Proste metody, instrukcje krok po kroku, porady i filmy...

Jaki najlepszy szablon dla sklepu na Prestashop

Krzysztof Wojteczko
Krzysztof Wojteczko
Ostatnia aktualizacja: 18 lutego 2020

(Aktualizacja 2019 – Motyw nie jest już dostępny w sprzedaży na TF)

Takie pytanie zadałem sobie, gdy stanąłem przed zadaniem doboru szablonu dla sklepu internetowego z koszulkami dla pasjonatów PrintLander. Sklep jest nowy, działa w chwili gdy to piszę zaledwie od 2 miesięcy i póki co dostępny jest na bazie standardowego motywu z modyfikacjami.

Moim zadaniem oprócz wskazania ciekawego szablonu było także wdrożenie bardzo ważnego elementu jakim jest kreator koszulek. Dzięki niemu każdy może zaprojektować spersonalizowaną koszulkę i błyskawicznie ja zamówić. O kreatorze wspomnę pod koniec, bo warto z tego względu, że jest to najbardziej zaawansowane (co nie znaczy trudne w użyciu) narzędzie do projektowania koszulek na polskim rynku. Nie przesadzam. OK ale o tym później, a teraz chciałbym napisać Wam na jaki szablon wstępnie się zdecydowaliśmy.

transformer

Przeglądając zasoby mojego ulubionego serwisu Themeforest znalazłem projekt o nazwie Transformer. Projekt rozwijany przez autora od ponad 3 lat doczekał się bardzo funkcjonalnej wersji, nad której wdrożeniem rozpocząłem prace. Zdecydowałem się napisać o nim ponieważ w odniesieniu do innych, na których miałem okazję pracować, ten sprawia wrażenie solidnie dopracowanego. I nie mam tu na myśli samego wyglądu, bo ten jest względy i uzależniony w dużej mierze od gustów wdrożeniowca i właściciela sklepu, poza tym każde wdrożenie można przeprowadzić inaczej. Nie o to chodzi i nie to jest tu najistotniejsze. Autor przyłożył dużą wagę do optymalizacji szablonu tak aby działał możliwie najwydajniej. Rzeczywiście na GTMetrix’ie demówka osiąga bardzo dobre wyniki.

wydajność

Poza rozbudowaną sekcją konfiguracyjną szablonu, gdzie możemy wysterować prawie wszystko od kolorów po zastosowane fonty, szablon świetnie współpracuje z wtyczką Visual Composera, co przekuwa się na potężne możliwości budowy i modyfikacji układu poszczególnych stron i podstron sklepu internetowego. Zmian może dokonywać sam właściciel bez konieczności ingerowania w kod źródłowy szablonów sklepu, co dla wielu nie jest bez znaczenia. Przy świadomym zarządzaniu szablonem można modyfikować wizualnie sklep bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Fajnie, prawda?

Aktualnie szablon jeszcze badam i działam nad zintegrowaniem go z kreatorem koszulek, ale to co już mogę Wam napisać, to to, że nie napotkałem na praktycznie żadne problemy. No może z kreatorem będzie jeszcze trochę zabawy, ale to nie wina szablonu, a poziomu złożoności samego kreatora. Przy okazji jakby ktoś chciał spersonalizowaną koszulkę dla siebie, na prezent dla kogoś bliskiego albo po prostu koszulkę firmową, to zapraszam do zabawy w projektanta. Mam nadzieję, że narzędzie jest intuicyjne i sprawi wam wiele radości. No może nie samo narzędzie, ale końcowy wynik pracy z nim 🙂

kreator koszulek didwear

Reasumując. Szablon Transformer to udany produkt. Łatwe zarządzanie, duże możliwości, dobrze opracowana responsywność, wbudowany moduł bloga, dołączony rewelacyjny Revolution Slider, możliwość pracy z Visual Composerem no i co istotne częste aktualizacje wydawane przez autora, dzięki którym skórka cały czas jest rozwijana i udoskonalana.

Gdy tylko zakończę wdrożenie napiszę Wam czy trafiłem na jakieś komplikacje i zaprezentuję efekt końcowy.

PODAJ DALEJ!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Autor

Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Szkoleniowiec, miłośnik nowych technologii, WordPress'a i wszystkiego co ma związek z marketingiem internetowym. Swoją pierwszą stronę stworzył w 1996 roku, a od 2003 roku prowadzi agencje marketingowe i hostingowe.

Może Cię zainteresować także

3 komentarzy na temat “Jaki najlepszy szablon dla sklepu na Prestashop”

  1. Avatar

Twój Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry

Zaczekaj!

Planujesz uruchomienie strony, bloga, a może sklepu internetowego?

Jeśli tak, to nie możesz tego przegapić! Zapraszam Cię na bezpłatny Kurs WordPress z nagrodami, który pomoże Ci zrobić pierwszy, ważny krok na drodze do własnej strony internetowej.

Zapisując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

ODBIERZ prezent!

KURS wordpress!