Proste metody, instrukcje krok po kroku, porady i filmy...

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Posiadanie strony – korzyści

Ostatnia aktualizacja:

Przez ostatnie kilkadziesiąt lat, technologia zrobiła ogromne postępy. Pojawiło się wiele innowacyjnych urządzeń, które jednak nie byłyby tak użyteczne bez Internetu. W przeciągu kilku ostatnich lat rozprzestrzenił się on na cały świat i teraz bardzo trudno wyobrazić sobie życie bez niego.
Sam Internet powstał około 50 lat temu jako projekt wojskowy, który miał ułatwić komunikację żołnierzom. W zasadzie odkąd Internet trafił do domów zwykłych ludzi spełnia podobne zadanie. Ten projekt od początku posiadał ogromny potencjał, jednak ciekawe czy przed tyloma laty spodziewano się tak ogromnego sukcesu i obecnej pozycji Internetu. Ewoluował on z ?ciekawostki? w nieodzowny element naszego życia. Chociaż tak naprawdę byłby niczym bez ludzi go tworzących, dokładniej ich stron internetowych.

Żadna jednak z takich stron nie jest stworzona bezinteresownie. W mniejszym lub większym stopniu każdy posiadający własną stronę internetową czerpie lub myśli o korzyściach z tego wynikających. A szanse na to są naprawdę duże. Internet stanowi już jedno z głównych, jeśli nie główne źródło informacji. Wyparł już gazety, czy radio a kto wie czy wkrótce nie zajmie pozycję telewizji. Jedną z głównych korzyści przyświecającą twórcom internetowym są oczywiście, tak jak większości ludzi pieniądze. A możliwości na ich zarobienie Internet daje na prawdę dużo.
W polskim Internecie ostatnimi czasy pojawiło się wiele stron, które odniosło komercyjny sukces. Twórcy takich stron w zasadzie zaczynali od zera. Zwyczajnie jak każdy z nas zrealizowali swój pomysł na stronie internetowej. Czy to własny, czy zaczerpnięty z zachodu, to nie jest najistotniejsze. Istotne jest to, że chcieli osiągnąć popularność i im się to udało. Jednak czy spodziewali się aż takiego sukcesu? Wydaję mi się że nie. Jednakże są doskonałymi przykładami, że wystarczy odrobina kreatywności i trafienie w aktualne potrzeby internautów aby zarobić duże pieniądze na swojej stronie internetowej.
Ale przecież nie każdy z nas obdarzony jest umiejętnością przebicia się w tłumie wielu stron WWW. I tak jest szansa mimo tego na zarobienie pieniędzy w Internecie. Wszystko dzięki reklamom zamieszczanym na stronie. Wystarczy znaleźć odpowiedniego reklamodawcę, który zamieści swoją reklamę na naszej witrynie bądź skorzystać w wszelakich dostępnych sieci reklamowych (np. Adsense) i już można na niej zarabiać. Naprawdę nie jest trudno znaleźć firmę lub osobę, która zechce się promować poprzez naszą stronę w Internecie.
Pozostając w temacie zarabiania pieniędzy, ciężko sobie obecnie wyobrazić sytuację, gdy zakładając firmę nie posiadamy własnej strony internetowej. Aktualnie prawie każdy szukając jakiejkolwiek usługi, czy produktu jako pierwszy przeczesuje Internet. Dlatego też witryna firmy jest niezbędna do pozyskiwania nowych klientów i interakcji z aktualnymi. Dla internautów jest to najlepsze źródło informacji o przedsiębiorstwach w swojej okolicy, a dla firm czymś w rodzaju wizytówki. Jest to wzajemna zależność, dzięki której ludzie mogą otrzymać usługę, produkt jakiego potrzebują, a właściciele firm pozyskują klientów. Jednak nie tylko na klientach z okolicy, czy miasta zasięg wielu przedsiębiorstw się kończy.
Spójrzmy na nie małą liczbę sklepów, które swoje produkty sprzedają na terenie całego kraju. Wszystko tylko dzięki stronie internetowej, poprzez którą użytkownicy mogą zamawiać towary. Oczywistym jest fakt, że więcej towarów sprzeda się w całym kraju niż tylko jednym mieście, a co za tym idzie można zarobić większe pieniądze. Wydaję mi się, że bez własnej strony internetowej, nie będąc tzw. ?sieciówką? nie byłoby to możliwe.

Zostawiając jednak korzyści materialne, z własnej strony w Internecie można ich czerpać jeszcze wiele. Wróćmy do głównego powodu powstania Internetu, czyli komunikacji. Własna strona internetowa jest wspaniałym miejscem interakcji dla artystów z odbiorcami swoich dzieł. Wielu pisarzy, fotografów, malarzy, muzyków prowadzi własne strony internetowe na których wstawiając swoje utwory może zaobserwować reakcje ludzi na własne utwory. Poznać komentarze, czy zaprosić na swoje pokazy, wystąpienia.

Poza komunikacją, ogromną korzyścią w tym przypadku jest, także autopromocja. Również zwykli ludzie mogą dzielić się z innymi swoimi pasjami, hobby. Podzielić się z innymi tym co lubią, informować o tym co jest dla nich ważne, czy znaleźć rozmówców o podobnych zainteresowaniach. Niezależnie od tego czym się interesujemy lub zajmujemy możemy w Internecie na ten temat stworzyć własną stronę.

Jak widać Internet daje wiele możliwości z których można czerpać korzyści. Tym bardziej powinno być to zachęcające, że nie potrzeba już dobrej znajomości informatycznej w dziedzinie tworzenia stron, jest to naprawdę łatwe, zobacz tutaj. W Internecie nikt nie jest w żaden sposób ograniczony, śmiało może zrealizować swój pomysł na stronę i czerpać z niej korzyści jakie tylko chce. Właśnie w ten sposób napędza się cały Internet. Twórcy stron dostają coś za nie, a internauci otrzymują kolejne źródło informacji.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Zdobądź kompletną wiedzę lub uporządkuj i poszerz ją o wiele cennych umiejętności, które pozwolą Ci rozwinąć skrzydła. Dołącz do najlepszego Kursu WordPress w edycji 2019 dla nie informatyków!

Zapraszam również do grona tysięcy Subskrybentów JZS. Raz w tygodniu otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach na temat pracy z WordPressem, Elementorem i wiele więcej.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze

UDOSTĘPNIJ TEŻ W INNYCH MIEJSCACH

Share on linkedin
Share on google
Share on whatsapp
Share on reddit
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Autor

Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Szkoleniowiec, miłośnik nowych technologii, WordPress'a i wszystkiego co ma związek z marketingiem internetowym. Swoją pierwszą stronę stworzył w 1996 roku.

Może Cię zainteresować także

Ta strona używa plików cookies aby zapewnić Ci najlepszą jakość korzystania tej witryny. Zgadzając się, akceptujesz użycie plików cookie zgodnie z naszą polityką.

Przewiń do góry
small_c_popup.png

Odbierz Prezent!

Nie przegap nowych poradników, którymi dzielę się z Subskrybentami JZS. W prezencie otrzymasz kupon rabatowy -20% na kursy poznajWP.pl!

Webinar: "Strona Internetowa, Sklep... - jak zacząć?"

piątek 25.10, godz. 19:00 - Wstęp wolny - Ograniczona ilość miejsc!