Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

The 7 w akcji

Ostatnia aktualizacja:

Przez ostatnie 2 tygodnie moja uwaga skoncentrowana była głównie na opisanym niedawno motywie The7. W efekcie z jego wykorzystaniem powstała witryna oferująca m.in. kursy nurkowania i wszystko co się z tym tematem wiąże.

Przyznam wam, że komfort pracy i możliwości The7 są naprawdę imponujące. Praktycznie niewiele musiałem dokładać poza tym co mamy zapewnione w pakiecie. Doinstalowałem wtyczki optymalizujące i podnoszące bezpieczeństwo jak prezentowany już kiedyś Wordfence czy Clef, dorzuciłem mechanizm kalendarza konieczny do prezentacji grafika kursów i innych wydarzeń w przyszłości, no i rzecz jasna takie dodatki jak SEO by Yoast bez czego nie wyobrażam sobie żadnej instalacji WP.

W zasadzie większość czarnej roboty robi Visual Composer. Nie tylko pozwala w dowolny sposób aranżować każdą podstronę, ale zawiera szereg nazwijmy to „wewnętrznych widgetów”, którymi możemy wzbogacać kontent strony. Nie to jednak w mojej ocenie stanowi najbardziej użyteczny element wtyczki, choć bez wątpienia istotny, ale możliwość kompozycji i edycji dowolnej podstrony na froncie, gdzie dokładnie widzimy wprowadzane zmiany i ich efekt końcowy.

 

Visual Composer

 

Jeszcze do niedawna wtyczka ta nie miała możliwości pracy z treścią od frontu, co i tak nie przeszkadzało jej w podbijaniu sporej rzeszy serc webmasterów. Teraz nie da się obok niej przejść obojętnie. Oczywiście nie jest za darmo jeśli chcielibyśmy ją dokupić poza motywem The7, ale to właśnie dzięki temu możemy cieszyć się dziś możliwościami jakie oferuje.

Tak na marginesie coraz wyraźniej widać trend, w którym rozwiązania OpenSource dostępne za free są porzucane na rzecz rozwiązań komercyjnych, a ich końcowi użytkownicy coraz bardziej doceniają i coraz lepiej rozumieją fakt, że dobry produkt, wymagający znacznego nakładu pracy powinien być nagradzany nie tylko dobrym słowem. Sam po sobie widzę tego typu metamorfozę. Kiedyś byłem zagorzałym zwolennikiem darmowego OpenSource i pukałem się w czoło za każdym razem, gdy ktoś wywalał większe lub mniejsze pieniądze np. na CMS-a lub jakiekolwiek inne webowe rozwiązanie. Dziś doradzam swoim Klientom aby nie żałowali grosza chociażby na niektóre płatne rozszerzenia dla WordPress’a, bo wiem, że będą potem jako redaktorzy, moderatorzy czy administratorzy zadowoleni, a oczekiwane efekty generowane przez witrynę będą o wiele bardziej efektywne. Na temat mojego przeobrażenia z przeciwnika komercji w jej sympatyka, a może nawet zwolennika jeszcze kiedyś napiszę.

The 7 jest motywem dopracowanym w każdym detalu. Świetnie zachowuje się w nim responsywność, nie ma przesytu gadżeciarskich short codów, czego nie raz doświadczałem wdrażając inne motywy. Jest po prostu to co realnie się przydaje.

Efekt mojej pracy z wykorzystaniem motywu The 7 możecie obejrzeć pod adresem: http://www.profundal.pl

W niektórych wdrożeniach firmowych przydatna może okazać się dostępna w motywie (również w standardzie) wtyczka „Go – Responsive Pricing & Compare Tables„. Przy wspomnianym wdrożeniu miałem okazję się jej przyjrzeć. Bardzo wygodna i dająca dość znaczną swobodę kreacji webmasterowi.

 

go-pricing

 

Na tyle motyw zaskarbił sobie moją sympatię, że zaczynam zastanawiać się czy przypadkiem nie wykorzystać go w kolejnej odsłonie JZS 🙂 Nie dlatego żeby obecny wygląd mi się nie podobał. Po prostu lubię zmiany a Ci z Was którzy znają i śledzą mojego bloga od dłuższego czasu wiedzą, że raz na rok najdalej raz na 2 lata strona przechodzi gruntowny „remont”. Kto wie czy nie wykorzystam The 7 przy kolejnej większej zmianie na JZS. Perspektywa jest kusząca.

Tymczasem z pełnym przekonaniem The 7 mogę polecić jako sprawdzony, funkcjonalny, elastyczny i rozwijany produkt.

[themify_button style=”large red” link=”http://themeforest.net/item/the7-responsive-multipurpose-wordpress-theme/5556590?ref=prothost” target=”_blank” ]Więcej o The7[/themify_button]

Oceń artykuł

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze

UDOSTĘPNIJ TEŻ W INNYCH MIEJSCACH

Share on linkedin
Share on google
Share on whatsapp
Share on reddit
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Autor

Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Szkoleniowiec, miłośnik nowych technologii, WordPress'a i wszystkiego co ma związek z marketingiem internetowym. Swoją pierwszą stronę stworzył w 1996 roku.

Może Cię zainteresować także

Dołącz do dyskusji