wprowadzeniem drobnych zmian w jej treści

Czy zatem kreator stron internetowych to narzędzie dla Ciebie? Z pewnością jesteś już sobie w stanie na to pytanie przynajmniej wstępnie odpowiedzieć.

Jaki kreator stron internetowych wybrać?

I tu zaczynają się pierwsze schody. Już wiesz, że swoją stronę internetową chcesz uruchomić na kreatorze, ale który wybrać? Czym się kierować? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Gdybyśmy cofnęli się w czasie powiedzmy o 5-10 lat, wówczas wybór nie byłby tak trudny. Nie było zbyt wiele takich narzędzi, a ich funkcjonalność pozostawiała wiele do życzenia. Dziś jest jednak zupełnie inaczej. Za sprawą rozwoju technologicznego obecnie masz wybór, o którym kilka lat temu można było jedynie pomarzyć. Z jednej strony to dobrze, bo dobierasz rozwiązanie najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości, z drugiej jednak możesz czuć się nieco zagubiony mając do dyspozycji tak wiele różnych możliwości.

Być może oczekujesz, że wskażę Ci jedno konkretne narzędzie. Też bym tak chciał, ale wiem że każdy z nas jest inny, ma inne doświadczenia, inny zasób wiedzy i umiejętności i w końcu każdy ma inny pomysł na swoją stronę i to, jakie cele ma realizować.

Najprostszą metodą na podjęcie decyzji jest przegląd rankingów i recenzji poszczególnych kreatorów. Jest tu jednak pewna pułapka, z której warto zdawać sobie sprawę. Spora część rankingów, a zwłaszcza recenzji, to działania producentów poszczególnych rozwiązań. To nic innego jak content marketing polegający na tym, że inwestuje się w treści zamieszczane w sieci, których zadaniem jest przedstawienie danego produktu na tle konkurencji w sposób odpowiednio oświetlony. To samo dotyczy wszelkiego rodzaju opinii, gdzie z kolei do głosu dochodzi marketing szeptany. Jak więc się w tym wszystkim odnaleźć?

Sprawdź Kreatora Stron zanim zdecydujesz

Banalne, prawda? Ale faktycznie najbardziej skuteczne i tylko w ten sposób wybierzesz narzędzie, które nie tylko pozwoli Ci uruchomić Twoją pierwszą stronę internetową, ale także zapewni środowisko w którym będziesz się czuć jak przysłowiowa ryba w wodzie. Zdecydowana większość dostawców kreatorów stron internetowych umożliwia przynajmniej przetestowanie narzędzia przed jego zakupem, a w niektórych wypadkach oferują także podstawowe wersje dość mocno okrojone, ale za to całkowicie za darmo. Możesz więc sprawdzić czy dane narzędzie wpisze się w Twoje potrzeby i możliwości.

Zobacz. Niby kreator ma umożliwić Ci szybkie stworzenie strony internetowej, a już na dzień dobry sam jego wybór może zająć Ci kilka dobrych godzin. Warto jednak to zrobić rzetelnie, żeby potem nie okazało się, że czas jaki poświęcisz na stworzenie strony okaże się czasem zmarnowanym. Wiedz, że to co zrobisz w kreatorze takim czy innym jest dostępne tylko w nim, co oznacza, że jeśli po stworzeniu strony stwierdzisz, że jednak nie jesteś zadowolony z takiego czy innego powodu, nie będziesz mógł stworzonej strony przenieść np. do innego kreatora. To jest jedna z dość istotnych wad kreatorów stron działających w modelu SaaS. Warto więc abyś również miał świadomość tej niedoskonałości i już na samym starcie uwzględnił ją przy podejmowaniu decyzji, co do wejścia w jakikolwiek kreator stron.

