BEZPŁATNY KURS WORDPRESS

Proste metody, instrukcje krok po kroku, porady i filmy...

Szablon dla WordPress’a, który może wszystko

Krzysztof Wojteczko
Krzysztof Wojteczko

Ostatnia aktualizacja

#UCZSIEWDOMU

Szybki Kurs WordPress

Możesz się wypisać w każdej chwili. Zapisując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

Przez 3 dni kursu wysyłam Ci dostęp do kolejnych lekcji wideo
Na koniec każdy Uczestnik otrzymuje specjalne bonusy!

the7

W poprzednim artykule “Szablony WordPress dla każdego” wspomniałem o trzech przykładowych skórkach, które w mojej ocenie świetnie sprawdzają się m.in. w zastosowaniach biznesowych, głównie za sprawą nie tylko przejrzystej korporacyjnej stylistyki, ale przede wszystkim elastyczności i możliwości.

Dziś wspomnę jeszcze o jednej ciekawej skórce, a to dlatego, że właśnie pracuję nad jej wdrożeniem dla jednego z Klientów więc jestem na świeżo w temacie.

The7

the7-01

http://themeforest.net/item/the7-responsive-multipurpose-wordpress-theme/5556590

Motyw o bardzo szerokich możliwościach, oczywiście w pełni responsywny i doposażony przez autora w kilka dodatkowych rozszerzeń w tym rozszerzeń komercyjnych co czyni motyw jeszcze atrakcyjniejszym cenowo. Za $55 dostajemy motyw plus w pakiecie:

W sumie kupując skórkę dostajemy bonus o wartości $74, a więc większy niż wartość samej skórki. To co potrafi Visual Composer, co można wykreować w banalnie prosty sposób korzystając z Slider Revolution czy Layer Slider naprawdę trudno przecenić. Te 55 dolarów wydane na motyw bezdyskusyjnie są tego warte.

Poza tym skórka jest zoptymalizowana do pracy z innymi popularnymi wtyczkami np. z moją ulubioną do optymalizacji SEO “SEO by Yoast“, jeśli ktoś zechce uruchomic sklep internetowy, to motyw doskonale będzie współpracował z wtyczką WooCommerce. Strona wielojęzyczna? Z tym także nie będzie problemu ponieważ motyw jest zoptymalizowany pod kątem pracy z wtyczką WPML.

Może dziwnie to zabrzmi, ale  The7 jest jakby napisany specjalnie dla mnie 🙂 Visual Composer, Layer Slider, Slider Revolution, SEO by Yoast czy WPLM, to zestaw moich zdecydowanych faworytów spośród wtyczek do pracy ze stronami na WordPress’ie. Z Visual Composerem i Layer Sliderem zetknąłem się po raz pierwszy mniej więcej 2 lata temu i już wtedy wtyczki zrobiły na mnie piorunujące wrażenie. Od tego czasu ich autorzy poczynili znaczne postępy wciąż je udoskonalając. To co dziś potrafią trudno nawet opisać, ale wystarczy przyjrzeć się filmikowi promującemu Visual Composer’a aby zrozumieć na czym polega fenomen tej wtyczki.

[mautic type=”video” src=”https://www.youtube.com/watch?v=aiTIrxGT4Dk”]

Reasumując, mamy solidny zestaw narzędzi do stworzenia biznesowej strony na najwyższym poziomie.

Koncentrując się na samej skórce, to również ona niesie ze sobą wiele interesujących możliwości, wystarczy chociażby spojrzeć na mnogość opcji konfiguracyjnych motywu. Aż ciśnie się Woow…

the7-02

Poza rozbudowanymi możliwościami modyfikacji wyglądu motywu mamy także wbudowanych kilka elementów czysto funkcjonalnych jak np. tworzenie obszarów dla widgetów, które następnie możemy umieszczać na dowolnej stronie czy wpisie w sidebarze lub stopce. Chodzi o to, że nie jesteśmy tu ograniczeni do jednego zestawu widgetów. Jeśli stworzymy podstronę, gdzie zawartość sidebar’a ma być inna niż domyślnie, wówczas możemy dla tej strony wskazać inny obszar widgetów. Bardzo przydatna opcja nie wymagająca instalowania żadnych dodatkowych wtyczek (im ich mniej tym lepiej).

Podobnie szablony dla poszczególnych rodzajów stron, np. dla galerii, dla bloga, portfolio itd, mają sporo dodatkowych możliwości konfiguracyjnych.

the7-03

Możemy stworzyć stronę bazując na The7 na wiele różnych sposobów, a dzieje się to w prosty sposób. po prostu Wyklikujemy konfigurację, sprawdzamy efekt i ewentualnie korygujemy, aż doprowadzimy stronę do stanu jaki nam się najbardziej podoba. O to własnie chodzi w pracy z współczenymi, dobrze opracowanymi witrynami.

[wp-pic type=”envato” slug=”5556590″ layout=”large” align=”center” ajax=”yes” ]

PODAJ DALEJ!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Autor

Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Szkoleniowiec, miłośnik nowych technologii, WordPress'a i wszystkiego co ma związek z marketingiem internetowym. Swoją pierwszą stronę stworzył w 1996 roku, a od 2003 roku prowadzi agencje marketingowe i hostingowe.

Może Cię zainteresować także

1 komentarz na temat “Szablon dla WordPress’a, który może wszystko”

Twój Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry

Zaczekaj!

Planujesz uruchomienie strony, a może sklepu internetowego?

Jeśli tak, to nie możesz tego przegapić! Zapraszam Cię na bezpłatny Kurs WordPress z nagrodami, który pomoże Ci zrobić ten pierwszy, niezwykle ważny krok.

Możesz się wypisać w każdej chwili. Zapisując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

ODBIERZ,
BEZPŁATNY KURS!