W pierwszej kolejności zastanówmy się gdzie i jak uruchomić miejsce na serwerze z domeną czyli adresem Twojej strony internetowej. Jeśli czytałeś poprzedni krok, to wiesz już, że są to elementy bez których nie ruszysz z miejsca.

Strona firmowa lub sklep internetowy

Masz firmę lub właśnie jesteś na początku swojej działalności i oto stoisz przed zadaniem uruchomienia strony internetowej – być może sklepu. Wiesz, że trzeba ją mieć bo Internet jest świetnym miejscem do pozyskiwania Klientów, ale jeszcze nie wiesz co zrobić i jak to zrobić, aby wystartowała i aby Twoi potencjalni Klienci zaczęli do Ciebie dzwonić, pisać i zostawiać swoje pieniądze.

Zazwyczaj jest tak, że zostajemy sami ze swoimi problemami. Niestety. I korzystamy z takich stron jak mój blog, żeby sobie z nimi jakoś radzić. Jeśli jednak wiemy gdzie szukać można sobie znacznie życie ułatwić. I tak przechodzimy do sedna, a mianowicie do miejsca na serwerze dla strony firmowej.

To na co powinieneś lub powinnaś zwrócić uwagę przy doborze serwera dla swojej strony, to trzy aspekty tych usług: Wsparcie, Jakość, Bezpieczeństwo.

  • Wsparcie jest niezwykle ważne zwłaszcza jeśli dopiero startujesz, bo dzięki temu pójdziesz do przodu szybciej, a efekty Twojej pracy będą o wiele bardziej wyczuwalne i opłacalne.
  • Jakość – tego tłumaczyć chyba nie muszę. Wszyscy chcemy żeby usługi z których korzystamy i za które płacimy były godne.
  • Bezpieczeństwo – to z kolei element istotny nie tylko w kontekście stron firmowych (o sklepach internetowych nie wspominając). Chronisz siebie, swój biznes, swoich Klientów i innych użytkowników Internetu.

Mój typ dla Ciebie, który najlepiej wpisuje się w to o czym napisałem powyżej, daje Ci przede wszystkim świetne konto hostingowe, ale uwaga…. także wsparcie i pomoc przy stworzeniu strony internetowej. Do tego zarejestrujesz za free domenę, a przy wyższych pakietach hostingowych dostaniesz darmowy certyfikat SSL i całą resztę mniej lub bardziej przydatnych drobiazgów. Masz tu wszystko w jednym garnku, w którym będzie Ci o wiele łatwiej upichcić coś, co posmakuje nie tylko Tobie, ale również Twoim Klientom.

Jak to działa?

Po zamówieniu usługi hostingowej dostajesz 1 godzinę wsparcia specjalisty. Ze wsparcia możesz skorzystać w dowolnym czasie. Natomiast to co mogę powiedzieć, to że warto, ponieważ wsparcie jakie otrzymujesz, to realna pomoc przy uruchomieniu strony na WordPress’ie. Pomoc przy instalacji, konfiguracji lub jeśli z tym sobie poradzisz – dostaniesz także materiały edukacyjne – pomoc przy optymalizacji, wyeliminowanie błędów czy rozbudowa. Dostajesz wsparcie dokładnie tam, gdzie go potrzebujesz. Nie jest to pomoc typu wyślij maila i czekaj aż ktoś w dwóch zdaniach odpowie zdawkowo z czego zrozumiesz może 10%, bo przecież nie siedzisz w tym po uszy. Pewnie nie raz z czymś podobnym się spotkałeś.

To sesja online podczas której pracujesz razem ze specjalistą bezpośrednio nad swoją stroną – koncentracja na Twoim celu. No i koszty. Od 100 zł netto za rok, aczkolwiek w pierwszym roku możesz skorzystać z 50% obniżki dla nowych Klientów, a więc masz usługę już od 50 zł netto (zależy od wybranego pakietu).
Czy to dużo? Prosta kalkulacja. Koszt godziny pracy specjalisty, to zazwyczaj od 200 zł netto w górę i to tak najbiedniej, a tu w cenie już od 50 zł masz nie tyko świetny hosting w chmurze z bezpłatną rejestracją domeny .pl, ale także godzinę realnego wsparcia.

Jak takie konto hostingowe ze wsparciem uruchomić?

Procedura zakładania opisana jest pod poniższym przyciskiem. Kliknij, aby przejść do instrukcji krok po kroku.

Ważny jest efekt finalny czyli Twoja strona, a to czy będzie działać tu czy tam, na takim czy innym serwerze ma mniejsze znaczenie. Budując stronę ucz się, ucz i jeszcze raz ucz. Podglądaj innych i staraj się robić to co oni, ale lepiej 🙂

Dzisiejsze technologie i narzędzia to nie to samo co 20 lat temu, gdy zaczynałem swoją przygodę ze stronami. Wtedy można było pomarzyć o samodzielnej budowie strony bez znajomości kodowania. Dziś jest to możliwe dlatego każdy, nawet osoba bez doświadczenia jest w stanie stworzyć coś, co będzie nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne i skuteczne. Nie stanie się to z dnia na dzień, ale Twój upór i wytrwałość zaowocują.