Ranking kreatorów stron

Wspomniałem o rankingach i o tym, że trzeba na nie spoglądać przez palce z uwagi na, często odpowiednio ukierunkowany, ich przekaz. Jednym z wiarygodnych rankingów jest ranking popularności, który co prawda daleki jest od ideału i jedynie pokazuje skalę działań marketingowych, ale przynajmniej można z niego dowiedzieć się co ludzie najczęściej wybierają. I tak w przypadku typowych kreatorów stron na chwilę gdy piszę ten tekst i w oparciu o dane W3Techs pierwsza trójka wygląda następująco:

  • Squarespace – 1,3% witryn działa w oparciu o to rozwiązanie
  • Wix – z wynikiem 0,9% zajmuje 2 miejsce
  • Weebly – stron stworzonych w tym kreatorze jest w sieci 0,4%

Niby niewielkie wartości na pierwszy rzut oka, jakieś odsetki, prawda? Realnie jednak ilość stron działających w każdym z wymienionych kreatorów to dziesiątki milionów, a więc każdy z nich ma olbrzymią ilość osób i firm, które im zaufały. Nie twierdzę, że masz iść z tłumem, ale z drugiej strony możesz stwierdzić, że tak duża ilość osób nie może się mylić. Z tym w życiu bywa różnie, ale jakby nie patrzeć są to rozwiązania godne Twojej uwagi i przetestowania.

kreator stron internetowych squarespace

Kreator Stron Internetowych Squarespace

Swoją popularność zawdzięcza nie tylko dopracowanej jakości, ale wynika ona także z faktu, że jest to jeden z najstarszych kreatorów stron internetowych. Ma już ponad 11 lat. W Polsce raczej mało popularny, co uwarunkowane jest tym, że najprawdopodobniej Squarespace nie specjalnie interesuje nasz rynek. Brak polskiej wersji językowej, a i funkcje związane w eCommerce dostępne są tylko w kilku krajach, oczywiście nie u nas. Poza tym to kawał dobrego narzędzia przy pomocy którego można stworzyć naprawdę ciekawą stronę. Choć nie jest ono może aż tak intuicyjne jak kolejne dwa czyli Wix i Weebly, to na pewno godne przetestowania. Rzut oka na interfejs:

Jeśli chciałbyś podzielić się swoim doświadczeniem odnośnie kreatora Squarespace możesz to zrobić tutaj:

kreator wix

Kreator Stron Internetowych Wix

Chyba najbardziej znany w Polsce kreator stron internetowych, z którego korzysta pokaźna ilość użytkowników. To przede wszystkim efekt szeroko zakrojonych kampanii marketingowych prowadzonych w naszym kraju. Być może widziałeś nawet reklamę w TV. Kreator Wix oferuje świetne szablony, a nawet coś takiego jak projektowanie inteligentne. Czy ono spełnia swoje zadanie czy nie, to już zależy indywidualnie od właściciela strony i jego upodobań. Do szablonu jesteś przykuty, to znaczy że jeśli już raz wybrałeś jakiś dla swojej strony, to potem nie  możesz go zmienić. Pozostaje usunięcie witryny i założenie jej na nowo wybierając inny bazowy motyw. Wix oferuje praktycznie wszystko, co może być Ci potrzebne do stworzenia atrakcyjnej strony internetowej z mechanizmami eCommerce włącznie. Rzut oka na interfejs:

Podziel się swoim doświadczeniem z Wix:

weebly

Kreator Stron Intrntowych Weebly

Nie tak popularny jak Wix, ale bardziej rozpoznawalny niż Squarespace, przynajmniej nad Wisłą. To kolejna alternatywa dla tych, którzy niewielkim nakładem czasu i zaangażowania chcą stworzyć własną stronę internetową. Interfejs jest bardzo przyjazny. Dla początkującego gracza bardzo intuicyjny i szybko można się w nim odnaleźć. Na podobnej metodologii działania backendu powstało sporo innych kreatorów w tym także dla WordPress’a jak mój ulubiony Elementor, o którym wspomnę. Znajdziemy tu narzędzia pozwalające na prowadzenia własnego sklepu internetowego, bloga, możliwość optymalizacji SEO i inne podstawowe funkcjonalności przydatne przy codziennym zarządzaniu stroną internetową. Rzut oka na interfejs:

Napisz co sądzisz o Weebly jeśli korzystasz lub korzystałeś z tego narzędzia:

Kreator Stron Internetowych Duda

Nie ma go na podium jak chodzi o popularność, ale bez wątpienia jest to kreator stron internetowych obok którego nie można przejść obojętnie. Podobnie jak poprzednicy oferuje kompletny pakiet narzędzi, a tworzone w nim strony prezentują się naprawdę świetnie. Pomimo, że u nas praktycznie nie jest znany, to w przeciwieństwie do Squarespace jego interfejs jest dostępny w w polskiej wersji językowej, a nawet jak zauważysz przeglądając poniżej filmik domyślne treści w szablonach także są w języku polskim! Kreator stron internetowych DUDA umożliwi Ci także uruchomienie sklepu internetowego i nawet w darmowej wersji masz możliwość opublikowania do 10 produktów. Nie należy on jednak do tanich kreatorów. I znowu rzut oka na interfejs:

Jeśli masz lub miałeś swoją stronę zbudowaną w oparciu o ten kreator napisz o swoich odczuciach.

