Proste metody, instrukcje krok po kroku, porady i filmy...

Odpowiedni hosting

Krzysztof Wojteczko
Krzysztof Wojteczko
Ostatnia aktualizacja: 25 maja 2020
Dobry Hosting

Dziś, gdy informacje o rozmaitych usługach i ich cenach mamy na wyciągnięcie ręki, wybranie odpowiedniego hostingu również nie wydaje się być specjalnie trudne. Firm świadczących podobne usługi jest naprawdę bardzo dużo, a Ty możesz wybierać kierując się ceną, jakością, funkcjonalnością, czym zechcesz.

Możesz przeglądać rankingi i opinie na temat hostingu, aczkolwiek uczulam Cię na to aby spoglądać na nie trochę z dystansem. W tej chwili content marketing i marketing szeptany potrafią bardzo skutecznie zacierać rzeczywisty obraz usług dostępnych na runku.

Być może zauważyłeś, być może nie, ale firmy często same między sobą walczą na fejkowe komentarze obrzucając konkurencję błotem, a swoje usługi wychwalając pod niebiosa. Podobnie jeśli chodzi o blogosferę jest ona zasypywana artykułami sponsorowanymi, gdzie często publikowane treści nie mają nic wspólnego z obiektywnym spojrzeniem przeciętnego Kowalskiego, użytkownika końcowego danej usługi.

Trudno jest więc odsiać rzeczywiste opinie i komentarze od tych generowanych na zamówienie. Wprawny marketer z pewnością będzie w stanie odfiltrować ich znaczną część, ale nawet on nie będzie w stanie stwierdzić czy wszystkie potencjalnie prawdziwe informacje faktycznie nimi są. To spory problem, a jego skala rośnie w lawinowym tempie. 

Pytanie więc czym się sugerować? Komentarzami? licząc na to, że okażą się zbliżone do rzeczywistości? Wielkością firmy hostingowej? A może po prostu założyć konto i samemu sprawdzić?

Bardzo dużo zależy od Twoich potrzeb i od budżetu jakim dysponujesz. Nie będę czarował. Im tańszy hosting wybierzesz tym mniej możesz od niego wymagać. Często taki hosting pozostawia wiele do życzenia zarówno jak chodzi o jakość, możliwości na wsparciu kończąc. 

Jeśli Twoja strona to WordPress polecam Twojej uwadze dedykowany dla tego systemu CMS Hosting WordPress lub WPEngine ewentualnie Kinsta.

Dla WordPressa dobry host jest niezwykle istotny, ponieważ ten CMS poza wieloma niesamowitymi zaletami ma także swoje wady. Jedną z nich jest dość spora zasobożerność. O tym warto więc pamiętać wybierając dla niego usługę hostingową.

PODAJ DALEJ!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Autor

Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Szkoleniowiec, miłośnik nowych technologii, WordPress'a i wszystkiego co ma związek z marketingiem internetowym. Swoją pierwszą stronę stworzył w 1996 roku, a od 2003 roku prowadzi agencje marketingowe i hostingowe.

Może Cię zainteresować także

Przewiń do góry

Zaczekaj!

Planujesz uruchomienie strony, bloga, a może sklepu internetowego?

Jeśli tak, to nie możesz tego przegapić! Zapraszam Cię na bezpłatny Kurs WordPress z nagrodami, który pomoże Ci zrobić pierwszy, ważny krok na drodze do własnej strony internetowej.

Zapisując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

ODBIERZ prezent!

KURS wordpress!