Kreator Stron – Krok 2

Widzę, że zdecydowałeś się na prezentowanego kreatora. Jeśli jednak trafiłeś tu przypadkiem cofnij się do poprzedniego kroku i najpierw przetestuj go gruntownie. Gdy decyzję masz już za sobą przechodzimy do aktywacji.

Kliknij w powyższy przycisk aby uruchomić proces rejestracji kreatora. Masz do wyboru dwie opcje. Jedna bezpłatna, dająca dostęp do ograniczonych możliwości narzędzia, druga płatna umożliwiająca wykorzystanie wszystkich funkcjonalności jakie możesz zobaczyć w wersji demo, a nawet założenie konta email. Wybierz plan który chcesz, a następnie kliknij w przycisk Zamów.

Kreator dostępny jest także w wersji bezpłatnej

plany

Kolejny krok to wybór domeny czyli adresu pod jakim dostępna będzie strona. Możesz ją zarejestrować lub przenieść o ile wcześniej już ją rejestrowałeś i masz do niej pełne prawa. W przypadku gdy zdecydujesz się na droższy plan wówczas jedna domena .pl, .com.pl lub .eu będzie zarejestrowana bezpłatnie, a jej odnowienia w kolejnych latach również będą bezpłatne o ile usługa wciąż będzie aktywna.

Wpisujesz nazwę domeny i klikasz w przycisk „Sprawdź”. Jeśli domena jest dostępna przechodzisz do kolejnego kroku. Tu możesz zdecydować czy chcesz opłacać usługę co miesiąc czy raz do roku. W przypadku płatności rocznej koszt kreatora jest niższy. Zdecyduj i przejdź dalej.

Konto

Jeśli zdecydujesz się na rejestrację domeny .pl w kolejnym kroku pojawi się pytanie o publikację danych właściciela domeny w bazie WhoIs. Przejdź dalej.

whois

Na kolejnej stronie pojawi się podsumowanie. W naszym przykładzie mamy kreatora i domenę. Domena jest rejestrowana na rok (krócej się nie da) natomiast kreator na okres jednego miesiąca.

podsumowanie

W zasadzie to wszystko. Klikając w przycisk zamówienia przejdziesz na podstronę gdzie należy wypełnić formularz swoimi danymi, wybrać metodę płatności i potwierdzić złożenie zamówienia.

Po aktywacji usługi otrzymasz maila z danymi dostępowymi do cPanelu. Zaloguj się i odszukaj ikonkę SiteMajster:

Gdy na niej klikniesz zobaczysz listę domen podpiętych do konta. Kliknij na tej na której chcesz uruchomić stronę, wybierz szablon i do dzieła 🙂

szablony

Aby opublikować stronę kliknij w przycisk Zapisz i poczekaj chwilę aż strona zostanie opublikowana.

Zapisz