Kreator Stron Internetowych SitePro

Kolejny Kreator Stron Internetowych stworzony i rozwijany przez litewska firmę – po sąsiedzku 🙂 Również przy wykorzystaniu tego narzędzia stworzysz swoją stronę bazując na wielu dostępnych szablonach. Nie jest on aż tak rozbudowany jak poprzednicy, ale jego obsługa nie powinna nikomu nastręczyć kłopotów. Ciekawą cechą tego kreatora jest możliwość importu zewnętrznej strony. Czyli w sytuacji gdybyś chciał przenieść swoją stronę z innego miejsca, możesz wykorzystać tę funkcję i zaoszczędzić sporo czasu. Posiada on także mechanizmy eCommerce aczkolwiek na obecną chwilę są one dość ubogie i raczej w grę wchodzi integracja z zewnętrznymi rozwiązaniami takimi jak ECWID. Niemniej do stworzenia i poprowadzenia strony firmowej sprawdzi się bez zarzutu. Na bazie tego własnie kreatora opisuję drugą metodę tworzenia strony internetowej. Tradycyjny rzut oka na interfejs:

Podziel się swoim doświadczeniem w pracy z SitePro

I co dalej?

No cóż. Mógłbym jeszcze wymienić przynajmniej kilka innych kreatorów w tym także polskie produkty, ale nie widzę sensu dokładania Ci dylematów przed jakimi być może i tak już stoisz. Każdy z nich daje Ci jedną zasadniczą korzyść, a mianowicie możliwość stworzenia strony internetowej bez znajomości jakiegokolwiek języka programowania. Jeśli masz smykałkę projektanta wszystkie te narzędzia umożliwią Ci zbudowanie unikalnych i atrakcyjnych wizualnie witryn. Jeśli takiej smykałki nie masz wówczas tak czy inaczej na bazie gotowych szablonów uruchomisz stronę, która spodoba się Twoim Klientom. Jest oczywiście niebezpieczeństwo, że dasz się ponieść fantazji i coś co pierwotnie wyglądało dobrze zmieni się w małego potworka, ale zawsze możesz przecież zacząć od nowa 🙂

Jakie są wady kreatorów stron internetowych?

Być może zanim dotarłeś o tego miejsca już w myślach podjąłeś decyzję i jesteś pewien, że kreator stron internetowych to rozwiązanie Twoich problemów. Zapewne tak jest, ale zanim ostatecznie zdecydujesz weź pod uwagę pewne ich ograniczenia, które w dużej mierze są wspólną cechą wszystkich, a przynajmniej tych z którymi miałem styczność.

Masz ograniczone możliwości

Brzmi może trochę dziwnie w kontekście tego co przeczytałeś, zobaczyłeś i być może już przetestowałeś, ale to prawda. W zależności od tego na jaki plan w ramach danego kreatora się zdecydujesz do czegoś masz dostęp a do czegoś nie. Każdy producent ma własną wizję i strategię rozwoju swojego oprogramowania i choćby nie wiem co robił nie jest w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb i preferencji swoich Klientów. Dlatego musisz się liczyć z tym, że jeśli przyjdzie Ci do głowy interesująca funkcjonalność, którą widziałeś na kilku stronach konkurencji i która być może świetnie sprawdziłaby się również u Ciebie nie będziesz miał możliwości jej wdrożenia. Będziesz pisał maile do supportu z prośbą o jej dodanie, a w odpowiedzi dostaniesz informacje w stylu “dziękujemy za sugestię, przekażemy je do naszego zespołu developerów”. Zazwyczaj na tym się skończy.

