Proste metody, instrukcje krok po kroku, porady i filmy...

Pytanie:

Jaki hosting wybrać dla strony firmowej?

PytaniaKategoria: HostingJaki hosting wybrać dla strony firmowej?
AvatarRadek zapytał(a) 4 miesiące temu

Moje drugie pytanie dotyczy hostingu. Jaki wybrać dla niewielkiej strony firmowej?

Masz dwie serie kont jedna to seria klasyczna a druga to seria dla WordPressa. Czy jeśli stronę będę stawiał na WordPressie to czy wg Ciebie powinienem wziąć np. konto WP plus czy wystarczyłoby mi zwykłe konto np. GREEN?

Czy mógłbyś krótko podsumować najważniejsze różnice?

1 odpowiedzi
Krzysztof WojteczkoKrzysztof Wojteczko Personel odpowiedział(a) 4 miesiące temu

Radku czy strona firmowa czy nie, to specjalnie większego znaczenia nie ma. Istotne jest to co faktycznie chcesz uruchomić, jaki będzie generowany docelowo ruch, jakie skrypty wykorzystasz, ile chcesz uruchomic stron itd…. Mając te dane możesz przeanalizować potrzeby i pod ich kątem dobrać usługę hostingową.
Jeśli faktycznie planujesz uruchomic jedną stronę o charakterze wizytówki (kilka zakładek, może jakiś mały blog) i nie przewidujesz większego ruchu na stronie, to zapewne GREEN wystarczy.
Co do decyzji odnośnie kont Klasycznych vs kont dla WP, to troche tak jak z zakupem auta. Możesz wziąć niskobudżetowy model lub jeśli Cię stać szarpnąć się na coś z górnej półki. W obu przypadkach jak wybierzesz się na wycieczkę, to dojedziesz do miejsca docelowego. Różnica będzie w komforcie podróży, w poziomie bezpieczeństwa i może dojedziesz nieco szybciej. Jednak tak jak napisałem w obu wypadkach do celu dotrzesz.
Z kontami hostingowymi jest analogicznie. Na hostingu klasycznym i hostingu dla WordPress’a uruchomisz swoją stronę i bez problemu ją poprowadzisz.
Główną różnicą jest to, że Konta Hostingu WordPress są środowiskiem zoptymalizowanym i nastawionym wyłącznie na ten system CMS – inne rozwiązania są wrecz zabronione. Z kolei na kontach klasycznych uruchomisz i WordPress’a i Joomle i co tam innego zechcesz, co będzie pracowało w środowisku PHP/MySQL/LiteSpeed.
Pozostałe różnice to narzędzia. Na hostingu dla WP dają one więcej możliwości zarządzania instancją włącznie z audytami dotyczącymi środków bezpieczeństwa, które jednym kliknięciem można wdrożyć. Masz nawet audyty SEO, co w przypadku stron o charakterze komercyjnym z pewnością będzie przydatne. Mechanizmy klonowania i synchronizacji, które pozwalają swobodnie eksperymentować ze stroną bez obawy o problemy na stronie produkcyjnej. Na koniec jednym kliknięciem wszystkie zmiany na klonie synchronizujesz ze stroną produkcyjną. Więc sporo takich narzedzi, które po prostu ułatwiają Ci zarządzanie środowiskiem swojej strony. Inne tematy jak chociażby backupy, które w obecnej chwili pozwalają Ci sięgnąć do plików swojego konta nawet 6 miesięcy wstecz. Różnic jest sporo, ale też nie każdy potrzebuje takich możliwości. Stąd masz wybór 🙂
Polecam Ci artykuł o Hostingu zarządzanym WordPress, tam dotykam tego tematu.
Genaralnie co byś nie wybrał będzie OK. Obie serie są wydajne i bezpieczne, obie serie działają w środowisku LiteSpeed Serwer w wersji komercyjnej, na obu uruchomisz swoją stronę firmową i będziesz mógł ją rozwijać.
Jeśli masz budżet na konta WP, to specjalnie nie ma się co zastanawiać, ale gdy budżet jest ograniczony wówczas śmiało możesz wystartować od konta GREEN ewentualnie BLUE na hostingu klasycznym. Z czasem będziesz mógł albo wskoczyć na wyższy pakiet albo przejśc na konta dedykowane dla WordPress’a.

JZS używa wtyczki Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się jak komentarze są przetwarzane.

Twoja odpowiedź
6 + 18 =

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze

Co nowego na blogu?

Ta strona używa plików cookies aby zapewnić Ci najlepszą jakość korzystania tej witryny. Zgadzając się, akceptujesz użycie plików cookie zgodnie z naszą polityką.

Przewiń do góry
small_c_popup.png

Odbierz Prezent!

Nie przegap nowych poradników, którymi dzielę się z Subskrybentami JZS. W prezencie otrzymasz kupon rabatowy -20% na kursy poznajWP.pl!

Webinar: "Strona Internetowa, Sklep... - jak zacząć?"

piątek 25.10, godz. 19:00 - Wstęp wolny - Ograniczona ilość miejsc!