Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Odpowiedni hosting

Ostatnia aktualizacja:

Dziś, gdy informacje o rozmaitych usługach i ich cenach mamy na wyciągnięcie ręki, wybranie odpowiedniego hostingu również nie wydaje się być specjalnie trudne. Firm świadczących podobne usługi jest naprawdę bardzo dużo, a Ty możesz wybierać kierując się ceną, jakością, funkcjonalnością, czym zechcesz.

Możesz przeglądać rankingi i opinie na temat hostingu, aczkolwiek uczulam Cię na to aby spoglądać na nie wszystkie trochę z dystansem. W tej chwili content marketing i marketing szeptany potrafią bardzo skutecznie zacierać rzeczywisty obraz. Firmy często same między sobą walczą na fejkowe komentarze obrzucając konkurentów błotem, a swoje usługi wychwalając pod niebiosa. Podobnie jeśli chodzi o blogosferę jest zasypywana artykułami sponsorowanymi, gdzie często publikowane treści nie mają nic wspólnego z obiektywnym spojrzeniem przeciętnego Kowalskiego, użytkownika końcowego danej usługi. Trudno jest więc odsiać rzeczywiste opinie i komentarze od tych generowanych na zamówienie. Wprawny marketer będzie w stanie odfiltrować znaczną część, ale nawet on nie będzie w stanie stwierdzić czy wszystkie potencjalnie prawdziwe informacje faktycznie nimi są. To spory problem, a jego skala wciąż rośnie w lawinowym tempie. 

Pytanie więc czym się sugerować? Komentarzami licząc na to, że okażą się zbliżone do rzeczywistości, wielkością firmy hostingowej, a może po prostu założyć konto i samemu sprawdzić?

Bardzo dużo zależy od Twoich potrzeb i od budżetu jakim dysponujesz. Nie będę czarował. Im tańszy hosting wybierzesz tym mniej możesz od niego wymagać. Często taki hosting pozostawia wiele do życzenia zarówno jak chodzi o jakość, możliwości na wsparciu kończąc. 

Nie odkryję Ameryki jeśli polecę Ci mój hosting dopieszczony do granic możliwości. Polecam także dedykowany dla WordPress’a Hosting WordPress lub WPEngine ewentualnie Kinsta.

Dla WordPressa dobry hosting jest niezwykle istotny, ponieważ ten CMS poza wieloma niesamowitymi zaletami ma także swoje wady. Jedną z nich jest dość spora zasobożerność. O tym warto pamiętać wybierając dla niego usługę hostingową.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Zdobądź kompletną wiedzę lub uporządkuj i poszerz ją o wiele cennych umiejętności, które pozwolą Ci zbudować i prowadzić stronę, sklep, co zechcesz. Dołącz do Kursu WordPress 2019 dla początkujących!

Zapraszam Cię także do grona Subskrybentów JZS! Raz w tygodniu otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach na temat pracy z WordPressem, sklepem, blogiem i wiele więcej. Pierwszy dowiesz się o webinarach oraz będziesz mógł korzystać ze specjalnych ofert tylko dla Subskrybentów!

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze

UDOSTĘPNIJ TEŻ W INNYCH MIEJSCACH

Share on linkedin
Share on google
Share on whatsapp
Share on reddit
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Autor

Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Szkoleniowiec, miłośnik nowych technologii, WordPress'a i wszystkiego co ma związek z marketingiem internetowym. Swoją pierwszą stronę stworzył w 1996 roku.

Może Cię zainteresować także

Ta strona używa plików cookies aby zapewnić Ci najlepszą jakość korzystania tej witryny. Zgadzając się, akceptujesz użycie plików cookie zgodnie z naszą polityką.

Przewiń do góry