Dziś chciałbym pokrótce zaprezentować Wam najpopularniejszy, przynajmniej jak na obecną chwilę na ThemeForest, motyw pod WordPressa o nazwie Avada. Skórka została po raz pierwszy opublikowana w połowie 2012 roku ma więc już ładnych kilka lat, ale autor dba o to aby cały czas się rozwijała i aktualnie mamy już wersję z numerkiem 5. Zresztą trudno się dziwić skoro motyw dobrze się sprzedaje. Nie dzieje się tak bez powodu.

Przyznam szczerze, że jakieś 3, może 4 lata temu instalowałem ją na jednej ze stron, ale wtedy nie zrobiła na mnie specjalnie większego wrażenia. Była jedną z wielu skórek ze swoją paletą wad i zalet.  Szału nie było.
Ostatnio jednak mam okazję pracować na jej najnowszej odsłonie i przyznam szczerze, że zaczyna mi się podobać. Wdrożyłem ją na stronie firmy zajmującej się produkcją koszulek i nadrukami na tychże koszulkach działającej pod adresem www.koszulki-lublin.pl i choć to początek procesu, to już mogę powiedzieć, że jest fajnie 🙂

Wstępne wdrożenie przebiegło bez większych perturbacji, można powiedzieć mega intuicyjnie. Motyw ma wbudowany wizualny kreator układu treści o nazwie Fusion Builder, który może nie jest tak wygodny jak znany nam chociażby z wcześniej prezentowanego The7 Visual Composer, ale można w nim zrobić praktycznie to samo. Kwestia przywyknięcia do logiki działania i obycia się z narzędziem, co nie jest ani specjalnie czasochłonne ani zbytnio trudne.

avada

Bardzo przydatną funkcjonalnością jest możliwość tworzenia własnych szablonów układu treści, które potem możemy błyskawicznie użyć na dowolnej edytowanej stronie. Przy większych projektach tego typu funkcjonalność może znacząco podnieść wydajność pracy i zaoszczędzić masę naszego czasu. Jedyne czego mi brakuje, to mojego ulubionego trybu edycji na froncie, który w Composerze po prostu uwielbiam. Może kiedyś się doczekam.

W pakiecie z tematem dostajemy dodatkowo zestaw przydanych wtyczek jak Fusion Slider, Elastic Slider, Revolution Slider oraz dobrze opracowaną integrację z Woocommerce. Możemy więc na tym motywie nie tylko zrobić stronę swojej firmy, ale także jej sklep internetowy, który bardzo dobrze zintegruje się w układem graficznym całej witryny. Działa to naprawdę przyzwoicie i jeśli myślisz o sklepie na WordPressi’e to rozważ tę skórkę, bo pozwoli Ci dość wygodnie zarządzać i manipulować warstwą wizualną strony/sklepu.

Cena? Nie jest to darmowy motyw, ale pewnie gdyby taki był to nie miałby takich możliwości jakie ma, ale na pocieszenie dodam, że podobnie jak wszystkie motywy na TF nie zrobi spustoszenia w naszym portfelu. $42 to bardzo dobra cena za to co otrzymujemy. Zachęcam do pobawienia się demówką i zerkania na www.koszulki-lublin.pl gdzie można śledzić rozbudowę rodzimej witryny opartej właśnie na tym motywie.

Jeśli będziecie mieli jakieś własne spostrzeżenia na temat tej skórki, podzielcie się nimi w komentarzach.

Udostępnij

Może Cię Zainteresować

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *