Proste metody, instrukcje krok po kroku, porady i filmy...

Pytanie:

Który motyw Astra czy OceanWP

PytaniaKategoria: OgólneKtóry motyw Astra czy OceanWP
AvatarMagda zapytał(a) 4 miesiące temu

Jestem na etapie wyboru motywu dla swojej strony. Przeglądałam filmy i czytałam artykuły w których często sugerujesz motyw OceanWP lub Astra. Który z nich Astra czy OceanWP byłby w moim przypadku optymalny? Strona jaką planuję uruchomić, to prosta strona salonu kosmetycznego. Kilka podstawowych zakładek plus blog. Zależy mi na tym aby strona działała szybko i żeby można ją było pozycjonować. Z góry dziekuję za podpowiedź.

2 odpowiedzi
Krzysztof WojteczkoKrzysztof Wojteczko Personel odpowiedział(a) 4 miesiące temu

Jeśli osobiście miałbym wybierać pomiędzy tymi dwoma motywami postawiłbym na Astrę, ale to raczej wynika z osobistych preferencji. Oba motywy można bez problemu zaadoptować to strony jaką chcesz uruchomić, oba motywy są wydajne i oba można świetnie na tym polu podkręcić. OceanWP ma nawet wbudowany mechanizm pozwalający na wyłączenie wybranych plików JS czy CSS jeśli nie są potrzebne, co może mieć wyraźny wpływ na szybkość strony. Korzystając z Astry stosuję zazwyczaj wtyczkę perfmatters, która na tym polu daje mi znacznie większe możliwości, ale to rozszerzenie płatne.
Być może Cię rozczaruję, ale po prostu sprawdź oba motywy i ostatecznie zdecyduj się na ten z którym będzie Ci wygodniej pracować.
Co do SEO również oba na tym polu są dobrze zoptymalizowane. Dorzuć wtyczkę YoastSEO lub Rank Math, która mi coraz bardziej się podoba a testy jakie do tej pory przeprowadziłem są bardzo obiecujące. Korzystając z możliwości jednej z tych wtyczek jesteś w stanie dobrze zoptymalizować swoją stronę, ale to oczywiście nie wszystko. Branża w której działasz jest mocno konkurencyjna choć to oczywiście też zależy od Twojej lokalizacji. W każdym razie poza sama optymalizacją nie obejdzie się bez systematycznego content marketingu i link buildingu. Na tym polu sugeruję skontaktować się z przyzwoitą agencją SEO.

JZS używa wtyczki Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się jak komentarze są przetwarzane.

AvatarMarcin odpowiedział(a) 4 miesiące temu

Też postawiłbym na Astrę w połączeniu z Elementorem Pro. Ten miks zapewnia mi wszystko czego potrzebuję.

JZS używa wtyczki Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się jak komentarze są przetwarzane.

Twoja odpowiedź
13 + 9 =

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze

Co nowego na blogu?

Ta strona używa plików cookies aby zapewnić Ci najlepszą jakość korzystania tej witryny. Zgadzając się, akceptujesz użycie plików cookie zgodnie z naszą polityką.

Przewiń do góry
small_c_popup.png

Odbierz Prezent!

Nie przegap nowych poradników, którymi dzielę się z Subskrybentami JZS. W prezencie otrzymasz kupon rabatowy -20% na kursy poznajWP.pl!

Webinar: "Strona Internetowa, Sklep... - jak zacząć?"

piątek 25.10, godz. 19:00 - Wstęp wolny - Ograniczona ilość miejsc!