Jesteś uwiązany

Gdy w pewnym momencie okaże się, że nie możesz doczekać się na wymarzoną przez Ciebie funkcjonalność, która doda skrzydeł Twojej firmie, pojawi się irytacja i zaczniesz myśleć o przeniesieniu swojej strony gdzieś gdzie być może taka magiczna funkcjonalność jest. I tu pojawi się problem, ponieważ nie będziesz w stanie przenieść strony do innego dostawcy czy nawet na inny hosting. Staniesz więc przed dylematem: zostać i jakoś to będzie, albo wynieść się i zbudować stronę od nowa. Pół biedy jeśli już i tak planowałeś jej gruntowne odświeżenie, gorzej jeśli nie tak dawno poświęciłeś jej masę swojego czasu, dopieściłeś w najmniejszych detalach i nagle ta cała praca będzie musiała iść do kosza.

To nie jest tak, że skoro robisz stronę w kreatorze to ona buduje się sama, a Ty w leżaku trzymając drinka z palemką delektujesz się jej wyglądem i skutecznością działania. To Ty ją tworzysz wykorzystując do tego celu narzędzia, które mają Ci jedynie to zadanie ułatwić. Poświęcasz swój czas, uczysz się, niejednokrotnie bluzgasz jak coś nie idzie po Twojej myśli, ale działasz. Jeśli nagle okaże się że kreator blokuje rozwój Twojego biznesu i musisz się przenieść, ta cała praca ulatuje niczym mgła o poranku. Trochę szkoda.

Negatywny wpływ na reputację

Ta wada dotyczy wyłącznie darmowych wersji kreatorów oraz wyłącznie projektów o charakterze biznesowym. Jeśli chcesz uruchomić stronę do celów prywatnych i ewentualna emisja reklam nie ma dla Ciebie większego znaczenia ten podpunkt Ciebie nie dotyczy. Jeśli jednak chcesz zaprezentować się jako rasowy przedsiębiorca i poważnie zaprezentować się swoim obecnym i przyszłym kontrahentom, wybór darmowych wersji kreatorów raczej nie odbije się pozytywnie na wizerunku Twojej firmy. Producenci twierdzą oczywiście inaczej kłując w oczy hasłami typu “strona dla Twojej firmy za darmo”, ale oni doskonale wiedzą, że jak złapią Cię na darmówkę, to jeśli zależy Ci na wizerunku przeskoczysz prędzej czy później na wersję płatną. Wystarczy poczekać. Z mojej strony mogę Ci jedynie zasugerować, że jeśli to co chcesz uruchomić ma być stroną Twojej firmy, a kreator jest dla Ciebie idealnym sposobem na jej stworzenie, zainwestuj te kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Darmową wersję wykorzystaj wyłącznie do tego, aby upewnić się, że wybór danego kreatora jest właściwy.

Jak obejść wady?

Nie da się 🙂 Bo nawet jeśli wybierzesz inną ścieżkę, to wady o których wspomniałem zniknął, ale w ich miejsce pojawią się inne więc zawsze będzie coś na rzeczy. W Twojej gestii pozostaje ocena co będzie dla Ciebie korzystniejsze. Ale OK, załóżmy że pozbędziemy się tych wad pozostając przy kreatorze. Jak to zrobić?

Kreator Stron Internetowych na WordPress’ie

Alternatywa, na którą decyduje się coraz więcej osób właśnie z uwagi na fakt braku ograniczeń związanych z późniejszym rozwojem strony. Jeśli słyszałeś o WordPress’ie, to być może kojarzy Ci się z oprogramowaniem do prowadzenia blogów i rzeczywiście masz rację, bo WordPress powstał jako platforma blogowa z czasem jednak przeobrażając się w maszynkę do tworzenia praktycznie każdego rodzaju witryn. Przeczytaj moją recenzję na temat WordPress’a aby poznać go nieco lepiej.

Żeby przeobrazić go w rasowy kreator stron internetowych wystarczy prosty zabieg – instalacja odpowiedniego rozszerzenia. Tu jednak okazuje się, że także masz wybór o czym przeczytasz w artykule: Kreatory stron dla WordPress’a. Przy ich wykorzystaniu będziesz mógł równie wygodnie zarządzać wyglądem strony, wykorzystywać szablony, a nawet tworzyć własne, uruchomić sklep internetowy i wiele więcej, czego znaczna część tradycyjnych kreatorów nie będzie Ci w stanie zaoferować.

