Kolejna dynamicznie rozwijająca się wtyczka dla Elementora oferująca zestaw praktycznych widgetów pojawiła się na horyzoncie. Master Addons for Elementor, to aktualnie zestaw ponad 25 dodatków wzbogacających Elementora o kolejne możliwości.
Co znajdziesz w Master Addons for Elementor?
Szczerze mówiąc, to gdy trafiłem na ten dodatek liczyłem, na widgety, których przynajmniej w znacznej mierze nie uświadczymy u konkurencji. Tymczasem ku mojemu rozczarowaniu znalazłem dodatki doskonale znane czy to z Elementora PRO czy innych popularnych rozszerzeń takich jak: Happy Addons, Essential Addons for Elementor i im podobnych.
Jedynym widgetem, który mógłby mnie zainteresować, to Changelog. Pozwala na proste umieszczenie listy ze zmianami o jakich chcemy poinformować. Przydatne zwłaszcza dla osób, które oferują jakieś oprogramowanie i chcą w ten sposób zaprezentować zmiany w kolejnych jego wersjach.
Pozostałe dodatki nie zrobiły na mnie większego wrażenia. Ale nie dlatego, że są kiepskiej jakości. Tego powiedzieć nie mogę. Po prostu jest to coś co już znam, a więc siłą rzeczy nie pojawił się efekt WOOW na jaki liczyłem.
Integracje
W Master Addons for Elementor znajdziemy także widgety integrujące się z popularnymi rozszerzeniami do obsługi formularzy. Tu też na próżno doszukiwać się czegoś nowego jak chociażby generatora formularzy, ale przynajmniej w prosty sposób osadzimy formularze wygenerowane w takich rozszerzeniach jak: Contact Form 7, Ninja Forms, Gravity Forms, WP Forms, Caldera Forms czy WeForms.
Dodatkowo znajdziemy także widget integrujący się z systemem do email marketingu MailChimp. Póki co jest tylko jeden, ale jak widać poniżej mamy już zapowiedź kolejnych i zapewne z czasem będzie ich coraz więcej.
Rozszerzenia
Wtyczka oferuje wewnętrzne rozszerzenia wzbogacające nas o kolejne możliwości. Chyba tą, która w mojej ocenie jest najbardziej interesująca i niezwykle praktyczna, to możliwość pracy z własnym CSS.
Pozostałe to ciekawe efekty animacji tła, jego kolorów czy slajdy w tle. Efekty Parallax jak widzimy powyżej są w trakcie prac developerskich i wkrótce także powinny być dostępne.
Ile kosztuje Master Addons for Elementor?
Przede wszystkim wtyczka dostępna jest w bezpłatnym repozytorium WordPress. Możemy więc ją pobrać i zainstalować bez dodatkowych kosztów.
Ale jak nietrudno się domyślić, nie wszystkie widgety mamy do dyspozycji decydując się na wersję bezpłatną. Zabraknie chociażby takich jak:
- Animated Headlines
- Advanced Nested Accordion
- Advanced Multicolor Accordion
- Nested Tabs
- Creative Buttons
- Creative Links
- Team Members (Content Drawer, Animation Background)
- Flipbox
- News Ticker
- Image Hover Effects
- Animated Gradient Background
- Image Hotspots
Jest także dobra wiadomość. W przypadku Master Addons można wybrać zakup w ofercie lifetime, co oznacza że zapłacimy tylko jeden raz bez konieczności odnowień.
Podsumowanie
Rozszerzenie ciekawe, ale odnoszę wrażenie, że oferuje zbyt mało unikalnych widgetów, aby móc skutecznie konkurować z innymi, starszymi stażem dodatkami.
W moim przypadku nie widzę jej zastosowania, przynajmniej na obecną chwilę. Nie znaczy to jednak, że osoby zaczynające przygodę z Elementorem, takie które nie są jeszcze „skażone” szeregiem przyzwyczajeń, nie znajdą w Master Addons ciekawych narzędzi wzbogacających Elementora o dodatkowe możliwości.
Z pewnością godna uwagi jest oferta lifetime, czego nie wszystkie rozszerzenia Elementora proponują.
Liczę także na dalszy rozwój i wzbogacenie zestawu widgetów o takie, których na próżno szukać u konkurencji. Nie będzie to łatwe, ale nikt przecież nie mówił, że będzie 🙂
Bezpłatne informacje o nowościach JZS
Zapraszam Cię do grona Subskrybentów! Tysiące Czytelników już subskrybuje wiadomości z JZS.
W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest tu bezpieczny.
Ciekawi mnie, jaki jest okres wsparcia i czy coś takiego w ogóle istnieje w tym zakresie. Jest to kwestia o tyle istotna i ważna, że przy większych stronach ewentualne zmiany wiążące się z poszukiwaniem innych rozwiązań mogą być bardzo pracochłonne.
Nie ma czegoś takiego. Dopóki developer widzi sens w rozwijaniu swojego produktu, rozwija go. Dlatego dobrze jest kierować wzrok w kierunku sprawdzonych stabilnych twórców wtyczek/motywów żeby minimalizować ryzyko porzucenia projektu.