BEZPŁATNY KURS WORDPRESS

Proste metody, instrukcje krok po kroku, porady i filmy...

Krok 2 – Instalacja WordPress-a

Po złożeniu zamówienia na hosting, gdy jesteśmy zalogowani w Strefie Klienta na stronie o12.pl, przechodzimy do zakładki Usługi –> Moje usługi.

082

Klikamy w przycisk Szczegóły

091

Następnie logujemy sie do cPanelu

10

Odszukujemy ikonkę Softaculous. To biblioteka skryptów, których znajdziemy tu naprawdę imponujacą ilość od CMS-ów poprzez sklepy internetowe, frameworki itd…

121

Klikamy w ikonę WordPress-a

12_11

Klikamy w przycisk instalacji.

13

Wybieramy protokół http:// i naszą domenę. Jeśli nie opłacaliśmy usługi wybierzmy z tej listy domenę testową jaka razem z zakładaniem hostingu została utworzona automatycznie. Pole In Directory usuwamy (niech będzie puste), Database Name nie zmieniamy, Table Prefix nie zmieniamy, Site Name (tytuł strony) uzupełniamy, Site Description (opis strony) uzupełniamy.

14

Admin Username pozostawiamy admin (to jest nasz login), w Admin Password ustalamy hasło, które będziemy używać do logowania się do Panelu Administracyjnego WordPressa, Admin Email wpisujemy swój adres email, wybieramy język polski i klikamy Install.

15

Gdy pojawi się poniższy komunikat:

11

Wówczas należy ponownie wypełnić dane oraz zaznaczyć opcję „Overwrite Files„. W zależności od instalacji na konkretnym serwerze, zdarza się sytuacją, że pojawiają się domyślne plikiindex.php oraz .htaccess, które musimy nadpisać. W przypadku problemów proszę o skorzystania z formularza pomocy w instalacji pod menu bocznym po prawej stronie u góry.

12

Proces instalacji Worpressa został rozpoczęty.

16

Gdy nasz WordPress zostanie zainstalowany zobaczymy ponizszy komunikat:

17

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze

Co nowego na blogu?

Przewiń do góry

Zaczekaj!

Planujesz uruchomienie strony, bloga, a może sklepu internetowego?

Jeśli tak, to nie możesz tego przegapić! Zapraszam Cię na bezpłatny Kurs WordPress z nagrodami, który pomoże Ci zrobić pierwszy, ważny krok na drodze do własnej strony.

Możesz się wypisać w każdej chwili. Zapisując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

ODBIERZ prezent!
KURS wordpress!