Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Zdjęcia 360 na stronę, sklep, Allegro

Ostatnia aktualizacja:

Coraz większą popularnością cieszą się zdjęcia przedstawiające produkty w widoku 360 stopni. Trudno się temu dziwić bo przeglądając np. produkty w sklepie internetowym mamy możliwość przyjrzenia się im z różnych stron, a nie tylko z jedynie słusznej. Pomimo, że w Polsce nadal tego typu prezentacji jest jak na lekarstwo, to z pewnością ten stan rzeczy będzie się dynamicznie zmieniał.

Warto wspomnieć, że tego typu prezentacje mają także charakter interaktywny. Odbiorca ma wpływ na to jak zachowuje się obraz z prezentowanym produktem czy może raczej powinienem napisać: jak prezentuje się obiekt na zdjęciu. Weźmy np. mój wysłużony aparat, do którego mam szczególny sentyment z uwagi na fakt, że to nie tylko sprzęt z duszą, ale to także pamiątka rodzinna i co najważniejsze wciąż sprawna 🙂


Możemy myszką obracać aparat w jedną lub w drugą stronę. To co widzicie powyżej to prosty przykład, a możliwości prezentacji i interakcji jest znacznie więcej. Jeśli jakiś widok nas szczególnie zainteresuje możemy mieć także możliwość jego powiększenia aby przyjrzeć się lepiej detalom, a w przypadku niektórych produktów bardzo przydatną funkcją mogą być tzw. hot pointy czyli punkty na obrazie, po których kliknięciu możemy wywołać określoną akcję np. wgląd w detale lub przejście do innej podstrony z opisem tego konkretnego elementu.

Jeśli zechcemy wstawić tego typu prezentację na Allegro, tu tu niestety musimy się pożegnać z interakcją, bo Allegro nie pozwoli nam umieścić takich obiektów w opisie aukcji. Możemy więc dać link do zewnętrznej strony gdzie taką prezentację opublikujemy lub kompromisem będzie stworzony gif, który pokaże przedmiot ze wszystkich stron. Sprawdzone, działa 🙂

Tego typu prezentacje mają nieoceniony wpływ na odwiedzających naszą stronę i na ich ewentualne decyzje zakupowe, dlatego warto przynajmniej zainteresować się tą techniką prezentacji. Chętnych zapraszam do kontaktu ponieważ poza samym tworzeniem stron razem z przyjacielem zajmujemy się także tego typu produkcjami i chętnie nawiążemy stałą współpracę ze sklepami internetowymi czy osobami sprzedającymi na Allegro czy na eBay, gdzie w formie animowanych GIF-ów tego typu animacje – choć bez interakcji – także są możliwe i na pewno uatrakcyjnią nie jedną aukcję. W razie pytań piszcie na

Spodobał Ci się ten artykuł?

Zdobądź kompletną wiedzę lub uporządkuj i poszerz ją o wiele cennych umiejętności, które pozwolą Ci zbudować i prowadzić stronę, sklep, co zechcesz. Dołącz do Kursu WordPress 2019 dla początkujących!

Zapraszam Cię także do grona Subskrybentów JZS! Raz w tygodniu otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach na temat pracy z WordPressem, sklepem, blogiem i wiele więcej. Pierwszy dowiesz się o webinarach oraz będziesz mógł korzystać ze specjalnych ofert tylko dla Subskrybentów!

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze

UDOSTĘPNIJ TEŻ W INNYCH MIEJSCACH

Share on linkedin
Share on google
Share on whatsapp
Share on reddit
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Autor

Krzysztof Wojteczko

Krzysztof Wojteczko

Szkoleniowiec, miłośnik nowych technologii, WordPress'a i wszystkiego co ma związek z marketingiem internetowym. Swoją pierwszą stronę stworzył w 1996 roku, a od 2003 roku prowadzi agencje marketingowe i hostingowe.

Może Cię zainteresować także

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona używa plików cookies aby zapewnić Ci najlepszą jakość korzystania tej witryny. Zgadzając się, akceptujesz użycie plików cookie zgodnie z naszą polityką.

Przewiń do góry