Proste metody, instrukcje krok po kroku, porady i filmy...

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Kurs Elementora Pro
Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Kurs Elementor Pro i możesz jeszcze więcej

Ostatnia aktualizacja:

Elementor to obecnie najpopularniejszy dodatek do WordPress’a, który w jednej chwili jest w stanie przeobrazić go w kreator atrakcyjnych treści bez konieczności ręcznego kodowania i stylowania obiektów strony. W swojej bezpłatnej wersji umożliwia kreację zawartości stron, wpisów i innych kontenerów treści jakie ewentualnie stworzysz.

Z kolei Elementor PRO, który jest rozszerzeniem wersji bezpłatnej, przeobraża witrynę w niezwykle elastyczny kreator stron, przy pomocy którego nie tylko zaaranżujesz treści, ale także stworzysz cały layout od nagłówka po stopkę!

Elementor PRO - co wnosi dodatkowego

Zazwyczaj osoby początkujące zwracają uwagę na dodatkowe widgety o jakie Elementor zostanie wzbogacony. Jednak nie to jest tak naprawdę kluczowe. Dlaczego? Jeśli zależy Ci tylko na dodaniu paczki z widgetami równie dobrze można zainstalować inne rozszerzenia, które na tym polu rozszerzą darmowego Elementora. Kilka z nich znajdziesz w artykule “10 dodatków dla Elementora” lub “Essential Addons for Elementor“.

W rzeczywistości moc Elementora PRO leży gdzie indziej. Zanim jednak przejdę do kluczowych możliwości zapraszam Cię do obejrzenia fragmentu z kursu Elementora PRO, podczas którego przyglądamy się różnicom pomiędzy wersją darmową, a płatną.

Już na podstawie samych różnic widać wyraźnie, że wersja PRO pozwala wejść na dużo wyższy poziom.

Elementor Pro - kluczowe funkcje

Pomijam widgety i wiele innych funkcji Elementora PRO, a skoncentruję się w zasadzie na trzech najistotniejszych z mojego punktu widzenia.

Theme Builder

Elementor Pro pozwala Ci całkowicie uniezależnić się od motywu. W rzeczywistości wiele motywów narzuca  mniej lub bardziej skostniałe ramy dotyczące ingerencji w wygląd np. nagłówka, stopki czy layoutu dla archiwów, a nawet stron czy wpisów. Jeśli te ograniczenia zaczynają Ci przeszkadzać Elementor PRO przychodzi z pomocą.

Theme Builder umożliwi Ci stworzenie własnych nagłówków, stopek, templatek dla wpisów, stron, archiwów, stron z wynikami wyszukiwania i wiele więcej.

Użyłem liczby mnogiej, ponieważ nagłówków, stopek i innych templatek możesz tworzyć ile dusza zapragnie, decydując o tym, w których obszarach witryny mają się pojawiać! Np. jeśli prowadzisz serwis z nowinkami i masz wiele różnych działów z artykułami np. Sport, Kultura itd… nic nie stoi na przeszkodzie aby dla działu Sport i jego artykułów nagłówek był inny, dla działu Kultura inny, itd…

Popup Builder

Strona internetowa, zwłaszcza jeśli ma charakter komercyjny zazwyczaj ma jeden główny cel. Tym celem jest pozyskiwanie Klientów, wzrost sprzedaży itp. Uwierz mi, że nie jest wcale łatwo skonwertować pozyskany ruch na stronie w Klientów.

Marketerzy wykorzystują wiele rozmaitych technik i narzędzi, których zadaniem jest zwiększenie konwersji na stronie lub sklepie. Jednym z nich są popupy, które przykuwają uwagę odwiedzających stronę i podpowiadają im co ciekawego mogą jeszcze znaleźć, co dostać np. w zamian za zapisanie się na listę mailingową lub z jakich specjalnych ofert mogą skorzystać.

Popupy są jednym z ulubionych tego typu narzędzi ponieważ ich skuteczność potrafi być niezwykle wysoka.

Elementor Pro oferuje Ci takie narzędzie. Błyskawicznie stworzysz atrakcyjne popupy mogące wyświetlać się w rozmaitej formie i w różnych miejscach na stronie. Mogą to być np. subtelne paski u góry lub u dołu okna przeglądarki, wysuwające się z boku strony okienka czy agresywnie atakujące komunikaty nawet w formie pełnoekranowych okien.

Rozbudowany system warunków pozwala Ci kontrolować to, na których stronach/podstronach taki czy inny popup ma się wyświetlać, co go wywoła np. czas jaki dana osoba spędziła na stronie, skąd do nas trafiła, który razy nas odwiedza i wiele innych.

