Krok 1 – zakładamy serwer

Przechodzimy na stronę internetową http://o12.pl/hosting. Mamy tutaj możliwość przetestowania/zakupienia hostingu (czyli miejsca na serwerze dla naszej strony) z rejestracją domeny krajowej .pl lub innych. Hosting i domena, to dwa podstawowe i niezbędne elementy do tego aby strona www mogła pojawić się w sieci. Przejdźmy do konkretów.

W przypadku o12 masz do dyspozycji trzy plany hostingowe, w innych firmach zmoże być ich więcej lub mniej. Jeśli dopiero zaczynasz, w zupełności wystarczy Ci najmniejsze konto ATRIA.

Rejestrujemy nową domenę

W pierwszym kroku możesz zdecydować czy chcesz rejestrować nową domenę np. moja-strona.pl, czy wykorzystać bezpłatną subdomenę o12.pl.

Wpisz nazwę domeny i sprawdź jej dostępność. Jeśli jest wolna możesz przejść do następnego kroku.

05

W kolejnym kroku będziesz miał możliwość wyboru okresu abonamentowego dla zamawianego konta hostingowego. Klikamy w przycisk DO KASY.

02_grosz1

Następnie wypełniamy dane rejestracyjne, czyli dane właściciela zamawianej usługi. Przeczytaj i zaakceptuj regulamin usług, co jest wymagane, po czym kliknij w przycisk „Realizuj zamówienie„.

realizuj

Gratulacje! Hosting został założony. Na adres e-mail, który podałeś otrzymasz pakiet maili, w których będą się znajdowały dane dostępowe do serwera. Od razu możesz zacząć z niego korzystać i zacząć tworzyć swoją stronę. Jeśli zdecydujesz się na wykupienie usługi i przy składaniu zamówienia wybrałeś rejestrację domeny wówczas zostanie ona zarejestrowana po zaksięgowaniu wpłaty i w ciągu kilku godzin będzie widoczna w sieci. Możesz jednak śmiało zacząć swoją przygodę korzystając z domeny tymczasowej/testowej, która automatycznie zostanie utworzona. Nie ma pospiechu. Lepiej wszystko sprawdzić i upewnić się, że to nam odpowiada i dopiero potem ewentualnie kupować. Zamówienie konta jest niezobowiązujące i przez 14 dni możemy spokojnie wszystko posprawdzać i nauczyć się tworzenia strony 🙂 Bez względu na to jaką decyzję podejmiesz można na tym etapie przejść już do kolejnego kroku.

przejdź do kroku 2

Nie masz czasu na budowę strony?

Rozumiem to doskonale i chętnie stworzę ją dla Ciebie. To moja praca.
Proponuję wyjątkowy model rozliczeniowy.