(Aktualizacja 2019 – Motyw nie jest już dostępny w sprzedaży na TF)

Takie pytanie zadałem sobie, gdy stanąłem przed zadaniem doboru szablonu dla sklepu internetowego z koszulkami dla pasjonatów PrintLander. Sklep jest nowy, działa w chwili gdy to piszę zaledwie od 2 miesięcy i póki co dostępny jest na bazie standardowego motywu z modyfikacjami.

Moim zadaniem oprócz wskazania ciekawego szablonu było także wdrożenie bardzo ważnego elementu jakim jest kreator koszulek. Dzięki niemu każdy może zaprojektować spersonalizowaną koszulkę i błyskawicznie ja zamówić. O kreatorze wspomnę pod koniec, bo warto z tego względu, że jest to najbardziej zaawansowane (co nie znaczy trudne w użyciu) narzędzie do projektowania koszulek na polskim rynku. Nie przesadzam. OK ale o tym później, a teraz chciałbym napisać Wam na jaki szablon wstępnie się zdecydowaliśmy.

transformer

Przeglądając zasoby mojego ulubionego serwisu Themeforest znalazłem projekt o nazwie Transformer. Projekt rozwijany przez autora od ponad 3 lat doczekał się bardzo funkcjonalnej wersji, nad której wdrożeniem rozpocząłem prace. Zdecydowałem się napisać o nim ponieważ w odniesieniu do innych, na których miałem okazję pracować, ten sprawia wrażenie solidnie dopracowanego. I nie mam tu na myśli samego wyglądu, bo ten jest względy i uzależniony w dużej mierze od gustów wdrożeniowca i właściciela sklepu, poza tym każde wdrożenie można przeprowadzić inaczej. Nie o to chodzi i nie to jest tu najistotniejsze. Autor przyłożył dużą wagę do optymalizacji szablonu tak aby działał możliwie najwydajniej. Rzeczywiście na GTMetrix’ie demówka osiąga bardzo dobre wyniki.

wydajność

Poza rozbudowaną sekcją konfiguracyjną szablonu, gdzie możemy wysterować prawie wszystko od kolorów po zastosowane fonty, szablon świetnie współpracuje z wtyczką Visual Composera, co przekuwa się na potężne możliwości budowy i modyfikacji układu poszczególnych stron i podstron sklepu internetowego. Zmian może dokonywać sam właściciel bez konieczności ingerowania w kod źródłowy szablonów sklepu, co dla wielu nie jest bez znaczenia. Przy świadomym zarządzaniu szablonem można modyfikować wizualnie sklep bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Fajnie, prawda?

Aktualnie szablon jeszcze badam i działam nad zintegrowaniem go z kreatorem koszulek, ale to co już mogę Wam napisać, to to, że nie napotkałem na praktycznie żadne problemy. No może z kreatorem będzie jeszcze trochę zabawy, ale to nie wina szablonu, a poziomu złożoności samego kreatora. Przy okazji jakby ktoś chciał spersonalizowaną koszulkę dla siebie, na prezent dla kogoś bliskiego albo po prostu koszulkę firmową, to zapraszam do zabawy w projektanta. Mam nadzieję, że narzędzie jest intuicyjne i sprawi wam wiele radości. No może nie samo narzędzie, ale końcowy wynik pracy z nim 🙂

kreator koszulek didwear

Reasumując. Szablon Transformer to udany produkt. Łatwe zarządzanie, duże możliwości, dobrze opracowana responsywność, wbudowany moduł bloga, dołączony rewelacyjny Revolution Slider, możliwość pracy z Visual Composerem no i co istotne częste aktualizacje wydawane przez autora, dzięki którym skórka cały czas jest rozwijana i udoskonalana.

Gdy tylko zakończę wdrożenie napiszę Wam czy trafiłem na jakieś komplikacje i zaprezentuję efekt końcowy.

Udostępnij

Bezpłatne informacje o nowościach JZS

Zapraszam Cię do grona Subskrybentów! Tysiące Czytelników już subskrybuje wiadomości z JZS.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest tu bezpieczny.

Zobacz również

Wirtualne opakowania

Wirtualne opakowania produktów

W zależności od tego, jaki jest twój wirtualny produkt, może przyjść czas, że zechcesz stworzyć dla niego wirtualne opakowanie. Ostatnio na JZS pojawił się tekst

Jak wybrać produkty do sklepu internetowego

Jak wybrać produkt do sklepu internetowego?

Branża e-commerce rozwija się bardzo dynamicznie.  Dzięki rozwiązaniom takim jak dedykowane platformy e-commerce, założenie sklepu internetowego jest czynnością niezwykle prostą nawet dla osób bez przygotowania

Polecane Oferty LifeTime!

Studiocart

Kreator lejków sprzedażowych pozwalający skutecznie skalować Twój biznes online.

WriterZen LTD
WriterZen

Znajdź niszowe frazy i twórz treści doskonale zoptymalizowane pod kątem...

AppMySite

Stwórz natywną aplikację mobilną dla swojego sklepu WooCommerce

Komentarzy: 3

  1. Woodroom pisze:

    Bardzo interesujący artykuł.

  2. Marek Majdan pisze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *