Znacie zapewne powiedzenie: jeśli nie masz strony internetowej, to nie istniejesz. Bardzo chętnie używają go agencje za każdym razem, gdy chcą skłonić nie do końca przekonanego Klienta do tego, aby zamówił u nich wykonanie strony internetowej. Osobiście nie zgadzam się z tym hasłem. Obserwując rynek, zwłaszcza rynek offline widać jak na dłoni że są branże gdzie Internet nie jest czymś bez czego nie dałoby się żyć. Owszem takich nisz jest coraz mniej, ale są i to jest fakt z którym nie ma sensu dyskutować, a tym bardziej mu zaprzeczać.

Strona internetowa - koszty

Zanim przejdziemy do korzyści związanych z posiadaniem własnej strony internetowej trzeba sobie jasno powiedzieć, że zanim one się pojawią trzeba w stronę zainwestować.  Mógłbym przytoczyć tu kolejne powiedzenie jak chociażby takie: “żeby wyjąć, trzeba włożyć” 😉 Z każdym mijającym rokiem, staje się ono coraz bardziej prawdziwe.

Nie chodzi tu o to, że strony, ich wykonanie jest coraz droższe. Stronę można teraz uruchomić samodzielnie eliminując na swojej drodze niejednokrotnie kosztowne agencje. Wydatki jednak pojawiają się później, gdy chcemy powalczyć o ruch Ze swoja konkurencją.

Strona za 0 zł

Jak już wspomniałem mając do dyspozycji współczesne technologie, jesteś w stanie wystartować ze swoją stroną w zasadzie w jeden wieczór nie ponosząc z tego tytułu żadnych kosztów. Jedyne czego potrzebujesz to chęci, czasu, odpowiednio dobranych narzędzi, dobrego źródła “know how” i konta hostingowego z domeną.

Ten zestaw gwarantuje Ci start z własną stroną internetową bez ponoszenia kosztów agencji interaktywnej, freelancera czy nawet dobrego znajomego, który da Ci niższą cenę, ale mimo wszystko zapłacić będzie trzeba.

Żadna jednak z takich stron nie jest stworzona bezinteresownie. W mniejszym lub większym stopniu każdy posiadający własną stronę internetową czerpie lub myśli o korzyściach z tego wynikających. A szanse na to są naprawdę duże. Internet stanowi już jedno z głównych, jeśli nie główne źródło informacji. Wyparł już gazety, czy radio a kto wie czy wkrótce nie zajmie pozycję telewizji. Jedną z głównych korzyści przyświecającą twórcom internetowym są oczywiście, tak jak większości ludzi pieniądze. A możliwości na ich zarobienie Internet daje na prawdę dużo.

W polskim Internecie ostatnimi czasy pojawiło się wiele stron, które odniosło komercyjny sukces. Twórcy takich stron w zasadzie zaczynali od zera. Zwyczajnie jak każdy z nas zrealizowali swój pomysł na stronie internetowej. Czy to własny, czy zaczerpnięty z zachodu, to nie jest najistotniejsze. Istotne jest to, że chcieli osiągnąć popularność i im się to udało. Jednak czy spodziewali się aż takiego sukcesu? Wydaję mi się że nie. Jednakże są doskonałymi przykładami, że wystarczy odrobina kreatywności i trafienie w aktualne potrzeby internautów aby zarobić duże pieniądze na swojej stronie internetowej.
Ale przecież nie każdy z nas obdarzony jest umiejętnością przebicia się w tłumie wielu stron WWW. I tak jest szansa mimo tego na zarobienie pieniędzy w Internecie. Wszystko dzięki reklamom zamieszczanym na stronie. Wystarczy znaleźć odpowiedniego reklamodawcę, który zamieści swoją reklamę na naszej witrynie bądź skorzystać w wszelakich dostępnych sieci reklamowych (np. Adsense) i już można na niej zarabiać. Naprawdę nie jest trudno znaleźć firmę lub osobę, która zechce się promować poprzez naszą stronę w Internecie.
Pozostając w temacie zarabiania pieniędzy, ciężko sobie obecnie wyobrazić sytuację, gdy zakładając firmę nie posiadamy własnej strony internetowej. Aktualnie prawie każdy szukając jakiejkolwiek usługi, czy produktu jako pierwszy przeczesuje Internet. Dlatego też witryna firmy jest niezbędna do pozyskiwania nowych klientów i interakcji z aktualnymi. Dla internautów jest to najlepsze źródło informacji o przedsiębiorstwach w swojej okolicy, a dla firm czymś w rodzaju wizytówki. Jest to wzajemna zależność, dzięki której ludzie mogą otrzymać usługę, produkt jakiego potrzebują, a właściciele firm pozyskują klientów. Jednak nie tylko na klientach z okolicy, czy miasta zasięg wielu przedsiębiorstw się kończy.
Spójrzmy na nie małą liczbę sklepów, które swoje produkty sprzedają na terenie całego kraju. Wszystko tylko dzięki stronie internetowej, poprzez którą użytkownicy mogą zamawiać towary. Oczywistym jest fakt, że więcej towarów sprzeda się w całym kraju niż tylko jednym mieście, a co za tym idzie można zarobić większe pieniądze. Wydaję mi się, że bez własnej strony internetowej, nie będąc tzw. ?sieciówką? nie byłoby to możliwe.

Zostawiając jednak korzyści materialne, z własnej strony w Internecie można ich czerpać jeszcze wiele. Wróćmy do głównego powodu powstania Internetu, czyli komunikacji. Własna strona internetowa jest wspaniałym miejscem interakcji dla artystów z odbiorcami swoich dzieł. Wielu pisarzy, fotografów, malarzy, muzyków prowadzi własne strony internetowe na których wstawiając swoje utwory może zaobserwować reakcje ludzi na własne utwory. Poznać komentarze, czy zaprosić na swoje pokazy, wystąpienia.

Poza komunikacją, ogromną korzyścią w tym przypadku jest, także autopromocja. Również zwykli ludzie mogą dzielić się z innymi swoimi pasjami, hobby. Podzielić się z innymi tym co lubią, informować o tym co jest dla nich ważne, czy znaleźć rozmówców o podobnych zainteresowaniach. Niezależnie od tego czym się interesujemy lub zajmujemy możemy w Internecie na ten temat stworzyć własną stronę.

Jak widać Internet daje wiele możliwości z których można czerpać korzyści. Tym bardziej powinno być to zachęcające, że nie potrzeba już dobrej znajomości informatycznej w dziedzinie tworzenia stron, jest to naprawdę łatwe, zobacz tutaj. W Internecie nikt nie jest w żaden sposób ograniczony, śmiało może zrealizować swój pomysł na stronę i czerpać z niej korzyści jakie tylko chce. Właśnie w ten sposób napędza się cały Internet. Twórcy stron dostają coś za nie, a internauci otrzymują kolejne źródło informacji.

Udostępnij

Zobacz również

Bezpłatne informacje o nowościach JZS

Zapraszam Cię do grona Subskrybentów! Tysiące Czytelników już subskrybuje wiadomości z JZS.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Twój adres jest tu bezpieczny.

Polecane Oferty LifeTime!

AppMySite

Stwórz natywną aplikację mobilną dla swojego sklepu WooCommerce

GetLead.page w ofercie lifetime
GetLead.page

Czat tekstowy, audio i wideo. Zwiększ sprzedaż dzięki lepszym interakcjom...

PayForm oferta lifetime
PayForm

Generowanie formularzy szybkich płatności. Możesz tym narzędziem zwiększyć konwersję!