Dziś, gdy informacje o rozmaitych usługach i ich cenach mamy na wyciągnięcie ręki, wybranie odpowiedniego hostingu również nie wydaje się być specjalnie trudne. Firm świadczących podobne usługi jest naprawdę bardzo dużo, a Ty możesz wybierać kierując się ceną, jakością, funkcjonalnością, czym zechcesz.

Możesz przeglądać rankingi i opinie na temat hostingu, aczkolwiek uczulam Cię na to aby spoglądać na nie trochę z dystansem. W tej chwili content marketing i marketing szeptany potrafią bardzo skutecznie zacierać rzeczywisty obraz usług dostępnych na runku.

Być może zauważyłeś, być może nie, ale firmy często same między sobą walczą na fejkowe komentarze obrzucając konkurencję błotem, a swoje usługi wychwalając pod niebiosa. Podobnie jeśli chodzi o blogosferę jest ona zasypywana artykułami sponsorowanymi, gdzie często publikowane treści nie mają nic wspólnego z obiektywnym spojrzeniem przeciętnego Kowalskiego, użytkownika końcowego danej usługi.

Trudno jest więc odsiać rzeczywiste opinie i komentarze od tych generowanych na zamówienie. Wprawny marketer z pewnością będzie w stanie odfiltrować ich znaczną część, ale nawet on nie będzie w stanie stwierdzić czy wszystkie potencjalnie prawdziwe informacje faktycznie nimi są. To spory problem, a jego skala rośnie w lawinowym tempie. 

Pytanie więc czym się sugerować? Komentarzami? licząc na to, że okażą się zbliżone do rzeczywistości? Wielkością firmy hostingowej? A może po prostu założyć konto i samemu sprawdzić?

Bardzo dużo zależy od Twoich potrzeb i od budżetu jakim dysponujesz. Nie będę czarował. Im tańszy hosting wybierzesz tym mniej możesz od niego wymagać. Często taki hosting pozostawia wiele do życzenia zarówno jak chodzi o jakość, możliwości na wsparciu kończąc. 

Jeśli Twoja strona to WordPress polecam Twojej uwadze dedykowany dla tego systemu CMS Hosting WordPress lub WPEngine ewentualnie Kinsta.

Dla WordPressa dobry host jest niezwykle istotny, ponieważ ten CMS poza wieloma niesamowitymi zaletami ma także swoje wady. Jedną z nich jest dość spora zasobożerność. O tym warto więc pamiętać wybierając dla niego usługę hostingową.

Udostępnij

Zobacz również

Bezpłatne informacje o nowościach JZS

Zapraszam Cię do grona Subskrybentów! Tysiące Czytelników już subskrybuje wiadomości z JZS.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest tu bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

pcloud lifetime
pCloud

Dysk w chmurze z dostępem dożywotnim. Zapisuj swoje pliki i...

Encharge

Automatyzacja Email Marketingu. Zwiększ skuteczność prowadzonych kampanii.