Proste metody, instrukcje krok po kroku, porady i filmy...

Master Addons for Elementor

Krzysztof Wojteczko
Krzysztof Wojteczko
Ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia 2020
Master Addons for Elementor

Kolejna dynamicznie rozwijająca się wtyczka dla Elementora oferująca zestaw praktycznych widgetów pojawiła się na horyzoncie. Master Addons for Elementor, to aktualnie zestaw ponad 25 dodatków wzbogacających Elementora o kolejne możliwości.

Co znajdziesz w Master Addons for Elementor?

Szczerze mówiąc, to gdy trafiłem na ten dodatek liczyłem, na widgety, których przynajmniej w znacznej mierze nie uświadczymy u konkurencji. Tymczasem ku mojemu rozczarowaniu znalazłem dodatki doskonale znane czy to z Elementora PRO czy innych popularnych rozszerzeń takich jak: Happy Addons, Essential Addons for Elementor i im podobnych.

Master Addons - widgety

Jedynym widgetem, który mógłby mnie zainteresować, to Changelog. Pozwala na proste umieszczenie listy ze zmianami o jakich chcemy poinformować. Przydatne zwłaszcza dla osób, które oferują jakieś oprogramowanie i chcą w ten sposób zaprezentować zmiany w kolejnych jego wersjach.

Pozostałe dodatki nie zrobiły na mnie większego wrażenia. Ale nie dlatego, że są kiepskiej jakości. Tego powiedzieć nie mogę. Po prostu jest to coś co już znam, a więc siłą rzeczy nie pojawił się efekt WOOW na jaki liczyłem.

Integracje

W Master Addons for Elementor znajdziemy także widgety integrujące się z popularnymi rozszerzeniami do obsługi formularzy. Tu też na próżno doszukiwać się czegoś nowego jak chociażby generatora formularzy, ale przynajmniej w prosty sposób osadzimy formularze wygenerowane w takich rozszerzeniach jak: Contact Form 7, Ninja Forms, Gravity Forms, WP Forms, Caldera Forms czy WeForms.

Dodatkowo znajdziemy także widget integrujący się z systemem do email marketingu MailChimp. Póki co jest tylko jeden, ale jak widać poniżej mamy już zapowiedź kolejnych i zapewne z czasem będzie ich coraz więcej.

integracja z systemami do mailingu

Rozszerzenia

Wtyczka oferuje wewnętrzne rozszerzenia wzbogacające nas o kolejne możliwości. Chyba tą, która w mojej ocenie jest najbardziej interesująca i niezwykle praktyczna, to możliwość pracy z własnym CSS.

Pozostałe to ciekawe efekty animacji tła, jego kolorów czy slajdy w tle. Efekty Parallax jak widzimy powyżej są w trakcie prac developerskich i wkrótce także powinny być dostępne.

Ile kosztuje Master Addons for Elementor?​

Przede wszystkim wtyczka dostępna jest w bezpłatnym repozytorium WordPress. Możemy więc ją pobrać i zainstalować bez dodatkowych kosztów.

Ale jak nietrudno się domyślić, nie wszystkie widgety mamy do dyspozycji decydując się na wersję bezpłatną. Zabraknie chociażby takich jak:

 • Animated Headlines
 • Advanced Nested Accordion
 • Advanced Multicolor Accordion
 • Nested Tabs
 • Creative Buttons
 • Creative Links
 • Team Members (Content Drawer, Animation Background)
 • Flipbox
 • News Ticker
 • Image Hover Effects
 • Animated Gradient Background
 • Image Hotspots
Z kolei decydując się na wersję PRO będziemy musieli zapłacić 19 dolarów rocznie dla jednej strony, 39 dolarów w przypadku 5 stron i 129 dolarów jeśli całkiem chcemy znieść limity związane z ilością wdrożeń.
Jest także dobra wiadomość. W przypadku Master Addons można wybrać zakup w ofercie lifetime, co oznacza że zapłacimy tylko jeden raz bez konieczności odnowień.

Podsumowanie

Rozszerzenie ciekawe, ale odnoszę wrażenie, że oferuje zbyt mało unikalnych widgetów, aby móc skutecznie konkurować z innymi, starszymi stażem dodatkami.

W moim przypadku nie widzę jej zastosowania, przynajmniej na obecną chwilę. Nie znaczy to jednak, że osoby zaczynające przygodę z Elementorem, takie które nie są jeszcze “skażone” szeregiem przyzwyczajeń, nie znajdą w Master Addons ciekawych narzędzi wzbogacających Elementora o dodatkowe możliwości.

Z pewnością godna uwagi jest oferta lifetime, czego nie wszystkie rozszerzenia Elementora proponują.

Liczę także na dalszy rozwój i wzbogacenie zestawu widgetów o takie, których na próżno szukać u konkurencji. Nie będzie to łatwe, ale nikt przecież nie mówił, że będzie 🙂

PODAJ DALEJ!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Autor

Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Szkoleniowiec, miłośnik nowych technologii, WordPress'a i wszystkiego co ma związek z marketingiem internetowym. Swoją pierwszą stronę stworzył w 1996 roku, a od 2003 roku prowadzi agencje marketingowe i hostingowe.

Może Cię zainteresować także

2 komentarzy na temat “Master Addons for Elementor”

 1. Avatar

  Ciekawi mnie, jaki jest okres wsparcia i czy coś takiego w ogóle istnieje w tym zakresie. Jest to kwestia o tyle istotna i ważna, że przy większych stronach ewentualne zmiany wiążące się z poszukiwaniem innych rozwiązań mogą być bardzo pracochłonne.

  1. Krzysztof Wojteczko
   Krzysztof Wojteczko

   Nie ma czegoś takiego. Dopóki developer widzi sens w rozwijaniu swojego produktu, rozwija go. Dlatego dobrze jest kierować wzrok w kierunku sprawdzonych stabilnych twórców wtyczek/motywów żeby minimalizować ryzyko porzucenia projektu.

Twój Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry

Zaczekaj!

Planujesz uruchomienie strony, bloga, a może sklepu internetowego?

Jeśli tak, to nie możesz tego przegapić! Zapraszam Cię na bezpłatny Kurs WordPress z nagrodami, który pomoże Ci zrobić pierwszy, ważny krok na drodze do własnej strony internetowej.

Zapisując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

ODBIERZ prezent!

KURS wordpress!