Proste metody, instrukcje krok po kroku, porady i filmy...

Praca zdalna 2020 – czemu warto ją wybrać?

Tekst Gościnny
Tekst Gościnny
Ostatnia aktualizacja: 20 lipca 2020

Praca zdalna jeszcze do niedawna dla wielu z nas była czymś egzotycznym, jednak ze względu na pandemię stała się bardziej popularna oraz bardziej doceniana, zarówno ze strony pracodawców jak i pracowników. Jest to również świetny sposób na zdobycie doświadczenia w nowym zawodzie czy dorobienie sobie do pensji. Dlaczego dokładnie warto spróbować swoich sił z pracą zdalną? Kto się w niej sprawdzi i gdzie najlepiej jest szukać ogłoszeń?

  1. Największe zalety pracy zdalnej
  2. Dla kogo jest praca zdalna?
  3. Gdzie warto szukać pracy zdalnej?

Największe zalety pracy zdalnej

Praca zdalna ma wiele plusów, o których możemy pomarzyć w tej zwykłej, wykonywanej w biurze czy innym miejscu. Przede wszystkim daje nam ona bardzo dużą wolność i często też dowolność godzin wykonywania zadań zleconych przez szefa – ten drugi punkt dotyczy szczególnie sytuacji, gdy współpracujemy zdalnie z zagranicznymi przedsiębiorstwami i mamy różne strefy czasowe.

Praca zdalna może być również świetnym zajęciem dodatkowym, gdzie możemy dorobić do pensji jednocześnie nie musząc jechać w kolejne miejsce i tracić czasu na dojazd. Ten tryb pracowania nadaje się również dla osób które mają na co dzień problem z poruszaniem się lub wolą mieszkać w innym kraju niż firma, dla której świadczą swoje usługi.

Dla kogo jest praca zdalna?

Pomimo wielu zalet warto mieć świadomość, że praca zdalna nie jest dla każdego. Przede wszystkim nie sprawdzimy się w niej, jeżeli nie posiadamy minimum samodyscypliny i nie umiemy organizować swojego czasu. Pracując z domu mamy to poczucie, że nikt nad nami nie stoi, co dla niektórych może dać złudne poczucie, że można kolejne zadania odkładać w czasie. Takie działania niestety prowadzą do przekraczania deadline’ów lub po prostu do konieczności pracy po nocach aby je nadgonić, co jest bardzo niezdrową praktyką.

Z drugiej strony praca zdalna jest idealnym rozwiązaniem dla osób zdyscyplinowanych, które potrafią “zająć się same sobą” i realizować powierzone zadania bez konieczności wsparcia innych osób. Wiele tzw. wolnych zawodów można z powodzeniem wykonywać z domu, chociaż nie tylko one mają ten przywilej.

Gdzie warto szukać pracy zdalnej?

Pracy zdalnej możemy szukać tak samo jak tej klasycznej – na portalach z ogłoszeniami o pracę. Jeżeli udzielamy się w jakiejś konkretnej dziedzinie, np. jesteśmy grafikami czy copywriterami warto również być na bieżąco z grupami tematycznymi w mediach społecznościowych: tam również często można trafić na różne ogłoszenia o pracę, również tę zdalną.

PODAJ DALEJ!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Autor

Tekst Gościnny

Tekst Gościnny

Może Cię zainteresować także

Twój Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry

Zaczekaj!

Planujesz uruchomienie strony, bloga, a może sklepu internetowego?

Jeśli tak, to nie możesz tego przegapić! Zapraszam Cię na bezpłatny Kurs WordPress z nagrodami, który pomoże Ci zrobić pierwszy, ważny krok na drodze do własnej strony internetowej.

Zapisując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

ODBIERZ prezent!

KURS wordpress!