Dobrze zaplanowana i wdrożona kampania przy użyciu okienek popup pozwoli Ci skutecznie zwiększyć ilość subskrybentów jeśli celem jest np. budowa list mailingowych oraz Klientów, gdy koncentrujesz się na sprzedaży. Idealnie jeśli połączysz jedno i drugie 🙂

Dynamiczna zawartość

Ta funkcjonalność dostępna w Elementorze PRO pozwala Ci na tworzenie bardzo atrakcyjnych treści przy wykorzystaniu niestandardowych pól i Theme Buildera.

WordPress fundamentalnie oferuje dwa rodzaje treści: Wpisy i Strony. Jednak bez problemu można dodać kolejne kontenery, np. odrębny rodzaj zawartości dla portfolio jeśli chcesz je przygotować w unikalny sposób, dla nieruchomości (ten konkretny przykład znajdziesz w kursie Elementora PRO) i wielu innych jakie przyjdą Ci do głowy.

Utworzenie dodatkowego rodzaju zawartości nie jest skomplikowane. Jak coś takiego zrobić możesz obejrzeć na kolejnym fragmencie kursu Elementora PRO.

Po utworzeniu dodatkowego rodzaju zawartości, dodajesz specyficzne pola, a potem wykorzystując Elementora PRO i jego dynamiczne treści tworzysz dla niego rewelacyjne templatki. Dzięki temu Twoja strona stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna.

To wszystko po prostu możesz wyklikać! Nie ma potrzeby ingerencji w kod motywu i nie musisz być informatykiem żeby rozbudować WordPress’a o dowolnie złożone kontenery treści i tworzyć dla nich unikalne szablony.

Kurs Elementor PRO

Kurs Elementor Pro powstał na bazie moich obserwacji oraz rozmów z kursantami i Klientami. Zauważyłem że wiele z tych osób zdecydowało się na wykupienie Elementora PRO, ale nie wykorzystuje jego potencjału. Zwyczajnie nie wiedzą w jaki sposób to robić.

Osobiście nie widzę sensu inwestowania w coś, co potem wykorzystywane jest w niewielkim stopniu. Dlatego właśnie powstał kurs, który każdemu kto zdecyduje się na budowę swojej strony przy wykorzystaniu tego narzędzia ułatwi jego opanowanie i wdrożenie rozwiązań, które skuteczniej pomogą realizować założenia i cele biznesowe.

Kurs składa się z kilku działów. Omawiam widgety Elementora PRO i sposoby ich wykorzystania. Theme Buildera i Popup Buildera, aż w końcu tworzymy własny rodzaj zawartości (Nieruchomości), własne pola i tworzymy stronę wyświetlającą nowy rodzaj zawartości z wykorzystaniem dynamicznych treści.

Jeśli masz już Elementora Pro, ale czujesz, że nie wykorzystujesz go w pełni, ten kurs został przygotowany z myślą o Tobie. Z kolei jeśli planujesz jego zakup również nie musisz się martwić o to czy sobie z nim poradzisz.

Kurs znajdziesz na poznajWP.pl, a poniżej krótki wstęp tego kursu. Zapraszam 🙂

Spodobał Ci się ten artykuł?

Zdobądź kompletną wiedzę lub uporządkuj i poszerz ją o wiele cennych umiejętności, które pozwolą Ci zbudować i prowadzić stronę, sklep, co zechcesz. Dołącz do Kursu WordPress 2019 dla początkujących!

Zapraszam Cię także do grona Subskrybentów JZS! Raz w tygodniu otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach na temat pracy z WordPressem, sklepem, blogiem i wiele więcej. Pierwszy dowiesz się o webinarach oraz będziesz mógł korzystać ze specjalnych ofert tylko dla Subskrybentów!

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze

UDOSTĘPNIJ TEŻ W INNYCH MIEJSCACH

Share on linkedin
Share on google
Share on whatsapp
Share on reddit
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Autor

Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Szkoleniowiec, miłośnik nowych technologii, WordPress'a i wszystkiego co ma związek z marketingiem internetowym. Swoją pierwszą stronę stworzył w 1996 roku.

Może Cię zainteresować także

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Janusz Kamiński Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Janusz Kamiński
Gość
Janusz Kamiński

Elementor świetny instrument i dobrze go poznać. 🙂

Ta strona używa plików cookies aby zapewnić Ci najlepszą jakość korzystania tej witryny. Zgadzając się, akceptujesz użycie plików cookie zgodnie z naszą polityką.

Przewiń do góry
Zagraj i Wygraj Kurs onLine lub MEGA PAKIET!

Zdobywaj punkty i odbierz praktyczne nagrody w postaci wybranego kursu online, np. budowy strony, sklepu czy SEO lub dostęp do WSZYSTKICH KURSÓW!