Przyjrzyj się jak wygląda praca na jednym z nich i odpowiedz sobie na pytanie czy aż tak bardzo różni się od pozostałych, które widziałeś powyżej? Moim zdaniem jak chodzi o wynik końcowy nie różni się niczym. Interfejs owszem aczkolwiek i w tym wypadku łudząco przypomina ten z Weebly.

Jeśli chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami jak chodzi o WordPress’a i wykorzystania go jako kreatora stron śmiało pisz poniżej.

Zalety tego rozwiązania

Swoboda rozwoju

Tak naprawdę jedyne co Cię w tym wypadku ogranicza to własne pomysły i oczywiście budżet, bo jeśli wpadniesz na pomysł wdrożenia czegoś wymagającego znacznych nakładów pracy programistów, wówczas to będzie kosztowało. Ale to co w tym wypadku istotne to fakt że możesz to zrobić. Poza tym WordPress jest na tyle popularną platformą (ponad 30% stron w Internecie działa własnie na WordPress’ie), że wiele z pomysłów jakie zrodzą się w Twojej głowie zrealizujesz bazując na gotowych już rozwiązaniach. Często wystarczy zainstalować bezpłatne rozszerzenie aby wzbogacić stronę o takie czy inne możliwości. To naprawdę świetne i działa.

Nie jesteś uwiązany

Tradycyjny kreator stron internetowych to system do którego nie masz dostępu. Możesz jedynie korzystać z wyników jego pracy. W przypadku WordPress’a masz dostęp do każdego jego pliku. W każdej chwili możesz je pobrać, odwrócić się na pięcie i przenieść swoją stronę do innego operatora. Nie ma tu mowy o tym, że Twoja praca i czas jaki poświęciłeś stronie pójdą na marne. Wszystko co robisz jest w 100% Twoje.

Wady tego rozwiązania

Musisz dbać o oprogramowanie

W przypadku typowych kreatorów stron rejestrujesz się, odpalasz edytor strony, wprowadzasz zmiany, publikujesz i zapominasz. Decydując się na rozwiązanie hostowane czyli w tym wypadku na WordPress’,a spoczywa na Tobie obowiązek dbałości o kondycję oprogramowania. Nie chodzi o to, że powinieneś coś gmerać w kodzie. Chodzi o to abyś dbał o aktualizacje, monitorował stan strony (są do tego narzędzia) i abyś w świadomy sposób dobierał dodatki do WordPress’a. Wymaga to może nie tyle wysiłku co pewnej systematyczności i świadomości. Nie możesz zapomnieć o swojej stronie nawet jeśli nie masz potrzeby wprowadzania na niej zmian.

W razie problemów trzeba sobie umieć poradzić

Korzystając z tradycyjnego kreatora stron internetowych masz zapewniony także support. Niezależnie od tego czy support jest dobry czy nie w teorii masz poczucie, że za plecami jest ktoś kogo możesz poprosić o pomoc w razie problemów. Decydując się na kreator stron bazujący na WordPress’ie nie masz zapewnionego wsparcia od nikogo. W razie gdy pojawią się trudności z działaniem strony, jakichś jej rozszerzeń itp… musisz umieć znaleźć rozwiązanie samodzielnie. Tak to niestety działa. Na pocieszenie jednak mogę napisać, że WordPress ma największą społeczność developerów, która wzajemnie się wspiera. Jeśli więc masz problem zazwyczaj wystarczy pogooglować, bo jest wielce prawdopodobne, że już ktoś miał podobny problem. W ten sposób rozwiązanie dostajesz błyskawicznie niemal na tacy. Co w sytuacji gdy nie możesz znaleźć nic w sieci? Jest wiele grup dyskusyjnych i grup wsparcia na różnego rodzaju forach czy sieciach społecznościowych. Bardzo często wystarczy zadać tam pytanie, aby ktoś bardziej doświadczony podpowiedział jak problem można rozwiązać. Nie jest to więc takie straszne ale dobrze jest mieć świadomość, że w przypadku problemów ze stroną trzeba wiedzieć gdzie szukać pomocy.

