Proste metody, instrukcje krok po kroku, porady i filmy...

Kreator Stron – Krok 2

Widzę, że spodobał Ci się omawiany kreator, a przynajmniej zaciekawił. Jeśli jednak trafiłeś tu przypadkiem cofnij się do poprzedniego kroku i przetestuj go gruntownie. Gdy decyzję masz już za sobą przechodzimy do aktywacji.

Kliknij w powyższy przycisk aby uruchomić proces rejestracji kreatora. Masz do wyboru dwie opcje. Jedna w cenie 19 zł netto miesięcznie, z możliwością utrzymania konta email, podpięcia własnej domeny i jej rejestracji na rok za 0 zł. Druga w cenie 29 zł netto miesięcznie umożliwiająca wykorzystanie wszystkich funkcjonalności jakie możesz zobaczyć w wersji demo. Zamawiając mniejszy plan w każdej chwili istnieje możliwość przejścia na wyższy.

pakiety kreatora stron

Kolejny krok to wybór domeny czyli adresu pod jakim dostępna będzie strona. Możesz ją zarejestrować lub przenieść o ile wcześniej już ją rejestrowałeś i masz do niej pełne prawa.

Wpisujesz nazwę domeny i klikasz w przycisk “Sprawdź”. Jeśli domena jest dostępna przechodzisz do kolejnego kroku klikając w przycisk “Kontynuuj”. Tu możesz zdecydować czy chcesz opłacać usługę co miesiąc, raz na kwartał itd… Zdecyduj i przejdź dalej.

konfiguracja

Jeśli zdecydujesz się na rejestrację domeny .pl w kolejnym kroku pojawi się pytanie o publikację danych właściciela domeny w bazie WhoIs. Wybierz “no” i przejdź dalej.

Na kolejnej stronie pojawi się podsumowanie. W naszym przykładzie mamy kreatora, certyfikat SSL, bezpłatną wersję SiteLock (sprawdza stronę pod kątem jej bezpieczeństwa) i domenę .pl. Domena jest rejestrowana na rok (krócej się nie da) podobnie z certyfikatem SSL, natomiast kreator na okres jednego miesiąca.

podsumowanie zamówienia

W zasadzie to wszystko. Klikając w przycisk zamówienia przejdziesz na podstronę gdzie należy wypełnić formularz swoimi danymi, wybrać metodę płatności i potwierdzić zamówienie.

Po aktywacji usługi otrzymasz maila z danymi dostępowymi do cPanelu. Zaloguj się i odszukaj ikonkę SiteMajster:

Gdy na niej klikniesz zobaczysz listę domen podpiętych do konta. Kliknij na tej na której chcesz uruchomić stronę, wybierz szablon i do dzieła 🙂

kreator stron szablony

Na chwilę zatrzymam się jeszcze przy tym kroku. W wersji Business kreatora dostępna jest ciekawa opcja (w wersji demo też można się nią pobawić). Tą opcją jest możliwość zaimportowania praktycznie dowolnej strony. Wystarczy wpisać jej adres aby kreator przeanalizował ją i na jej podstawie utworzył edytowalny szablon do dalszej pracy. Zobacz na poniższym filmiku jak to działa:

Aby opublikować stronę kliknij w przycisk Zapisz i poczekaj chwilę aż strona zostanie opublikowana.

Zapisz
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze

Co nowego na blogu?

Przewiń do góry

Zaczekaj!

Planujesz uruchomienie strony, bloga, a może sklepu internetowego?

Jeśli tak, to nie możesz tego przegapić! Zapraszam Cię na bezpłatny Kurs WordPress z nagrodami, który pomoże Ci zrobić pierwszy, ważny krok na drodze do własnej strony internetowej.

Zapisując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

ODBIERZ prezent!

KURS wordpress!