Dziś chciałbym pokrótce zaprezentować Wam najpopularniejszy, przynajmniej jak na obecną chwilę na ThemeForest, motyw pod WordPressa o nazwie Avada.

Skórka została po raz pierwszy opublikowana w połowie 2012 roku ma więc już ładnych kilka lat, ale autor dba o to, aby cały czas się rozwijała i aktualnie mamy już wersję z numerkiem 7.x. Zresztą trudno się dziwić skoro motyw dobrze się sprzedaje. Nie dzieje się tak bez powodu.

Przyznam szczerze, że jakieś 6, może 7 lata temu instalowałem ją na jednej ze stron, ale wtedy nie zrobiła na mnie specjalnie większego wrażenia. Była po prostu kolejną z wielu skórek ze swoją paletą wad i zalet.  Szału nie było 🙂

Ostatnio jednak mam okazję pracować na jej najnowszej odsłonie i przyznam szczerze, że zaczyna mi się podobać. Wdrożyłem ją na stronie firmy zajmującej się produkcją koszulek i nadrukami i mogę powiedzieć, że jest fajnie 🙂

Co prawda w dniu gdy edytuję ten artykuł jedna z moich studentek na PoznajWP powiedziała, że zainwestowała w ten motyw, ale ostatecznie żałuje tego ruchu, ponieważ okazał się dla niej zbyt trudny do opanowania. No tak, nie każdemu przypadnie do gustu ale nie podważa to faktu, że jest to jeden z ciekawszych motywów na ThemeForest.

Wstępne wdrożenie przebiega bez większych perturbacji, można powiedzieć że jest mega intuicyjnie. Motyw ma wbudowany wizualny kreator całego layoutu strony od nagłówka po stopkę. Nawet nazwę Avada wzbogacili o dopisek Website Builder 🙂

Nie jest to Elementor i działa nieco inaczej, ale można przywyknąć do jego logiki i obyć się z narzędziem, co nie jest ani specjalnie czasochłonne ani nadzwyczaj trudne.

Avada motyw dla WordPressa z wbudowanym builderem

Bardzo przydatną funkcjonalnością jest możliwość tworzenia własnych szablonów układu treści, które potem możemy błyskawicznie użyć na dowolnej edytowanej stronie. Przy większych projektach tego typu funkcjonalność może znacząco podnieść wydajność pracy i zaoszczędzić masę naszego czasu.

Jeśli planujesz uruchomienie sklepu, to Avada ma także buildera dla WooCommerce przy pomocy którego możesz opracować pięknie prezentujące się strony produktów, zamówienia i inne.

W pakiecie z motywem dostajemy dodatkowo zestaw przydanych wtyczek jak Avada Builder, Slider Revolution, ACF PRO, Convert Plus.

Nie wspomniałem o gotowych stronach startowych? Także są dostępne i jest ich blisko 100, więc są duże szanse, że znajdziesz przykład, który wpisze się w Twój pomysł Witryny. W takiej sytuacji uruchamiasz import i po chwili strona jest gotowa do podmiany treści i zdjęć. Znaczące ułatwienie procesu twórczego zwłaszcza jeśli nie czujesz się na siłach, żeby samodzielnie zbudować wszystko od podstaw.

Poza wymienionymi cechami wspomnę jeszcze o wbudowanym kreatorze formularzy przy pomocy, którego błyskawicznie stworzysz formularz kontaktowy, formularz ofertowy i inne.

Cena

Nie jest to darmowy motyw, ale pewnie gdyby taki był to nie miałby takich możliwości jakie ma, ale na pocieszenie dodam, że podobnie jak wszystkie motywy na TF nie zrobi spustoszenia w Twoim portfelu. 60 dolarów to bardzo dobra cena za to co otrzymujesz.

Jeśli masz własne spostrzeżenia na temat tej skórki, podziel się nimi w komentarzach.

Udostępnij

Zobacz również

Dynamiczne treści WordPress

WordPress i dynamiczne treści

Przed uruchomieniem strony decydujesz się na WordPressa, ale okazuje się, że Twój pomysł nie do końca jest typowy. Stajesz przed ścianą. Zastanawiasz się jak rozbić

Nadchodzi Kadence Cloud

Biblioteka Projektów motywu Kadence

Gdy wspomniałem w jednym z poprzednich wpisów o przejęciu motywu Kadence przez iThemes, pojawiła się również krótka informacja na temat Kadence Cloud. Co prawda jeszcze

Bezpłatne informacje o nowościach JZS

Zapraszam Cię do grona Subskrybentów! Tysiące Czytelników już subskrybuje wiadomości z JZS.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest tu bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

Studiocart

Kreator lejków sprzedażowych pozwalający skutecznie skalować Twój biznes online.

GetLead.page w ofercie lifetime
GetLead.page

Czat tekstowy, audio i wideo. Zwiększ sprzedaż dzięki lepszym interakcjom...

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *