BEZPŁATNY KURS WORDPRESS

Proste metody, instrukcje krok po kroku, porady i filmy...

Nowa wersja WordPress’a dla zapominalskich

Krzysztof Wojteczko
Krzysztof Wojteczko

Ostatnia aktualizacja

#UCZSIEWDOMU

Szybki Kurs WordPress

Możesz się wypisać w każdej chwili. Zapisując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

Przez 3 dni kursu wysyłam Ci dostęp do kolejnych lekcji wideo
Na koniec każdy Uczestnik otrzymuje specjalne bonusy!

Kilka dni temu na światło dzienne wyszła najnowsza wersja WordPress’a oznaczona numerkiem 3.7. Zachęcam wszystkich, zwłaszcza tych z Was którzy za sprawą mojej strony zdecydowali się na uruchomienie własnej witryny na bazie tego świetnego i prostego w obsłudze CMS-a.

To co chyba najistotniejsze w najnowszym wydaniu to to, że WordPress sam bez naszego udziału będzie w stanie się aktualizować. Chodzi oczywiście o aktualizację głównego silnika jak to nazywam, natomiast póki co aktualizacje wtyczek spoczywają wciąż na barkach użytkownika.

Dlaczego ta zmiana w mojej ocenie jest istotna? Ponieważ zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że bardzo duża część użytkowników tego systemu (w zasadzie każdego CMS-a) być może to nawet większość, nie ma świadomości na temat tego jak ważne jest regularne aktualizowanie skryptu na którym działa strona. W konsekwencji mamy sytuacje, w której miliony działających stron w sieci można by porównać do sera z wielkimi dziurami. Tak, tak… to nie żarty. Myślenie w rodzaju, raz zainstaluję skonfiguruję i będzie na wieki, wieków to potworny błąd, który prowadzi niekiedy do poważnych konsekwencji np. wycieku danych osobowych gromadzonych na danej witrynie. Nie raz słyszałem: “No przecież przez tyle czasu działało bez problemu i nagle ktoś się włamał, to na pewno nie moja wina tylko firmy hostingowej bo ja nic nie robiłem.” Ot i właśnie, to stwierdzenie na końcu mówi wszystko “…ja nic nie robiłem“. Mógłbym rozpisywać się na ten temat w nieskończoność jednak bez względu na to co bym nie napisał, bez względu na to co sądzi na ten temat ktoś z Was, jest jedna uniwersalna prawda. Kto nie aktualizuje skryptów zwłaszcza dostępnych jako Open Source (otwarty kod) naraża na niebezpieczeństwo siebie i innych użytkowników Internetu.

O ile mniej byłoby spamu, o ile mniej byłoby hakowanych stron, gdyby każdy dbał o to co instaluje, zwłaszcza, że w przypadku WordPress’a od dawna aktualizacja sprowadza się do jednego kliknięcia myszką. Niestety dla wielu jest to czynność najwyraźniej bardzo skomplikowana i być może dlatego twórcy systemu poszli o krok dalej wypuszczając wersję CMS-a, która powinna sama dbać o aktualizacje. Przypominam jednak, że wtyczki z jakich korzystamy nadal musimy aktualizować “ręcznie”.

Aktualizujcie 🙂

PODAJ DALEJ!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Autor

Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Szkoleniowiec, miłośnik nowych technologii, WordPress'a i wszystkiego co ma związek z marketingiem internetowym. Swoją pierwszą stronę stworzył w 1996 roku, a od 2003 roku prowadzi agencje marketingowe i hostingowe.

Może Cię zainteresować także

1 komentarz na temat “Nowa wersja WordPress’a dla zapominalskich”

  1. Avatar

    Zgadzam się, świadomość związana z bezpieczeństwem jest u nas na opłakanym poziomie, a jak przyjdzie co do czego to zawsze winni są inny a nie my, hehe :))

Twój Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry

Zaczekaj!

Planujesz uruchomienie strony, a może sklepu internetowego?

Jeśli tak, to nie możesz tego przegapić! Zapraszam Cię na bezpłatny Kurs WordPress z nagrodami, który pomoże Ci zrobić ten pierwszy, niezwykle ważny krok.

Możesz się wypisać w każdej chwili. Zapisując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

ODBIERZ,
BEZPŁATNY KURS!