Krok 1 – aktywacja otoKreatora

Aby uruchomić stronę w otoKreatorze potrzebujemy dostępu do tego narzędzia. Aby opublikować to co w nim zbudujemy potrzebujemy miejsca na serwerze. Aby potem obejrzeć to co opublikujemy potrzebujemy adresu strony czyli domeny.

Na szczęście otoKreator to kompleksowy produkt, który zawiera w sobie zarówno narzędzie do kreowania strony internetowej jak również miejsce na serwerze dla jej plików, a także poczty elektronicznej jeśli tylko zechcesz z niej korzystać. Masz wszystko co jest Ci potrzebne i nie martwisz się osobno o stronę i osobno o hosting dla niej. Co do domeny to ją także może podpiąć pod stronę (jeśli już ją masz), możesz ewentualnie ją wykupić lub skorzystać z bezpłatnej subdomeny.

Przejdzmy do konkretów. Aby zamówić usługę należy przejść na stronę platformy o12.pl i dokonać jej zakupu. Dla Czytelników mojego bloga mam dobrą wiadomość. Zamawiając otoKreatora z poziomu mojej strony (przycisk zamówienia poniżej) możesz skorzystać z rabatu 30% w pierwszym roku!

Podobnie jak w przypadku standardowego hostingu sugeruję sprawdzić aktualne promocje na otoKreatora ponieważ zdarza sie, że są one jeszcze większe niż to co mogę zaproponować za pośrednictwem tego bloga. Najlepszym miejscem do sprawdzenia tego jest strona otokreator.info i jej dział promocje.

aktywuj otoKreatora z rabatem 30%

Standardowy koszt konta otoKreator to 100 zł netto / rok. Korzystając z rabatu dla Czytelników mojego bloga koszt za pierwszy rok wyniesie 70 zł netto. W ramach usługi otrzymasz:

 • możliwość budowy i prowadzenia własnej strony internetowej w otoKreatorze (1 witryna i dowolna ilość jej stron/podstron)
 • konto hostingowe o parametrach:
  • 500 MB przestrzeni,
  • 5 GB transferu miesięcznie,
  • 3 konta email,
  • możliwość podpięcia własnej domeny,
  • dostęp do FTP,
  • cPanel,
  • VarnishCache,
  • CloudFlare

Jeśli interesuje Cię więcej szczegółów zajrzyj tutaj. Zamawiając otoKreatora ze strony o12.pl pamiętaj aby użyć kodu promocyjnego dla Czytelników JZS, oto on:

JZS-OTO

Kod ten pozwala obniżyć koszt konta o wspomniane 30%.

Procedura aktywacji krok po kroku

1. Kliknij w poniższy przycisk

aktywuj otoKreatora

Spowoduje to przejście do formularza zamówienia usługi, gdzie w pierwszym kroku decydujesz o wyborze domeny dla swojej usługi.

aktywacja01

Masz tu kilka opcji do wyboru. Możesz zamówić rejestrację nowej domeny, przenieść już posiadaną przez siebie domenę od innego rejestratora (transfer), możesz użyć posiadaną przez siebie domenę zmieniając jej dns-y u obecnego rejestratora lub możesz użyć bezpłatnej subdomeny .o12.pl. Jeśli nie masz jeszcze swojej domeny sugeruję zarejestrować nową, to lepsze niż korzystać z darmowej subdomeny, aczkolwiek wybór należy wyłącznie do Ciebie.

aktywacja02

 

2. Po wyborze domeny przechodzimy do kolejnego kroku aktywacji, gdzie zobaczysz podgląd danych związanych z zamówieniem. Zwróć uwagę na rabat w wysokości 30 zł. Jeśli postąpiłeś zgodnie z powyższą instrukcją powinien być uwzględniony. Na poniższym przykładzie widzisz usługę otoKreatora plus dodatkowe 10 zł za rejestrację domeny mojadomena-12345.pl. Jeśli wybierzesz w pierwszym kroku np. aktywację usługi w bezpłatnej subdomenie tej pozycji rzecz jasna wówczas nie będzie.

aktywacja03

 

Gdyby zdarzyło się, że rabat nie zostanie uwzględniony automatycznie, przewiń stronę na sam dół pod formularz z danymi abonenta usługi, odszukaj miejsce na Kod Promocyjny wprowadź go czyli: JZS-OTO i kliknij w przycisk „Sprawdź Kod„.

aktywacja04

 

Jeśli promocja jest już uwzględniona musimy wypełnić formularz danych własciciela usługi. Jeśli rejestrujemy otoKreatora na firmę wprowadzamy jej dane (otrzymamy oczywiście fakturę do odliczenia VAT’u), a jeśli na osobę prywatną, to wprowadzamy swoje dane. Na koniec akceptujemy Regulamin usług hostingowych i klikamy w przycisk „Realizuj zamówienie„.

To wszystko. Teraz możesz przejść do świeżo utworzonej strefy Klienta i oplacić wygenerowaną fakturę. Uwaga: otoKreator zostanie aktywowany po zaksięgowaniu wpłaty! Jeśli zależy Ci na szybkiej aktywacji możesz wybrać jeden z elektronicznych kanałów płatności np. DotPay czy PayPal. W takiej sytuacji usługa jest aktywowana zazwyczaj w ciągu kilku minut od dokonania płatności. Następnie na swój email otrzymasz wszystkie dane dostępowe i informacje niezbędne do rozpoczęcia zabawy.

Zwróć uwagę, że otoKreator aktywowany jest po dokonaniu płatności (jej zaksięgowaniu), nie wcześniej. Nie ma tu czegoś takiego jak bezpłatny okres testowy. Jeśli wcześniej chciałbyś sprawdzić otoKreatora możesz to zrobić bez ograniczeń czasowych pod adresem http://otokreator.pl

Mając otoKreatora miejscem obowiązkowym do odwiedzenia jest strona http://www.otokreator.info, a zwłaszcza dział na tej stronie „Jak to zrobić”.

przejdź do kroku 2

Nie masz czasu na budowę strony?

Rozumiem to doskonale i chętnie stworzę ją dla Ciebie. To moja praca.
Proponuję wyjątkowy model rozliczeniowy.