Ta procedura pozostała na JZS wyłącznie z sentymentu. Dane poniżej opublikowane to archiwum z lat 2010-2013. Jest teraz chcesz uruchomić swoją witrynę bazując na kreatorze zajrzyj na stronę Kreator Stron lub zapraszam na Kurs WordPress.


Aby uruchomić stronę w otoKreatorze potrzebujemy dostępu do tego narzędzia. Aby opublikować to co w nim zbudujemy potrzebujemy miejsca na serwerze. Aby potem obejrzeć to co opublikujemy potrzebujemy adresu strony czyli domeny.

Na szczęście otoKreator to kompleksowy produkt, który zawiera w sobie zarówno narzędzie do kreowania strony internetowej jak również miejsce na serwerze dla jej plików, a także poczty elektronicznej jeśli tylko zechcesz z niej korzystać. Masz wszystko co jest Ci potrzebne i nie martwisz się osobno o stronę i osobno o hosting dla niej. Co do domeny to ją także może podpiąć pod stronę (jeśli już ją masz), możesz ewentualnie ją wykupić lub skorzystać z bezpłatnej subdomeny.

Przejdźmy do konkretów. Aby zamówić usługę należy przejść na stronę platformy o12.pl i dokonać jej zakupu. Na stronie głównej wybieramy otoKreator stron internetowych.

Standardowy koszt konta otoKreator to 200 zł netto / rok. W ramach usługi otrzymasz:

 • możliwość budowy i prowadzenia własnej strony internetowej w otoKreatorze (1 witryna i dowolna ilość jej stron/podstron)
 • konto hostingowe o parametrach:
  • 500 MB przestrzeni,
  • 5 GB transferu miesięcznie,
  • 3 konta email,
  • możliwość podpięcia własnej domeny,
  • dostęp do FTP,
  • cPanel,
  • VarnishCache,
  • CloudFlare

Procedura aktywacji krok po kroku

1. Na stronie głównej odszukaj dział OtoKreator i kliknij w szczegóły.

otokreator

Na stronie z opisem kliknij w przycisk Zamów otoKreatora, co spowoduje przejście do formularza zamówienia usługi, gdzie w pierwszym kroku decydujesz o wyborze domeny.

aktywacja01

Masz tu kilka opcji do wyboru. Możesz zamówić rejestrację nowej domeny, przenieść już posiadaną przez siebie domenę od innego rejestratora (transfer), możesz użyć posiadaną przez siebie domenę zmieniając jej dns-y u obecnego rejestratora lub możesz użyć bezpłatnej subdomeny .o12.pl. Jeśli nie masz jeszcze swojej domeny sugeruję zarejestrować nową, to lepsze niż korzystać z darmowej subdomeny, wybór należy wyłącznie do Ciebie.

aktywacja02

2. Po wyborze domeny przechodzimy do kolejnego kroku aktywacji, gdzie zobaczysz podgląd danych związanych z zamówieniem. Musisz wypełnić formularz danych właściciela usługi. Jeśli rejestrujemy otoKreatora na firmę wprowadzasz jej dane (otrzymasz oczywiście fakturę do odliczenia VAT’u), a jeśli na osobę prywatną, to wprowadzasz swoje dane personalne. Na koniec akceptujesz Regulamin usług hostingowych i klikasz w przycisk “Realizuj zamówienie“.

To wszystko. Teraz możesz przejść do świeżo utworzonej strefy Klienta i opłacić wygenerowaną fakturę. Uwaga: otoKreator zostanie aktywowany po zaksięgowaniu wpłaty! Jeśli zależy Ci na szybkiej aktywacji możesz wybrać jeden z elektronicznych kanałów płatności np. DotPay czy PayPal. W takiej sytuacji usługa jest aktywowana zazwyczaj w ciągu kilku minut od dokonania płatności. Następnie na swój email otrzymasz wszystkie dane dostępowe i informacje niezbędne do rozpoczęcia zabawy.

Zwróć uwagę, że otoKreator aktywowany jest po dokonaniu płatności (jej zaksięgowaniu), nie wcześniej. Nie ma tu czegoś takiego jak bezpłatny okres testowy.