Mógłbym jeszcze napisać, że wadą tego rozwiązania jest konieczność znalezienia i wykupienia hostingu, ponieważ w przypadku tradycyjnego kreatora masz go zapewnionego w pakiecie, a tu nie. Zastanawiając się jednak zapewne tak jak ja, dojdziesz do wniosku, że to nie ma większego znaczenia. Przy założeniu, że nie decydujesz się na darmową wersję kreatora, którą odradzam jeśli chcesz prowadzić stronę firmy, koszty w zasadzie będą równoważne, a mogą być nawet niższe.

Weźmy dla przykładu kreator Wix. Najtańszy plan w którym nie ma reklam, to koszt niecałych 35 zł miesięcznie. Jeśli przemnożysz to sobie razy 12 miesięcy, to w skali roku wychodzi około 420 zł. Biorąc pod uwagę, że za licencję WordPressa nie płacisz kompletnie nic, a konto hostingowe możesz mieć dla prostej strony firmowej za około 100 zł okazuje się, że zaoszczędziłeś jakieś 300 zł.

Elementor dostępny jest w dwóch wersjach. Wersja bezpłatna i wersja PRO, za którą trzeba zapłacić w skali roku 49 dolarów czyli jakieś 180 zł. Jeśli więc nawet zdecydowałbyś się na płatną wersję Elementora i wydał te 180 zł, a niechby nawet 200, to i tak zostaje Ci w kieszeni stówka. Właśnie dlatego nie widzę najmniejszego sensu w przeciwieństwie do innych recenzentów wymieniania konieczności zakupu hostingu jako wady w stosunku do tradycyjnych kreatorów, gdzie ta usługa jest w cenie. Co więcej własny hosting zazwyczaj daje Ci większe możliwości np. obsługę poczty (wielu kont), a z kreatorami na tym polu nie jest tak różowo.

Podsumowanie

Kreator Stron Internetowych kojarzy się zazwyczaj z takimi firmami jak Wix czy Weebly. Tego typu rozwiązań na rynku jest wiele, a to wszystko o czym wspomniałem w tym tekście to raptem czubek góry lodowej. Z pewnością takich narzędzi będzie przybywało chociażby z tego względu, że popyt na własną stronę internetową, na którą nie trzeba wydawać majątku i czekać tygodniami rośnie i będzie rósł.

Kreatory z jakimi dziś mamy styczność to także coraz bardziej zaawansowane narzędzia, które niekiedy mam wrażenie zapominają o pierwotnym targecie, ale świat się zmienia. Przy odrobinie zaparcia i wygospodarowaniu kilku godzin (zapomnij o stronie w 5 minut) można stworzyć coś miłego dla oka i funkcjonalnego. Co najważniejsze nie musisz w szufladzie trzymać dyplomu ukończenia kierunku informatycznego.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu uważasz, że kreator stron taki jak Wix, Weebly, Duda itd… to narzędzia dla Ciebie przetestuj je najpierw. Każdy z nich pozwala na uruchomienie wersji bezpłatnej, gdzie w formie demo albo na gotowo możesz eksperymentować i w ten sposób sprawdzić gdzie czujesz się najlepiej.

Uwierz mi, że jeśli chcesz stworzyć po prostu stronę wizytówkę swojej firmy nie ma znaczenia jak zaawansowane funkcjonalności ma dany kreator, to w każdym bez wyjątku osiągniesz swój cel. Ważne jest to abyś czuł się komfortowo podczas pracy i miał jak najmniej problemów z opanowaniem interfejsu.

Jeśli jesteś osobą, która lubi niezależność i chcesz mieć kontrolę nad każdym aspektem funkcjonalnym strony oraz nie wykluczasz rozwoju jak chodzi o Twój byt w Internecie, odpuść typowe kreatory stron i zainteresuj się WordPress’em wyposażonym w jeden builderów. Pełną instrukcję jak począwszy od konta hostingowego po sposób instalacji znajdziesz klikając na poniższy przycisk:

Udostępnij

Zobacz również

Publikacje prosto na Twój email!

Zapisz się i obserwuj co dzieje się na Wooj, Uczymyjak i PoznajWP

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

WooLentor Lifetime Deal

WooLentor

Builder dla WooCommerce. Zaprojektujesz strony koszyka, zamówienia, konta klienta, produktów itd… Do tego ogrom innych funkcji, pozwalających zwiększyć konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *